Любители на кучета - тема 67

  • 42 270
  • 736
# 60
И аз давам от този калций, казаха ми да не почивам, но аз така и така някои дни забравям, та се получава почивка Wink Беше му клепнало ухото, изправи се сега и все се надявам да не му е прекалено много калция  newsm78

Acana насипна не намерих. Освен това, малките пакетчета по 340 г не се внасяли вече, в момента по складовете нямало и 3 кг пакети, абе ....няма да стане с тая храна. Взех ESSENTIAL. Още по-скъпа, да му се не види  Mr. Green Добре, че дневната дажба не е много голяма. Ще го видя сега дали ще я иска с такъв ентусиазъм и нея, ако й се мръщи, нещо в grain free формулата ще да е проблемът... Ако стане така, минавам на Hill's и не се терзая повече  Crossing Arms Grinning
Виж целия пост
# 61
Моят вет. точно насипна Аcana ми даде. Рошльото го хранят с РК. Надявам се да не търся по спешност друга храна. За калций не каза нищо но ще видим на първия преглед.
Мноого са ви сладки кученцата.
Виж целия пост
# 62
Калций ограничавате когато стигнат зряла възраст,или от раждането? Кучето на почти 3 м. расте бързо.Аз давам калциеви таблетки 10 дни,10 дни почива. Калци делис.

Хвърлихте ме в размисъл ...
Първо, калциевата добавка e напълно неуместна при хранене с готова, балансирана храна. Същото важи за фосфорните добавки и витамините A и D.

Калцият трябва да бъде ограничаван във всички фази на живота със следните уточнения:

AAFCO: 4.5гр/1000ккал при израстващи от породи с идеално тегло в зряла възраст над 30 кг; и 6.25гр/1000ккал при всички останали категории кучета.

FEDIAF: 4.0 и 4.5 съответно при първи и втори етап на израстване за всички породи; 6.25/1000 ккал за израстнали кучета.
Виж целия пост
# 63
Запис и от нас в новата темичка
Виж целия пост
# 64
Калций ограничавате когато стигнат зряла възраст,или от раждането? Кучето на почти 3 м. расте бързо.Аз давам калциеви таблетки 10 дни,10 дни почива. Калци делис.

Хвърлихте ме в размисъл ...
Първо, калциевата добавка e напълно неуместна при хранене с готова, балансирана храна. Същото важи за фосфорните добавки и витамините A и D.

Калцият трябва да бъде ограничаван във всички фази на живота със следните уточнения:

AAFCO: 4.5гр/1000ккал при израстващи от породи с идеално тегло в зряла възраст над 30 кг; и 6.25гр/1000ккал при всички останали категории кучета.

FEDIAF: 4.0 и 4.5 съответно при първи и втори етап на израстване за всички породи; 6.25/1000 ккал за израстнали кучета.

Хубаво нещо са правилата, но когато се налага допълнителен прием, вероятно има индикации, които ветеринарите разпознават. Надявам се и в нашия случай да е така, засега нещата вървят в правилна посока...
Виж целия пост
# 65
За животните,гранулата е около 200гр.дневно за възрастно куче. Останалото е чисто телешко месо около 300гр.дневно,субпродукти около 400гр.,ориз и моркови,а понякога червени чушки-много ги обичат.Оризът и зеленчуците са ок.10% от порцията.Веднъж в седмицата получават рибно филе и 3-4 пъти жълтък.Хвърлят им се хрущялни кокали или шийки през деня,по кокалите почти няма месо.Нашето куче  също така е хранено и се храни и няма никакъв проблем със ставите.
 Калция лекарите го дават на всяко подрастващо.За мен той е нож с две остриета.Предпочитам препаратите ,които съдържат зеленоуста мида или пък глюкозамин.За съжаление до колкото знам в Бг са трудно откриваеми и/или  много скъпи.Все пак с повече желание се намират или се поръчват от чужбина,а и не при всички е необходимо каквато и да е добавка..
Виж целия пост
# 66
Alien1, това изглежда почти идеално. Магнезият в телешкото обаче силно варира и аз бих подложил на проверка тук неговото съдържание. Учените препоръчват дневен прием до 200мг/1000ккал при по-слабоактивни кучета. Недостигът се оправя лесно с две лъжици пшенични трици, просто за сметка на ориза. Снощи четох за арсеника в ориза -- нещо потенциално канцерогенно, което обаче не е санкционирано.

Хубаво нещо са правилата, но когато се налага допълнителен прием, вероятно има индикации, които ветеринарите разпознават. Надявам се и в нашия случай да е така, засега нещата вървят в правилна посока...
Вероятно ветеринарят е пресметнал диетата от гледна точка на съотношенията между калории, калций и фосфор. Нали това е било учено. Можеш да обсъдиш това с него.

Все пак, има гранули с 1% калций и такива с 1.6% калций. И трябва някакво усилие за прехвърлянето на лимита от 6гр/1000ккал, докато прехвърлянето на лимита от 4 гр е съвсем лесно.
Виж целия пост
# 67
Благодаря за новата тема  bouquet

Прекрасни снимки видях  Heart Eyes

Ето една и от нас

Виж целия пост
# 68
Калций се дава след изследване и преценка на ветеринар, никога не се дава самоволно "защото така правят другите", "защото така съм чул/а" и тем подобни.
Някой питаше кое е кучето в Русия - това е Сани (Sindarin's Sangria), сестра на Балу, дъщеря на Лили. Рода ни е Simple Smile
Много хубави кучовци видях, всички явно са чакали новата тема, за да пуснат снимки Simple Smile
Виж целия пост
# 69
Благодаря за новата тема.

Да питам. Виждам, че Бери има по 2 горни кучешки. Явно не са и изпаднали бебешките още. Да я водя ли да ги вадят /не ми се иска да я стресирам/ или да я оставя? Като гледам не и е дискомфорно, със затворена уста има място за всички зъби.
Виж целия пост
# 70
И аз чух нещо за ориза,но честно казано вече отказвам да слушам.Няма храна,която да не ни убива..май така се оказва.
Коте,в Бг калцият се изписва на всички подрастващи..Не знам защо.Никой не се занимава да им прави изследвания,в това съм сигурна.Всички го приемат по схема.Излишно,но лекарите така казват.
 Това със зъбките за пръв път чувам.Дано не е нещо лошо.При хората в такъв случай млечният се маха,защото се изкривява постоянния,ни при кучовците не знам...
Виж целия пост
# 71
Благодаря за новата тема.

Да питам. Виждам, че Бери има по 2 горни кучешки. Явно не са и изпаднали бебешките още. Да я водя ли да ги вадят /не ми се иска да я стресирам/ или да я оставя? Като гледам не и е дискомфорно, със затворена уста има място за всички зъби.

Изчакай още. Може да паднат сами млечните.
Това е често срещано при йоркитата.

Ако още 2-3 месеца не паднат, яо заведи на лекар. Дотогава играйте с въже, което да дърпа със зъби, някакви неща за дъвкане давайте.

На моята рошла й извадиха седем зъбчета по време на кастрацията. Ако ще я кастрирате, тогава е най-подходящо, за да няма две упойки. Ако ще го правите, време е да се ориентирате към насрочване на операцията.
Виж целия пост
# 72
И аз да се запиша в темата Simple Smile
Ето я нашата малка шушулка на 3 месеца.
Виж целия пост
# 73
А коя е най-подходящата възраст за кастрация?
Виж целия пост
# 74
А коя е най-подходящата възраст за кастрация?

Преди първото разгонване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия