Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 83 520
  • 782
# 210
Симона, хич и въобще не се притеснявай и да не си се отказала. Имам двама познати, единия взе изпита от 10 път /мъж на средна възраст с над 30 години стаж зад волана - вече/ и жена, която взе изпита от 9 път и не слиза от колата. Така, че кураж.
Виж целия пост
# 211
Всяко начало е трудно. Радвам се , че когато започнах курсовете намерих тази тема. Момичетата със стаж отговоряха на въпросите ми без ирония и ми помагаха. Исках всичко да приключи и да си карам сама.
Но трудното дойде после. Карах в началото със съпруга ми и се качвах с такова нежелание, все едно съм на заколение. Embarassed Имах чувството, че всички ме следят и знаят колко съм неопитна. Гаснеше ми колата, тръгваше назад в наклон. Истината е , че не ни бяха учили как се тръгва в наклон и аз се панирах. Държах спирачка и съединител и после не можех да натисна бързо газта за да тръгна и тя потегляше назад. Всичко това го научих после, с мъжът ми. И дойде времето, когато исках сама, ама..... Simple Smile ме беше шубе. Казах си, че няма да се предам и грабнах ключовете. Изненадващо ми беше по-спокойно. Няма кой да изтъква грешките и да се притесняваш дали покриваш нормите му. Просто си карах бавно, дори да нямаше коли не вдигах повече от 2ра. И така всеки ден и се получи. Сега не се качвам притеснена. Така че, курсовете са малко изпитание. Не се отказвайте. Беше ми писнало да павя планове кой, кога ще ме вземе с колата . Как да отидем с децата в дъжда до някъде. Вече трети път миналата седмица ги карах до училище в дъждовното утро. Може да минах през  най-заобиколния маршрут, но така се свиква.
Виж целия пост
# 212
Курсовете са само началото на обучението. Запознаваш се общо с управление и ситуации, но реално научаването си идва после с карането. Така че, без да се притеснявате - всички минаваме по пътя на несигурността в началото. Важното е да сме внимателни, после едно по едно нещата си идват на място!
Виж целия пост
# 213
Момичета, някой може ли да ме ориентира къде точно се намира БЧК в Пловдив? Някои ми казват няква пресечка на Иван Вазов, а други пък на съвсем друго място ме карат. Трябва да се запиша, защото някой пусна слуха че няма свободни дати до юни чак  Shocked

Също така да сте наясно колко се плаща за повторно явяване на външните изпити (теория и практика) - ей така, да съм подготвена психически, защото особено за изпита по кормуване се носят легенди за Тютюнджийски...
Виж целия пост
# 214
Таксата трябва да ти я кажат от школата, за легендите - аз не ги слушам  Wink
Гугъл трябва да знае кеде е БЧК в Пловдив, за Сф ми каза  Grinning
Виж целия пост
# 215
Момичета, следя ви от известно време и нещо все нямам куража да започна тези пусти курсове. Sad А при мен е наложително, тъй като приятеля ми е с операция по-специфична на очите и заболяване, поради което му е противопоказно и невъзможно шофирането. Скоро планираме и да се увеличим с още един член.., та..просто е наложително. Преди години съм правила катастрофа, бях до водача и ми е голям страх и стрес все още да се возя в кола. А трябва!!! Трябва да изкарам пустите курсове, а сега е най-удобен момента, преди да се е появило и дечко.. Sad Имам нужда от кураж и нахъсване, защото нещо го нямам Sad . Искам да купя първоначално да чета учебник или правилник..? Моля за съвет какво да купя, за да се подготвя най-добре и да е най-интересно и полезно. Преди време бях разпечатила закона и така го четях, но адски скучно ми беше, много и неразбираем. Изобщо не можех да се съсредоточа и ми се изпари бързо желанието..и така и си остана. Само на мен ли ме се струва сухо и скучно всичкото това разясняване на ситуации и пр, аз дори не разбирам понякога какво точно се има предвид, не мога да си го представя просто...Никога не съм се качвала зад волана и нямам никакви, абсолютно никакви познания.. Знам, че много са като мен били, но са взели книжка, просто се чудя как научавате всичко това и запомняте и разбирате..  Tired
Виж целия пост
# 216
Момичета, следя ви от известно време и нещо все нямам куража да започна тези пусти курсове. Sad А при мен е наложително, тъй като приятеля ми е с операция по-специфична на очите и заболяване, поради което му е противопоказно и невъзможно шофирането. Скоро планираме и да се увеличим с още един член.., та..просто е наложително. Преди години съм правила катастрофа, бях до водача и ми е голям страх и стрес все още да се возя в кола. А трябва!!! Трябва да изкарам пустите курсове, а сега е най-удобен момента, преди да се е появило и дечко.. Sad Имам нужда от кураж и нахъсване, защото нещо го нямам Sad . Искам да купя първоначално да чета учебник или правилник..? Моля за съвет какво да купя, за да се подготвя най-добре и да е най-интересно и полезно. Преди време бях разпечатила закона и така го четях, но адски скучно ми беше, много и неразбираем. Изобщо не можех да се съсредоточа и ми се изпари бързо желанието..и така и си остана. Само на мен ли ме се струва сухо и скучно всичкото това разясняване на ситуации и пр, аз дори не разбирам понякога какво точно се има предвид, не мога да си го представя просто...Никога не съм се качвала зад волана и нямам никакви, абсолютно никакви познания.. Знам, че много са като мен били, но са взели книжка, просто се чудя как научавате всичко това и запомняте и разбирате..  Tired

   Хубави въпроси сте засегнали. Да, доста е сухо и скучно. И аз също не можех да си представя ситуациите и имам чувството, че всичко съм забравила от това, което съм научила до сега. Подготвям се вече 1 година. Четох от един учебник и ПДвП. Също принтирах и Наредби и тях ги учих. Струва ми се, че много по-сложно е от висше образование. Когато следвах, трябваше да науча един учебник от 1000 страници за 1 седмица. А сега се чувствам супер тъпа, че не мога да запомня 200 страници и толкова повтаряния и преговори съм правила до сега. Страх ме е да започна курсовете и като гледам брат ми как кара, се питам дали изобщо ще се справя с шофирането. Никога не съм карала кола до сега и не съм пипала нито педали, нито волана. Да, показаха ми кой педал каква функция изпълнява. Скоростният лост ми се вижда сложен. Брат ми ми каза да се упражнявам на сухо относно натискане на педалите. Но няма бягане вече. Следващият месец трябва да ги започна вече. Карането на кола не е вече въпрос на потребност, а на необходимост!
Виж целия пост
# 217
Да, така е! Не знам само как успея да се съсредоточа и да науча тоя пуст закон и правилници... Tired Чудя се какво да купя, за да започна подготовката...
Виж целия пост
# 218
Момичета,мернах скоро в приятелка едно зелено помагало на Зебра. Разгледах го,добре е написано и нарисувано. Потърсето го Peace
Виж целия пост
# 219
Да, така е! Не знам само как успея да се съсредоточа и да науча тоя пуст закон и правилници... Tired Чудя се какво да купя, за да започна подготовката...

   http://hermesbooks.com/interaktivno-uchebno-pomagalo-za-kandidat … hof-ori-2016.html Това бих ви препоръчала. Като същевременно четете ПДвП. Прочетете 2-3 пъти една тема в Учебника и после вижте какво има в ПДвП, тъй като има и допълнителни неща. След това решете теста след всяка тема.
Виж целия пост
# 220
Да, така е! Не знам само как успея да се съсредоточа и да науча тоя пуст закон и правилници... Tired Чудя се какво да купя, за да започна подготовката...
http://hermesbooks.com/interaktivno-uchebno-pomagalo-za-kandidat … hof-ori-2016.html
Това е помагалото от което имаш нужда. Има всичко, в началото ще ти се стори сложно , но с времето ще разбереш всичко.
Паралелно с него си решавай и листовки от тук
https://avtoizpit.com/listovki
Успех.
Виж целия пост
# 221
Момичета,мернах скоро в приятелка едно зелено помагало на Зебра. Разгледах го,добре е написано и нарисувано. Потърсето го Peace

   Благодаря.  Hug Точно от този учебник четох.
Виж целия пост
# 222
Да не би да е това?:  
https://www.zebrabook.bg/index.php?route=product/product&product_id=51  
Някъде четох по-назад в темата, го препоръчваше едно момиче, но не знам....трябва да търся най-скорошно издателство, нали? Нали всяка година нещо ново добавят към закона... Кой знае колко тъпи въпроси задавам, но наистина съм много боса по тази тема... Embarassed

Редактирам се, защото докато съм пишела, сте публикували вашите отговори и видях, че точно за това помагало е ставало въпрос. Много благодаря за съдействието! Ще гледа да се стегна и да започвам вече с ученето...
Виж целия пост
# 223
Да, така е! Не знам само как успея да се съсредоточа и да науча тоя пуст закон и правилници... Tired Чудя се какво да купя, за да започна подготовката...
http://hermesbooks.com/interaktivno-uchebno-pomagalo-za-kandidat … hof-ori-2016.html
Това е помагалото от което имаш нужда. Има всичко, в началото ще ти се стори сложно , но с времето ще разбереш всичко.
Паралелно с него си решавай и листовки от тук
https://avtoizpit.com/listovki
Успех.

   И от този сайт решавате листовки. Аз решавам листовки и от този сайт: http://www.shofior.com/
Виж целия пост
# 224
Да не би да е това?:  
https://www.zebrabook.bg/index.php?route=product/product&product_id=51  
Някъде четох по-назад в темата, го препоръчваше едно момиче, но не знам....трябва да търся най-скорошно издателство, нали? Нали всяка година нещо ново добавят към закона... Кой знае колко тъпи въпроси задавам, но наистина съм много боса по тази тема... Embarassed

   Да, има ново издание за 2017 година. Чудих се дали да го купя, тъй като може да има нови неща. Имам издание от 2016 година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия