Сицилия - 2

  • 94 232
  • 739
# 375
Много благодаря на всички за отговорите. Бяхте ми полезни. Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
Купуваш си каквото искаш и най -вече вода ???
Rolling Eyes Това защо?  На каква концепция бяхте ?Ние ще сме на олинклузив.
Виж целия пост
# 376
Zaharinka, замислих се 🤔 искам и да обиколи, не само на плажа и в къщи. И колело исках да по карам. Гледам някои къщи ги дават комплект с колела. Ще видя дали можем да го преместим за юни месец тогава 🤔

Felice, за сега гледам в южната част Sampieri и Torre Salsa. Но за Torre Salsa не съм сигурна дали няма да ни дойде по дивичко, въпреки че не търся пренаселени места уж 🤔 Благодаря за идеята за Ното, там не съм гледала за плажове още.
Виж целия пост
# 377
Ако ще е юни, гледай да са последните две седмици, защото водата няма да е толкова топла. Принципно в цялата южна част има изключителнИ диви плажове. Но в някои части има и урбанизирани. Зависи какво настаняване ще изберете. Ако сте в апартамент е по-добре да сте в по-голямо населено място с ресторанти и магазини. Ако сте на хотел с изхранване + рент а кар и сте готови. Ние спахме в Марина ди Ното и Агридженто. Единия ден забих пръст в картата и отидоме на Giallonardo beach. Без грам проучване и след като се бяхме качили на Scala dei Turchi.

Вариант са така наречените агротуризми в които има и храна. Но гледай да не е прекалено забутано.

Виж целия пост
# 378
Точно, не искам и да е прекалено забутано. Иначе за настаняването винаги търся къща/апартамент с една или две спални. Дори и да не ползвам кухнята искам да я имам като опция, а и не обичам хотели, особено ако е само една стая.
Началото на юни, края юли, август и края на октомври, това май са ми опциите Sad
Виж целия пост
# 379
Здравейте, от Катания с какво да стигнем до Сиракуза? С влак или с автобус е по- добре?
Виж целия пост
# 380
Здравейте, от Катания с какво да стигнем до Сиракуза? С влак или с автобус е по- добре?
с автобус
Не си спомням цената,но е малко пътя
Виж целия пост
# 381
Гарите и автогарата на двата града са близо една до друга, иначе се пътува еднакво време, предимството на автобуса е, че може да се вземе и от летището, както и че има отстъпка от цената за двупосочен билет, иначе цената в една посока е почти еднаква .
Виж целия пост
# 382
Ние пътувахме с влак и беше ок. Малко повече от час отнема.
Предимството е, че ако пътувате с деца, може да се разтъпчете малко... Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Катания - Сиракуза отиване и връщане билет с автобус 9,10 евро  /цена от април 2018г/.Пътувате около 45 мин.
Виж целия пост
# 384
Сигурна ли е Сицилия? Пристигаме късно вечерта 21,30 в Катания и трябва да се придвижим до квартирата в центъра, която е в една пресечка на булевард.
Миналата година бях в Рим, Флоренция и т.н. Е, беше се страшно през цялото време. Особено около гарата. Да го е страх да излезе човек нощем. Малко преди стъмване до подлезите на метрото видях граждански патрули (така пишеше на гърба на якетата им). Сигурно има защо да има такива патрули.
Та как е в Катания? Дали ще успеем да вземе такси? защото иначе ще пътуваме с автобус, а ме е страх.
Виж целия пост
# 385
Не е по-страшно от София.
Виж целия пост
# 386
Здравейте, да попитам за този хотел Athena Resort Village 4*, намира се на около 25 км от Рагуза и 120 км от летище Катания.Дали си заслужава да резервирам?
Виж целия пост
# 387
Сигурна ли е Сицилия? Пристигаме късно вечерта 21,30 в Катания и трябва да се придвижим до квартирата в центъра, която е в една пресечка на булевард.
Миналата година бях в Рим, Флоренция и т.н. Е, беше се страшно през цялото време. Особено около гарата. Да го е страх да излезе човек нощем. Малко преди стъмване до подлезите на метрото видях граждански патрули (така пишеше на гърба на якетата им). Сигурно има защо да има такива патрули.
Та как е в Катания? Дали ще успеем да вземе такси? защото иначе ще пътуваме с автобус, а ме е страх.

В Катания около гарата и автогарата е ужасно. само проститутки, араби и черни. Беше ужасно, когато се прибрахме една вечер от Сиракуза и слезнахме на автогарата. Голям страх брахме , докато стигнем до центъра. Беше около 9 -10 вечерта. Иначе от летището до апартамента стигнахме с Алибус и нямаше проблем.
Виж целия пост
# 388
Здравейте, да попитам за този хотел Athena Resort Village 4*, намира се на около 25 км от Рагуза и 120 км от летище Катания.Дали си заслужава да резервирам?

Определено си заслужава. Бяхме там през май и сме много доволни.
Виж целия пост
# 389
Сигурна ли е Сицилия? Пристигаме късно вечерта 21,30 в Катания и трябва да се придвижим до квартирата в центъра, която е в една пресечка на булевард.
Миналата година бях в Рим, Флоренция и т.н. Е, беше се страшно през цялото време. Особено около гарата. Да го е страх да излезе човек нощем. Малко преди стъмване до подлезите на метрото видях граждански патрули (така пишеше на гърба на якетата им). Сигурно има защо да има такива патрули.
Та как е в Катания? Дали ще успеем да вземе такси? защото иначе ще пътуваме с автобус, а ме е страх.

В Катания около гарата и автогарата е ужасно. само проститутки, араби и черни. Беше ужасно, когато се прибрахме една вечер от Сиракуза и слезнахме на автогарата. Голям страх брахме , докато стигнем до центъра. Беше около 9 -10 вечерта. Иначе от летището до апартамента стигнахме с Алибус и нямаше проблем.
Забрави китайците!
В кой голям град не е така?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия