След девет месеца мъчение, очакваме ДЕКЕМВРИЙЧЕ с нетърпение - Тема 8

  • 68 842
  • 898
# 435
Честита радост, да е жива и здрава малката Никол! А на теб бързо възстановяване!


Здравейте мамчета,изписахте темата докато ми остане време да се включа и аз от ремонти местене и прочие. На 24 в 11:30 проплака моята рожбичка Никол 3.730 кг.51 см. Бях с планувано секцио и мина горе долу добре. Упойката при мен беше мъчение биха ми я около 20 мин оказа се че прешляните са ми много един до друг и иглата едвам влезна,но всичко се забравя след като чуете проплакването на вашата рожбичка. Вече сме си във вкъщи и свикваме със новото начало. Успех на всички мами който чакат с нетърпение свойте рожбичка. Hug
Виж целия пост
# 436
Честита рожба, Iliqnka333!  bouquet
Виж целия пост
# 437
Честито на новата мама!!! Бъдете много здрави и щастливиии bouquet
Виж целия пост
# 438
Да е жива и здрава малката Никол!
Аз бях на тонове днес, една силнс контракция, другите в норма. Пулса обаче беше висок на три пъти 190 удари и апарата почна да пищи. Започнаха да мерят и моя пулс и да го засичат. В крайна сметка казаха всичко е наред ама мен ме глождеше и ходих да питам и още ефна лекарка завеждаща отделение и тя каза нормално е виж твоя пулс. След като и двете сме с висок можело явно сме се рязвълнували нещо. Иначе 40мин записваха и 3 пъти сменяхме позиции да видим има ли промяна и имаше просто малката е хипер активна и много рита апарата. За награда успях да се вредя на фризьор най накрая да ме огрее преди да съм родила че мин седмица си изпуснах часа заради спешното приемане
Виж целия пост
# 439
Честито на всички родили мами!☺😊
Мен утре ще ме гледат и ще решаваме какво да правим,че термина ми е в събота ,а аз нямам никакви симптоми за раждане.А ако не се появят ,ще ме режат и мен.Та момичета не ви ли прави впечатление ,че много раждат със секцио.Имам чувството,че естественото раждане е вече рядкост. Аз лично цяла бременност пия хапчета,хормони и т.н и може би заради тях родилния процес се затруднява. Знам ли,докторите много лесно назначават секциото, по -изгодно е за тях.Това на всички е ясно.Дали наистина има реални причини да се назначава секцио или така е по-сигурно,не поемат рискове.Възползват ли се от страха на майките?
Абе влезнах в едни размисли и страсти ...
Виж целия пост
# 440
Честито и от мен на новите мами!  Hug Да са живи и здрави бебенцата и скоро всички да сте си вкъщи (ако вече не сте, де Simple Smile )! И накрая, но не на последно място успех с кърменето, къпането и всички останали дейности които биха могли да ви притеснят! Simple Smile

Аз лично много се вълнувам  и ви се радвам като чета, понеже има време до края на декември, когато се предполага че трябва да раждам аз и някак много ми се иска и при нас вече да идва момента! Simple Smile Blush

 fatamorganakat, и аз доста размишлявам по тази тема с прибързаното секцио напоследък и много се надявам лекарите да не злоупотребяват с това че ние не можем да преценим реално има или няма нужда от него, но ми прави впечатление че наистина процента на този начин на раждане много се е вдигнал в последно време. Аз уж затова съм си избрала болница, която е известна с това че се предпочита нормалното раждане ако няма наистина сериозни и животозастрашаващи причини за секцио. Ще видим, времето ще покаже....

Успешен ден майчета и се извинявам за малко дългия пост.  Blush
Виж целия пост
# 441
Fatamorganakat аз съм твърдо убедена , че всички нормални, платежоспособни майчета ни прекарват на секцио и ни взимат парите. Жените които демонстрират, че нямат пари ги оставят да се мъчат и да раждат естествено, включително ромките. Не съм чула някоя да е родила със секцио.
Излиза, че са късметлийки!
Виж целия пост
# 442
 Bianca, и аз това се чудих, как го определи като доброкачествен, но при мен е самия вход, вижда се. Прилича на малка Бяла перличка под кожата, да кажем с диаметър 5-7 мм. Не боли, не ми пречи, просто си седи там.

Момичета, и аз много пъти имах повод да мисля по повод на секциото. И да си призная, след като повечето жени го предпочитат, дали заблудени от чуждите приказки, дали от страх от разкъсвания, от страх да не се обърка нещо в последния момент с бебето, дали пък докторите не преувеличават или просто не искат и те самите да поставят под риск бебетата... Факт е, че има голям процент майки, които даже и с проблем, пак си държат на естествено раждане,  понякога обаче съжаляват за направения избор и това, че не са си послушали докторите. При мен единият доктор не вижда проблем за естествено раждане, не вижда два пъти оплетена пъпната връв и за него нямам никакъв проблем. А другият доктор, с по-модерна апаратура, с по-щателни прегледи препоръчва секцио и с няколко думи обясни рисковете, които биха могли да настъпят, ако предпочетем естествено раждане. На неговия апарат и аз много ясно виждам двойно преплетената пъпна  връв, кръвопоток а и в двете "бримки", както ги нарича той. И щом пак остава изборът на мен, на кого от двамата да се доверя, аз лично наистина не бих рискувала. Иначе съм от жените, които биха направили всичко, за да кърмят колкото може по-дълго време, не се притеснявам от промяната в бюста и това, че може да увисна с тези големи гърди. Каквото- такова. Важното е накрая всички да гушкаме живи и здрави бебенца. Пък кой как се е появил, дали оперативно или без упойка... Божа работа.

Пожелавам ви успех и леко раждане на всички.
Виж целия пост
# 443
Хора,баща ми е високоспециализиран доктор близък е с моята генеколожка и казват,че по -хубаво от естественото раждане няма.90% от жените могат да родят естествено.При едни е по-лесно,при други по-трудно.Казват че и при двата случай риск има.В крайна сметка и при мен ще се действа както докторите казват,че е най-добре и нито аз,нито баща ми ще се бъркаме в тяхната работа.С това не бих рискувала.Честно да си кажа мен ме е по- страх от секциото.
Просто си разсъждавам.Направи ми впечатление, че много от вас\нас са със секцио.Даже повечето.
Живи и здрави да сме само. Пуснала съм си Майкъл Джексън и лекичко си танцувам с големия корем пред огледалото и съм страшно смешна. Crazy
Пращам ви позитивната си енергия  bouquet
Виж целия пост
# 444
Здравейте на всички очакващи мамчета и Честито на вече отчелите се , да са ви живи и здрави бебенцата и много да ви радват  bouquet
Да се запиша и аз, че съм много радостна, че дойде декември , хич не ми се искаше да родя ноември..... кофти за мене месец поради разни минали причини и събития. Почти съм в 38 г.с. и очаквам всеки един момент, нетърпелива съм какво точно ни очаква..... предвидена съм за нормално раждане, не знам какъв ще е прага на болка , но според мен ако не се издържа , може да се поиска обезболяващо по всяко време, ако не е много голямо разкритието разбира се , това някак ме успокоява .  Hug Дано всички преминем нормално през раждането , без някакви проблеми и усложнения..... и да се радваме на малките сладки бебоци .
Напоследък получавам бодежи ниско в корема докато спя, а понякога като се мърда бебенцето, сякаш ще излезе от между краката ми , може би вече е много надолу и корема ми е паднал доста ниско  baby_neutral
Виж целия пост
# 445
Благодаря Ви момичета всички да сме живи и здрави ние за да отгледаме бебоците а те за да ни радват всеки божи ден. Бях само със спирална ivi_86. Това което казваше анестезиолога беше тя е със много близки прешлени един до друг и като вкара играта не влиза между тях а директно в  прешляните и ме боцка много пъти той боцка аз подскачам от болка не мога да си изправя и гръбнака хубаво и една злобарка ме държеше свита и само викаше изпъчи се като котка на покрив вече на последното бачкане ако не беше станало исках пълна упойка но стана и почнаха да ми изтръпват краката и това беше Но мина и замина.  Hug
Виж целия пост
# 446
Zaiche, искам да те успокоя, че и при мен тоновете на бебка вървяха 140-170 при всяко посещение (7 пъти)! Доки не се притесняваше, но мен ми беше леко неспокойно! Всичко ще е наред, мила  Hug А последните 2-3 седмици и при мен беба шаваше много, дори се налагаше да си хвана корема и да и викам да се мести по-леко, че ме боли!  Tired
Виж целия пост
# 447
fatamorganakat и на мен ми прави същото нещо впечатление. Знам че като цяло в България това е наистина по-популярния метод за раждане. В моето семейство и обкръжение почти всички така са раждали и аз почти не очаквах, че ще мога да родя нормално. Още повече, че съм сравнително дребна 160см и 48 кг, но успях да родя едно дете 3680 и то без упойка и сравнително бързо 4,5 часа, така че става. Освен това аз бях искрено учудена колко добре се чувствах след раждането, нямах болки и станах няколко часа след това. Просто лекарите се презастраховат много често. Но пък и другото е, че в тази група всички са с термин декември, така че е по-вероятно тези които са родили до сега да са имали медицински показания за секцио и тепърва да започват естествените раждания. Кой както и да роди важното е всичко да мине наред и да има здраво бебе и майка на финала. Simple Smile

Ние с мъжа ми сега сме на вълна обсъждане на имена. Малко е трудно, защото той се опитва да предвиди потенциални прякори, които могат да му лепнат на детето, а то почти всяко име има такива.. както и да е мисля, че имаме едно, което ни харесва и сигурно то ще остане.

И при мен последния път тоновете стигаха до 170 на моменти, но лекарката ми каза, че са много добри. Бебето беше наистина доста активно по време на записа. Аз не се притеснявам.
Виж целия пост
# 448
bavariaза това не се бях сетила,че с термин декември по-рано издърпват секцио ражданията. Иначе и аз съм с твоите мерки почти и много се надявам да родя като теб Embarassed
Виж целия пост
# 449
Iliqnka333, честито щастие! Да е здрава и с късмет в живота!   babydust7  Бързо възстановяване на теб!   bouquet

Аз също днес бях на ЖК. Записваха и тоновете, уж всичко нормално, но докторът отбеляза, че Беб бил много дребен. Другата седмица иска да ме види пак и ако не наддаде на тегло, трябвало да остана няколко дни в болницата. Изстина ми и усмивка, и всичко.   Confused  36+4 г.с. съм, а детето е само 2200 гр.
Иначе, главата му се е наместила в изходна позиция. Шегаджия, къде ще ми ходи с това тегло?! Яяя, на топличко до термин!   Praynig    Hug
Силно се надявам да дръпне на кг. до другия четвъртък и по никакви болници да не се мъкнем до раждането!   Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия