След девет месеца мъчение, очакваме ДЕКЕМВРИЙЧЕ с нетърпение - Тема 8

  • 68 842
  • 898
# 405
за идеята за многократни пелени съм, но в България мисля не са предложени все още условия за това
Не ги отхвърлям но дори не би ми минала идеята да ги пробвам. На времето майка ми и баба ми са прали до замайване и хората са измислили памперсите, не виждам смисъл от стъпка назад като преди 20-30год. Средствата според мен са едни и същи и в двата случая ако не купуваш памперси, то ще переш е ти ток, вода, прах, амортизиране на пералнята, че да се съобразяваш да съхнат и т.н

Същото е като смартфоните и писмата, всички ползват модерни телефони и хиляди социални приложения, кой се сети за последно примерно да напише писмо на някой да го пусне по пощата? По еко съобразно е и няма облъчване, ама на никой не  би му хрумнало. Да живее този който е измислил памперсите, а на мамите които ще опитат многократните пелени в България им пожелавам успех и дано не се откажат бързо. Навън е друго, затова няма да го коментирам Simple Smile
Виж целия пост
# 406
Че в чужбина пък кое е по-различно? Нали пак трябва да се перат  Grinning
Виж целия пост
# 407
Че в чужбина пък кое е по-различно? Нали пак трябва да се перат  Grinning


в предходна тема 4 или 5може би, отдавна беше коментирано на дълго и широко, има доста разлики какво се предлага там като услуги за многкратни пелени и тук, както всяко нещо ние сме още доста изостанали .. мое мнение не ангажирам никой с него. Със сигурност се сещам че за Щатите имаше измислен начин за съхранение на мръсните пелени. Ако те интересува върни се темите назад и ще намериш разликите.
Виж целия пост
# 408
Да, вярно че някой спомена нещо такова. Бременността ми се отразява на паметта понякога  Laughing
Виж целия пост
# 409
Оцелях, голям студ и лед в тази София, ей.  Crossing Arms

Секциото ми е потвърдено за 11ти декември, ще се ражда и това е.  Laughing Сега се замислих, че после сигурно ще ми е странно да съм без корем, точно свикнах.

Това с многократните пелени дори не ми е хрумвало да си го причинявам. Въпреки че от гледна точка на това да имаш стимул да си научиш детето да ползва гърне, сигурно е добре. Сега някои майки чета, ги оставят до 4 години да си акат в памперсите, защото не перат, ама едно време, като е трябвало да переш насраното нон стоп, доста са били мотивирани майките да научат децата на хигиенни навици.  Laughing
Виж целия пост
# 410
Наистина обсъждахме доста подробно многократните пелени. Много са скъпи. С подложките се улеснява, ако има ако и се хвърлят дирактно. Предлагат се в български сайтове, има и пликове за съхранение и кошове. Както писах съхненето е трудно. А са май един размер, та се чудех за следващия пак 400 лв ми се вижда прекалено
Виж целия пост
# 411
Pipapo, , честита да ти е Ханна, да е много здравичка и щастлива!
Виж целия пост
# 412
Къде намери цели комплекти?

http://www.baby.bg/search.html?phrase=bambino+mio&action=dmE … Search&page=2
Ето ги тук... Но при положение, че мисля бързо да въведем гърнето, а в началото наистина много често ще трябва да ги сменяме, и аз засега съм на по-скоро не, защото от финансова гледна точка разликата няма да е оправдана, дори да има такава. Иначе хич не ми се ще с тези изкуствени материи Sad
Виж целия пост
# 413
Pippapo ,Да е много здрава и благословена малката Ханна!!! Бързо възстановяване ти пожелавам!  Hug
Виж целия пост
# 414
То само изкуствените материи да са ни проблема. После в какво чудо ще се видим - готови пюрета - да или не, джънк фууд - зрънчовци, шоколада, бургери, после газирани напитки. Даваш или не даваш, а другите по градинките плющят солети и чипс, а твоето дете гледа. Ей сега четох статия в дир-а, че се бил завърнал скорбута, заради заведенията за бързо хранене.  ooooh!
Виж целия пост
# 415
Pipapo, честита да е дъщеричката ти! Бъдете здрави и мноооого щастливи заедно!      Hug
Виж целия пост
# 416
Официално се нареждам сред декемврийки Simple Smile Определиха ми дата за секцио - 19.12.2016г. живот и здраве. Praynig Hug
Минах консултация с кардиолог и анестезиолог.  Peace Анестезиологът ми обясни всичко, за упойката и т.н. и каза, че няма нищо страшно. Описа ми и усещането по време на самото раждане, абе въобще доста внимание ми оббърна.  Blush Каза, че гадното идва на следващия ден, но по принцип на 3-4 ден си пушка. Дано е така. Praynig

Бебчо върви доста голям  Rolling Eyes и ми казаха, че след тази дата наистина ще е много голямо и няма смисъл. Днес в 34 г.с. и 6 дни е 3,150 гр.

Ех, колко наближи...! Започва обратното броене. Laughing

Pipapo, честита рожба! bouquet
Виж целия пост
# 417
Здравейте момичета!Да ви питам, аз съм в 37ма и 6 дни. Днрс бях на тонове и моето бебче постоянно шаваше. Разбира се, тоновете бяха високи. Смених си позицията и пак бяха високи. Повторих ги, горе - долу същото. Ведмага на доплер, кръвоток добър, а малчо си шава, като за световно. При вас как е положението?
Виж целия пост
# 418
Здравейте момичета!Да ви питам, аз съм в 37ма и 6 дни. Днрс бях на тонове и моето бебче постоянно шаваше. Разбира се, тоновете бяха високи. Смених си позицията и пак бяха високи. Повторих ги, горе - долу същото. Ведмага на доплер, кръвоток добър, а малчо си шава, като за световно. При вас как е положението?

и моята беба всеки път шава многои пусла скача, защото не харесва апарта, после и тананиках мила моя мамо и се успокои, друг път си слагам ръката без да галя (галенето предизвиквало контракции) за да усети че всичко е наред, са прекалено високи повтори утре пак, а контракции имаше ли? Какви са техните стойности
Виж целия пост
# 419
Zaiche81 ,моята беба е по същия начин, вчера лекарката ми се видя в чудо с нея, вика тя ще ти изкочи през корема, на тоновете се местеше яко и изчезваха над 10пъти, голямо чудо беше. Та днес отново трябваше да мина тонове и беше малко по - добре, поне не ме върнаха  Laughing а и било важно да сме яли преди тоновете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия