Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 533
  • 772
# 180
Аз правих обременяване в 12 г.с., и ендокриноложката иска да направя още веднъж между 24 и 28 г.с., независимо, че това в 12 г.с. не показа никакви проблеми. Преди това правих преди по-малко от година, когато се установи, че инсулина ми е завишен. Със захарта не съм имала проблеми. И аз се притеснявам малко дали няма да се натовари организма прекалено, но пък имам доверие в лекарката. Не знам и аз...
Виж целия пост
# 181
И през двете бременности не съм правила обременяване. И двата пъти забременях с метформин, минах на строга диета и поддържах кр, захар под 5. Следяхме само кр. захар на гладно веднъж месечно и 2-3 пъти гликиран хемоглобин. Първата бременност правих и кръвно-захарен профил-при него се мери кр. захар на гладно и двукратно 2 часа след храна-закуска и обяд.
Бих допуснала да се направи едно обременяване през 26-28г.с, но двукратно за една бременност ми се струва немислимо просто.
Втората бременност почнах с кр. захар 5,8 на гладно и като орязах де що има въглехидрат от менюто си, освен плодовете, за 2 седмици беше 4,8.
Виж целия пост
# 182
гърненце, само още нещо да допълня за метфодиаб.  на мен като ми го смени Тодорова бях много озадачена, защото не го бях чувала, тук нали все Глюкофаж, Сиофор, Метфогама се споменават. Тогава случайно се видях с нашия педиатър (който е един от водещите в София, от този тип, дето непрестанно ходи по конференции, чете статии и медицински изследвания), като му споменах за метфодиаб каза да не се притеснявам, защото е добър препарат и самият той изписва именно него на децата с метаболитни проблеми като най-изчистен.

иначе аз в началото трябваше да пия 3 пъти по 1000, но така и никога не го докарах до там. и досега си пия 3 по 500.

не го мисли, и аз не съм стигнала до там да те разпитам за диетата ти на лични, че и при мен е лудница Simple Smile

Благодаря за полезната информация. Hug Като привърша "Метфогамма"-та, в такъв случай, ще заложа на "Метфодиаб". Simple Smile И аз пия 3 пъти по 500, толкова си ми беше изписано.
Виж целия пост
# 183
аз след последните изследвания с влошение инсулин след декемврийското угояване получих препоръка да увелича на 1000. Опитах с надеждата, че съм привикнала вече към метформина, но не, та не, връща се гадното разстройство и това си е Sad
а след 10 дни започвам лекции и просто няма начин да излизам насред занятие...
Виж целия пост
# 184
Мацки, някой да е пил Resveratrol?
Нашият лл, който е много в час с всякакви нови течения твърди, че това било сега най-големият хит в добавките при борбата с ИР и давало много добри резултати още след 2-3 месеца...
Виж целия пост
# 185
Здравейте, момичета Hug, правих си глюкозно обременяване. Резултатите са на 0 мин инсулин - 19 на 60 мин - 80 на 120 мин - 57. Кръвната захар на 0 мин 6,7, 60 мин 8,4 и на 120 минута - 5,4. Ще ходя при доцентката на 10.02 , затова питам вас , ако можете да ги разчетете. В тая лаборатория ни референтни стойности ни дявол, уж от 3 до 25, но са задраскани, каквото и да значи това. Лабораторията е майчин дом при ендокринолозите в мазето. Повече ме притесняват резултатите на моя мъж при него няма и минутите, но единият инсулин е 234, опитах се да видя на други места референтни стойности в нета, но не се ориентирах, затова ви питам, благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 186
sisitons, въпреки че тук не сме професионалисти, си мисля, че ще сте се обзавели с по едно ИР с твоя мъж Sad

и инсулинът ти на гладно е висок, и кръвната захар. НОМА индексът ти е 5,6, което е много много.
трябва да вземеш мерки поне с диета, за медикаменти вече лекарката ще прецени как, колко и дали, но според мен ще ти даде.

ако искаш дай резултатите и на тм
Виж целия пост
# 187
Би трябвало да са подредени от горе на долу по минути.
Инсулина на гладно трябва да е до 10, нищо, че референтните са до 25
А референтни граници при обременяване няма, защото това е функционално изследване
П.П. водя се професионалист Wink
Виж целия пост
# 188
Даже ендокринолозите искат да е около 5 на гладно (поне тези, които аз съм посещавала:-))
Виж целия пост
# 189
Не разбрах какво значи резултати на тм.... newsm78. Какво значи индекс НОМА и ка се смятада ми обясните моля или къде да прочета, благодаря за което предварително
В изследването на мъжа ми пише отгоре надолу инсулин - 50,7
                                                                          инсулин- 23,7
                                                                           инсулин- 236
като референтни стойности навсякъде са 2 до 25. Кръвната му захар е 5,6 - 0 мин; 7,6- 60 мин и 4,1-120 мин, там е обозначена....
При мен инсулин е първо на 60 мин после 0 минута и на трето място 120 мин. Иди ги разбери, много се ядосах, защото само за ИРИ платихме двамата по 72 лв Shocked.
Виж целия пост
# 190
HOMA - глюкоза умножена по инсулина и цялото това разделено на 22.5
НОМА Трябва да е под 2,5
Виж целия пост
# 191
sisitons,

ако искаш дай резултатите и на тм
ей това не разбрах какво е ТМ , да ги дам на някой ли или да ви дам изследванията за нещо  newsm78
Моля Елч да ми обясниш  Praynig
Виж целия пост
# 192
sisitons,

ако искаш дай резултатите и на тм
ей това не разбрах какво е ТМ , да ги дам на някой ли или да ви дам изследванията за нещо  newsm78
Моля Елч да ми обясниш  Praynig
ТМ = твоя мъж
Виж целия пост
# 193
Ох, ама много съм глупава, ама от къде да се сещам за този код  Joy, благодаря , и двамата сме се украсили де Sad
Виж целия пост
# 194
В изследването на мъжа ми пише отгоре надолу инсулин - 50,7
                                                                          инсулин- 23,7
                                                                           инсулин- 236
като референтни стойности навсякъде са 2 до 25. Кръвната му захар е 5,6 - 0 мин; 7,6- 60 мин и 4,1-120 мин, там е обозначена....
кажи кой инсулин кога е, че тези отгоре-надолу не ми е ясно какви са Simple Smile
КЗ не му изглежда висока, но при инсулина който и да е на 0 все е висок...
всъщост най-добре копни направо изследването, че нещо съвсем се объркахме с тези кой на коя минута е и отгоре-надолу или отдолу-нагоре се гледа  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия