Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 533
  • 772
# 195
Там е работата, че ви давам точно копие на хартийката дето са ми я хвърлили, и аз не знам , не пише нищо. Точно в тази последователност е изследването. За това обясних и за моето, на него на първо място е 60 мин на второ 0 мин и на трето място 120 мин. Но на моето са написани на неговото не.
Виж целия пост
# 196
На мен по-логично ми се вижда на 0-ва минута Инсулинът му да е 23.7, на 60-та - 236, на 120-та - 50.7. Но дори и в този случай, това са много, много високи стойности и говорят за сериозна степен на ИР, буквално отиваща към диабет в близките години, ако не бъдат взети строги мерки.

Къде сте го правили това изследване, че така са ви оплескали всичко? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 197
гърненце, и аз така го виждам, но историята познава и случаи, в които третата стойност е най-висока Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 198
Елч, да, да, съгласна съм. Grinning Разбирам какво имаш предвид. В този случай, обаче, мисля, че при човек с Инсулин на гладно 23.7, няма как на 60-тата мин. да му е само 50.7. Та, по това съдя, че най-вероятно това е третата поред стойност.
Виж целия пост
# 199
Да, да, така го виждам и аз. при всички положения съм съгласна с гърненцето, че инсулин на гладно 24 близо е много много висок. Моят беше 23 и ми дадоха да пия дози метформин като за диабетици и тъй като аз така и не успях да ги постигна лл все още се опитва всеки път да ми ги увеличи Sad

между другото вчера говорих с лл за омега-3, нали ви бях споделила, че се чудя дали да не го започна заради леко завишения холестерол, но той каза 1. че щом триглицеридите са ок значи холестеролът не е толкова зле и 2. според него омегата е с доказан много добър ефект при стеснения на кръвоносните съдове, а останалите ползи от нея са малко под съмнение след последните тестове... Той е луд на тема изследвания, абониран е за разни институти и чете много...
 Но аз още съм в чуденка заради спортуването, че ми се струва, че не свалям достатъчно мазнини на фона на мускулната маса Sad

я кажете който пие омега-3 по какви причини са му изписани?
Виж целия пост
# 200
Присъединявам се към въпроса за Омега-та. И на мен Тодорова ми е изписала Омега 3 + Витамин E, но не знам към коя марка да се насоча. Не мога да разчета и дозировката, обозначена на рецептата от Тодорова. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 201
ааа, гърненце, тук мога да съм ти полезна. направих подброообно проучаване.
намерих инфо, че най-добре е съотношението EPA-DHA да е 2:1 и концентрацията 1000. аз лично се доверявам на Now foods и на Solgar като марки. И съм си харесала това:

Проблемът ми е дали изобщо трябва да го пия Simple Smile И дали ще има желания ефект, де Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Да има случаи когато третата е най-висока, но не и разлика от 200единици
Виж целия пост
# 203
А някой пие ли хром?
Ендокринологът ми изписа по една таблетка от 200 микрограма дневно.
Четох хубави неща, пък да видим. Малко ме е яд, че чак сега ми го изписват.
Виж целия пост
# 204
Елч, много благодаря. Hug Ще помисля дали и аз да не започна да приемам посочената от теб Омега-3, но пък вече пия предостатъчно добавки дневно, едвам смогвам... Crazy
Виж целия пост
# 205
wa_wa, аз съм пила хром в началото като започнах диетата ужким за намаляване на апетита. честно казано не усетих голям ефект. научих и че при планиране на бебе трябва да се спре известно време по-рано.
Виж целия пост
# 206
Аз пих Хром между двете бременности. Доста ми убиваше апетита за сладко. Не помня точно ама май го спрях точно щото забременях newsm78
Виж целия пост
# 207
Елч, радвам се, че твоят ендо е на моето мнение за холестерола и триглицеридите. Simple Smile

Омегата носи само ползи, така че спокойно можеш да си я пиеш.
Аз си я самоназначих точно по повод на леко завишен холестерол, въпреки, че тогава не знаех за основната важност на триглицеридите, моите винаги са ниски.
За сърцето е полезна, за костите, за ставите, за красива кожа, коса и нокти, мога и още да изброявам. bouquet
Виж целия пост
# 208
Лабораторията е ендокринологичната в Майчин дом, в мазето. Там са ендокринолозите и приемните им кабинети като Лазарова, ехографа на Начев и други...Не съм спец с инсулина, но доста ме притеснихте с този инсулин , като ми пишете, че е почти диабет. Тогава обаче защо на ММ кръвната захар е в норма, да, моята е завишена , но неговата не е . То че всичките им изследвания са представени по ужасяващ вид, ама карай, да видим какво ще каже доцентката...
Виж целия пост
# 209
Защото това все още не е диабет, а инсулинова резистентност, която би могла да прерасне в него, ако не бъдат взети мерки. При ИР инсулинът е висок, на фона на нормална или дори ниска кръвна захар. Когато кръвната захар премине горната референтна граница, това вече не е ИР, а диабет. Така седят горе-долу нещата, най-грубо обяснено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия