Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 532
  • 772
# 225
Аз също ям по 5-6 пъти на ден, а на закуска обикновено ям парче кашкавал.
Виж целия пост
# 226
На мен ми е ясно, че зависи каква е храната.
Аз казвам какво предлага болницата за закуска и какво е обяснено на жената.
За честото хранене не ме убеди. по-скоро не ми казваш защо е така.
Виж целия пост
# 227
На мен ми е ясно, че зависи каква е храната.
Аз казвам какво предлага болницата за закуска и какво е обяснено на жената.
За честото хранене не ме убеди. по-скоро не ми казваш защо е така.
Като хапваш често "разрешени" храни, инсулина се отделя постоянно и в нормално количество, а иначе се "изсипва" 2 пъти на ден в по-големи количества. Ти като ядеш 2 пъти на ден не хапваш резен шунка и листо марула, а си хапваш повечко, съответно има за разграждане повече и за това панкреаса работи на по-високи обороти тогава и съответно отделя по-големи количества и храносмилателни ензими и инсулин
Виж целия пост
# 228
Има и твърдения, че пък при прекалено честото хранене държиш инсулина постоянно висок, без пик и спад. Може би честота на хранене по някакъв начин трябва да се съобрази и с вида храна във всяко едно от тези хранения.
Виж целия пост
# 229
Има едни хапчета за отхрачване и са добри не много скъпи еуроспал се казват надали имат захар. Аз съм с инсулин 23 на гладно и КЗ 6,7 , щом казвате, че 11 е много. Ще видим какво ще каже доцентката на 10 почти не остана време. Hug
Виж целия пост
# 230
Има и твърдения, че пък при прекалено честото хранене държиш инсулина постоянно висок, без пик и спад. Може би честота на хранене по някакъв начин трябва да се съобрази и с вида храна във всяко едно от тези хранения.

Задължително трябва да се съобразяваш с вида храна.
Виж целия пост
# 231
Като хапваш често "разрешени" храни, инсулина се отделя постоянно и в нормално количество, а иначе се "изсипва" 2 пъти на ден в по-големи количества. Ти като ядеш 2 пъти на ден не хапваш резен шунка и листо марула, а си хапваш повечко, съответно има за разграждане повече и за това панкреаса работи на по-високи обороти тогава и съответно отделя по-големи количества и храносмилателни ензими и инсулин

Написаното ми звучи доста вярно и логично, но този режим на хранене е подходящ за хора, които са с малък или поне умерен апетит. Аз и често да ям, пак мога да изяждам големи количества на всяко хранене, ако ще и 4-5 да са. Confused Ако ще ям само малко парче кашкавал с едно листо маруля (?!), по-добре изобщо да не припарвам до храна и да си карам на по-разредено хранене. Joy
Виж целия пост
# 232
Аз съм с инсулин 23 на гладно и КЗ 6,7 , щом казвате, че 11 е много. Ще видим какво ще каже доцентката на 10 почти не остана време. Hug

Ами, ние вече ти казахме, че инсулин на гладно - 23 - е ужасно висока стойност, ти не ни вярваш. Simple Smile

Шегата настрана - трябва да вземеш много сериозни и дългосрочни мерки. Peace
Виж целия пост
# 233
Вярвам ви ама се ослушвам, толкова е на ММ , моя е 19 сега видях. Не сега сериозно , мисля да изпълнявам всичко стриктно каквото ми се каже след махнатата ЩЖ , сега и диабет не ми се ще да имам.
Виж целия пост
# 234
Хах, и ние сме почти като вас - моят инсулин на гладно е точно 18, а на мъжа ми - 23.93. Joy Та, много добре те разбирам, ама да ти кажа, "стягането" в дългосрочен план е доста трудна задача. Трябва си желязна мотивация. Confused
Виж целия пост
# 235
Като хапваш често "разрешени" храни, инсулина се отделя постоянно и в нормално количество, а иначе се "изсипва" 2 пъти на ден в по-големи количества. Ти като ядеш 2 пъти на ден не хапваш резен шунка и листо марула, а си хапваш повечко, съответно има за разграждане повече и за това панкреаса работи на по-високи обороти тогава и съответно отделя по-големи количества и храносмилателни ензими и инсулин

Написаното ми звучи доста вярно и логично, но този режим на хранене е подходящ за хора, които са с малък или поне умерен апетит. Аз и често да ям, пак мога да изяждам големи количества на всяко хранене, ако ще и 4-5 да са. Confused Ако ще ям само малко парче кашкавал с едно листо маруля (?!), по-добре изобщо да не припарвам до храна и да си карам на по-разредено хранене. Joy

Joy Joy Joy
Ми то ти се падагоре долу хапване през 2 часа по малко. В началото е малко по-трудно да хапнеш малко и да се спреш, ама е въпрос на навик Simple Smile
Виж целия пост
# 236
О, да, навикът безапелационно е доста мощен фактор, спор няма. Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 237
Нандин, пак ти казвам, че не става въпрос за мен. Peace
Аз ям много малко като количество, не само имам малко на брой хранения.
Питах те като човек вътре в нещата. Разрешени ли са кисело мляко, круша или банан? Според мен не. Разрешен ли е хляб? Пак не.
Но имам наблюдения и с други диабетици. Никой не им говори за инсулин и кои храни водят до повишена секреция. Докторите им казват, че без хляб не може, Млякото също съдържа лактоза, но се препоръчва, картофи и ориз и те трябва да се изключат, но не се казва.
Аз знам защо е така, исках ти да ми кажеш защо лекарите нямат интерес да казват истината.
Виж целия пост
# 238
Е, кисело мляко пък защо? Thinking Тодорова ми каза, че може да консумирам, дори без да споменавам за това, а пък съм хем с ИР, хем с Хашимото.

И пак да се допълня за коментираната тема - аз пък съм с други впечатления. Около мен всички хора, независимо здрави или болни, знаят, че въглехидратните храни са вредни и от тях се пълнее. Не съм срещала човек, особено пък такъв със заболяване, който да не е наясно с това. Всички лекари, които съм посещавала, също са горе-долу единодушни. DeVa®, странно ми е, че ти срещаш много хора от другия тип, аз наистина не познавам такива. Особено в ерата на Интернет, ми е трудно да го повярвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 239
Как ти е странно, като и в тази тема не се отрича хляба? Или аз нещо друго чета?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия