Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава НВ ВМХ?
Какво е мнението за майонезата и нейното въздействие върху инсулиновата резистентност?
Какво е гестационен диабет и защо се диагностицира по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава НВ ВМХ?
-
Какво е мнението за майонезата и нейното въздействие върху инсулиновата резистентност?
-
Какво е гестационен диабет и защо се диагностицира по време на бременност?
-
Какво е качеството на яйцеклетките и как влияе инсулиновата резистентност върху тях?
-
Какви са резултатите от ОГТТ и какво означават?

Резултатът + 15кг. От миналия март спрях въглехидратите и кг рязко тръгнаха надолу. В момента съм на изходните преди да забременея. Метформин не пия, но от август вече не кърмя, та ако док прецени, че имам нужда ще пия
, то е по време на храна или след нея, а аз нямам такава. Обикновено ям на обяд около 3 или 4 и съответно не вечерям. Нямам апетит какъвто имах, дали е от хапчето. Лекарката обясни, че има голям проблем ако КЗ е по висока след теста с глюкоза отколкото преди него, а моят случай не е такъв. Та каза, че все още съм в светлата част, каквото и да значи това.
Отчайващи са ендокринолозите в БГ.
. Плодовете не ги ям, освен един и то понякога, когато не ми се яде сутрин хапвам половин банан или портокал, за да си изпия хапчетата за кръвно. После си ям закуската. Някак не мога веднага да се откажа от всички въглехидрати. Може би като мине време, да ви кажа добре се чувствам, не ми става лошо и не ме боли глава, не съм гладна толкова.Този режим ме устройва за сега и 40 гр хляб не са толкова много, вечер не са ми разрешени въглехидрати, само сутрин и на обяд. Почти спря да ми се гади от хапчетата и все не ми се яде вечер каква е тая работа не знам....