Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 59 531
  • 772
# 255
От трън, та на глог... ooooh!
Какво кисело мляко и какъв кленов сироп??? Rolling Eyes
Извинявай, но ти наистина ли не схващаш, че е абсурд да стартираш деня с въглехидрати? ooooh!
Стевията е разрешена.
Виж целия пост
# 256
сиситонс, това, че лекарят не е казал ИР не значи, че я нямаш, за съжаление. Иначе нямаше да приемаш препарат, който пият диабетиците Sad

аз също бих ти препоръчала да махнеш въглехидратите, напълно да ги махнеш, зарежи това със сутрин и наобяд. ти не си на диета за отслабване, ти трябва да оздравееш. аз също си хапвам по един плод, но избирам такива с нисък гликемичен индекс, сиреч забрави за бананите. иначе и аз сутрин в чая си слагам една стевийка, опитвам се и нея да я махна, но пусто хич не ми е вкусен чаят съвсем без нищо Sad
Виж целия пост
# 257
Всеки ден добавям съвсем малко количество захар към кафето си - казвам "съвсем малко", не защото се притеснявам да не прекаля, а просто защото не обичам кафенцето си сладникаво. Laughing

Не мога да бъда чааак толкова стриктна, честно казано. И мляко си консумирам - прясно (пак с кафето) и кисело. Peace Киселото поне го водят полезен продукт, като цяло.

Но и на мен "Метфогамма"-та ми убива зверски апетита. Shocked Чак не мога да повярвам, защото нищо друго в живота ми не ми е действало така. Thinking
Виж целия пост
# 258
Чакайте малко, тук говорим за 7 дни от моята диета, днес седми ден, вие така ми говорите, че все едно съм направила престъпление. Аз още не съм се научила и не мисля да се ограничавам чак толкова стриктно изведнъж при положение, че съм яла така 40 години. За организма това, ще е ужасен стрес, аз мисля, че добре се справям за сега, никакво бяло брашно и никаква захар, това също не е малък стрес. Пак да кажа плодове не обичам и за седем дена съм изяла около 2 банана и един портокал на по половинки. Да, не знаех, че не трябва сутрин, но ще се науча. Стевията въобще не ми харесва, чаят и кафето ги пия без захар смятам, че всички добавки им развалят вкуса. Не мога да не вярвам на лекарката , тя е доцентка и е водеща фигура като ендокринолог-диетолог, преподава и на студенти. Лекува и момичета с проблем при забременяването заради ИР. Мисля, че ни е сложила на първоначален по-щадящ режим и не мога да критикувам препоръките й, защото наистина се чувствам по-добре и то само от 6 дни. А и на диета съм имам 13 наднормени килограми, които трябва да сваля, освен проблема с инсулина.
Виж целия пост
# 259
Сиси, не ти се караме, напротив, най-добронамерено те насочваме към правилно хранене. Не диета, за някакъв срок и после пак същото.
 Hug
Виж целия пост
# 260
Аз знам, че ще е завинаги. Но все си мисля, че и някое друго парченце шоколад за награда няма да е края на света. Аз не си падам много по сладкишите, шегувам се. Друго се сещам да питам, стевията е разрешена, кленът нали е растение, защо сиропът да не е , говоря за малки количества. И още нещо се сетих, какстои въпроса със сладките неща за диабетици newsm78. Има едни десерти Синеморец, бяха ме черпили и доста ми харесаха, преди време. Разпитвам, защото знам ли може да ми се дояде неистово сладко по някое време, знам ли. За сега да не кажа голяма дума нищо не ми се яде....
Виж целия пост
# 261
Има едни десерти Синеморец, бяха ме черпили и доста ми харесаха, преди време.

Не ми говори за тях, защото и аз съм им страшна фенка. Heart Eyes Не мисля, обаче, че са особено полезни за нас - аз си ги ям, защото са ми вкусни, а не защото си въобразявам, че се храня здравословно, нагъвайки ги. Mr. Green
Виж целия пост
# 262
Аааа, ама няма само да си мисля колко е вредно това и онова, то понякога има случай и аз съм човек Party
Виж целия пост
# 263
Аз лично за себе си съм решила да правя такива прегрешения след като си сваля излишните килограми и вкарам инсулина в норма и то да ги правя колкото е възможно по-рядко (дано успея!). Мисля си, че всяко нарушение, каквито безспорно са бананът и хлябът, например, забавя влизането в норма на показателите, поне такъв е моят опит.
Виж целия пост
# 264
Аз лично не бързам за никъде и по един два кг са ми добре ако махам на месец, дай боже. Само искам да не ми езле както бях с тези изпотявания, примъчнявания и други такива, а сега вече става топло и ще е страшно, като се сетя как бях пролет и есен . Аз съм без ЩЖ, а и за капак със засегнати паращитовидни жлези  и все мравучкам....заради калция.
Виж целия пост
# 265
Ами то има и слаби хора с ИР. Т.е. това, че се отслабва не значи непременно, че се подобряват показателите.
Виж целия пост
# 266
Ами то има и слаби хора с ИР. Т.е. това, че се отслабва не значи непременно, че се подобряват показателите.

Аз.
Никога не съм имала наднормено тегло, камо ли затлъстяване.
Виж целия пост
# 267
Само въпроси ми изникват, как стои въпроса с какаото и то ли е забранено...
Виж целия пост
# 268
Не е забранено. Heart Eyes Черен шоколад може, с по-висок % какао. Hug
Виж целия пост
# 269
Има светлина в тунела хахаха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия