Професия учител - 2

  • 116 246
  • 1 180
# 420
Здравейте!
Искам да попитам има ли вече плащания за първото тримесечие по проект "Твоят час"?
Виж целия пост
# 421
Здравейте!
Искам да попитам има ли вече плащания за първото тримесечие по проект "Твоят час"?
Ние ще имаме другата седмица за ноември и декември.
Виж целия пост
# 422
Здравейте!
Искам да попитам има ли вече плащания за първото тримесечие по проект "Твоят час"?
Ние ще имаме другата седмица за ноември и декември.
Благодаря!
Питам заради моя позната. Бяха им казали,че ще им бъде платено миналата седмица, но плащане не е имало с оправданието,че няма средства. И тя се чуди дали проблемът е наистина повсеместен, или е само в тяхното училище.
Виж целия пост
# 423
Ние ги получихме парите за първото тримесечие. Нашата счетоводителка каза, че ги изплаща от бюджета на училището и след това ще сканира платежното и ще чака от проекта парите да бъдат възстановени на училището.
Виж целия пост
# 424
Колеги, има ли някой, който ще води ученици на олимпиада в Кърджали? Ако да - бих искала да попитам нещо на лични.
Виж целия пост
# 425
Здравейте! Бихте ли ми помогнали как да изработя професионално портфолио за 5ПКС. Ясно ми е какво трябва да съдържа страница по страница, но не ми е ясно къде да го направя- в Word или Power point, за да мога след това да го разпечатам,защото го искат на хартиен носител. Благодаря предварително bouquet
Виж целия пост
# 426
Здравейте! Бихте ли ми помогнали как да изработя професионално портфолио за 5ПКС. Ясно ми е какво трябва да съдържа страница по страница, но не ми е ясно къде да го направя- в Word или Power point, за да мога след това да го разпечатам,защото го искат на хартиен носител. Благодаря предварително bouquet
Работиш с PDF.
След като вече си направила основните характеристики и съдържание може да включиш графичните програми InDesign и Illustrator ,които предлагат опция за директен експорт на дизайна като PDF.
Виж целия пост
# 427
Привет!

Получила съм документ, с който да изразя писмено съгласие на детето ми, да му бъде направено ранно оценяване на потребностите от подкрепа за личностно развитие, чрез провеждането на скрининг за определяне на риск от възникване на обучителни затруднения.
Детето ми е на 3г. 10м. /1 група/.

Мога ли да откажа?

Благодаря!
Виж целия пост
# 428
...Мога ли да откажа?

Благодаря!

Да, можете. Но аз все пак бих говорила с учителките кое е предизвикало безпокойството им и бих помислила. Понякога е добре родителят да има едно на ум, това ще му помогне да се организира по-бързо при евентуални проблеми. А диагностиката е под форма на игра.
Скрит текст:
Щеше ми се дъщеря ми да беше насочена за ранно оценяване навремето, а не в четвърти - пети клас тепърва да почвам да чета за дислексия.
Виж целия пост
# 429
...Мога ли да откажа?

Благодаря!

Да, можете. Но аз все пак бих говорила с учителките кое е предизвикало безпокойството им и бих помислила. Понякога е добре родителят да има едно на ум, това ще му помогне да се организира по-бързо при евентуални проблеми. А диагностиката е под форма на игра.
Скрит текст:
Щеше ми се дъщеря ми да беше насочена за ранно оценяване навремето, а не в четвърти - пети клас тепърва да почвам да чета за дислексия.
Така е, колкото по-рано, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 430
Здравейте, след връщането ми от майчинство трябва да си направя портфолио. Бихте ли ми казали от къде мога да видя изисканията за това какво трябва да съдържа? Благодаря Ви много предварително.
Виж целия пост
# 431
На нас още не са ни искали да си правим портфолио. Зависи от ръководството на училището. Попитай останалите учители в училището, дали са им искали да си изготвят портфолио.
Виж целия пост
# 432
Аз имах доста голяма мотивация да стана учител по история, за да мога да покажа и да науча на бъдещите български поколения какви лъвове са били дедите им. За съжаление нещата се стекоха по особен начин за мен, че веднага, след като завърших училище и влязох в университет, се сблъсках с лоши професори, които явно обичат да си играят със съдбите на хората и получих първата си тройка в първи курс и в специалността, която разбирам, но това не попречи да напишат по-високи оценки, разбира се ,на колежките с ужасни познания по история и география, влезли с тройка в университета, но притежавайки  перфектната визия в някои други сфери на човешкото тяло. Whistling
 Е, явно няма да излезе учител от мен с тази тройка, която е в книжката и ще бъде и в дипломата ми след няколко години, ако естествено не се откажа до тогава, защото върви обяснявай каква е тази оценка на директора, при когото си подал документите за работа, за оценяването в едно доста авторитетно висше учебно заведение, който ще те гледа на криво какъв учител ще бъдеш със среден (3) по предмет в  дипломата си за висше.  Най-вероятно ще да се откажа и ще замина за Германия като един германофил, където ще уча за учител по история, за да преподавам на германските поколения какви лъвове са били дедите им. Хе-хе. Живот, какво да правиш.  Hug
Поне, надявам се, вие като учители да оценявате правилно всяко едно дете и да го стимулирате да подобрява успехите си, защото това е истинският преподавател. Той е герой, а не тиран, който дърпа конците на младежките съдби!  bouquet
Виж целия пост
# 433
Скрит текст:
Аз имах доста голяма мотивация да стана учител по история, за да мога да покажа и да науча на бъдещите български поколения какви лъвове са били дедите им. За съжаление нещата се стекоха по особен начин за мен, че веднага, след като завърших училище и влязох в университет, се сблъсках с лоши професори, които явно обичат да си играят със съдбите на хората и получих първата си тройка в първи курс и в специалността, която разбирам, но това не попречи да напишат по-високи оценки, разбира се ,на колежките с ужасни познания по история и география, влезли с тройка в университета, но притежавайки  перфектната визия в някои други сфери на човешкото тяло. Whistling
 Е, явно няма да излезе учител от мен с тази тройка, която е в книжката и ще бъде и в дипломата ми след няколко години, ако естествено не се откажа до тогава, защото върви обяснявай каква е тази оценка на директора, при когото си подал документите за работа, за оценяването в едно доста авторитетно висше учебно заведение, който ще те гледа на криво какъв учител ще бъдеш със среден (3) по предмет в  дипломата си за висше.  Най-вероятно ще да се откажа и ще замина за Германия като един германофил, където ще уча за учител по история, за да преподавам на германските поколения какви лъвове са били дедите им. Хе-хе. Живот, какво да правиш.  Hug
Поне, надявам се, вие като учители да оценявате правилно всяко едно дете и да го стимулирате да подобрява успехите си, защото това е истинският преподавател. Той е герой, а не тиран, който дърпа конците на младежките съдби!  bouquet

Да си чувал за изпит за повишаване на оценката в края на академичната година? Таза жалба на Федерико си плаче за рецензия "На крива ракета космосът й пречи".
Освен това, както са тръгнали нещата с кадрите в образованието, нищо чудно, докато завършиш, да те приемат с отворени обятия и с диплома 3,00.
Виж целия пост
# 434
Първите три години, след като започнах работа, подавах доста документи и ходех на доста интервюта. Една година бях на непълен норматив, който на следващата година вече го нямаше - паднаха две паралелки. След това бях по заместване две години и половина и чак в третото училище попаднах на редовно място и постоянен договор след първата година. Та никога не са ми задавали въпроса защо имам по някой предмет такава оценка, а не друга. Може и да има такива директори, но едва ли ще са много.

Гаргамела, аз като слушам колегите, все са имали по някоя оценка, различна от 5 и 6. Иначе си права за това, което ни очаква скоро като кадри и дипломи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия