Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 145 159
  • 752
# 120
Здравейте момичета! Hug
Има ли някоя от вас която да продава в ибей или друг чужд сайт?

Ползвам ибей и асос маркетплейс.
Въпроса ми е дали да си направя магазин или от физическо лице е по-добре.(за ибей) Кой от двата сайта е за предпочитане...И има ли интерес.?
Виж целия пост
# 121
Здравейте , има ли  някой да занимава с застрховки ?   Имаме едно помещение до сервиза за гуми и се чудя дали да направя един офис за застраховки  newsm78
Проблема е че много има вече   и дали изобщо си заслужава ?  Колко  печелят няма си идея , на процент ли са ?  Благодаря   Hug
Виж целия пост
# 122
Здравейте момичета! Hug
Има ли някоя от вас която да продава в ибей или друг чужд сайт?

Ползвам ибей и асос маркетплейс.
Въпроса ми е дали да си направя магазин или от физическо лице е по-добре.(за ибей) Кой от двата сайта е за предпочитане...И има ли интерес.?

Аз съм в чужбина и имам право да не плащам данъци като 'малък бизнес', така че съм физическо лице. Ако надхвърля определена сума трябва да започна да плащам данъци, иначе съм регистрирана като едноличен търговец.

Виж целия пост
# 123
Здравейте , има ли  някой да занимава с застрховки ?   Имаме едно помещение до сервиза за гуми и се чудя дали да направя един офис за застраховки  newsm78
Проблема е че много има вече   и дали изобщо си заслужава ?  Колко  печелят няма си идея , на процент ли са ?  Благодаря   Hug

Имах приятелка в Бургас, която години се занимаваше със застраховки, но се отказа напоследък, каза, че не печели (имаше и контакти и умения) и че явно замира.
Не съм специлист, говоря от втора ръка.
Виж целия пост
# 124
Стардъст, ти какво продаваш в асос маркетплейс?
Преди много време, може би когато стартираше тази платформа им писах да продавам там, но имаха изисквания снимките да са снимани в градска среда, а не студийни. И се отказах.
Какво е положението там в момента, има ли развитие?
Виж целия пост
# 125
Разгледах сайта на асос,интересен изглежда.Естествено веднага се влюбих в един бутик и хоп, той бил от БГ-то много ясно!
Някой ще помогне ли с инфо как стоят нещата там или къде да прочета,че гледам през телефона и не откривам...
Виж целия пост
# 126
Христос Воскресе!
Момичета,искам да попитам дали някой от вас е участвал в базар на занаятите или нещо такова?
Виж целия пост
# 127
Dulse, аз не съм, но ако се чудиш нещо, направо питай. Другият вариант е да питаш в някоя тема, където се обсъждат ръчно направени изделия. По-голяма е вероятността да попаднеш на някой участвал в такъв базар.

Аз влизам да споделя новата си идея  Mr. Green Нали писах преди време за едно ресторантче, та отказах се от него, то и затова май писах, но не пречи да повторя  Mr. Green Та, ще споделя за идеята си, но в замяна очаквам мнения  Mr. Green Все пак, ние бизнесмени ли сме в тази тема, или не сме.  Mr. Green Та, набелязах един район, който ми се струва подходящ за магазинче за ядки. Може да се продават и зехтин и тахан. Какво ще кажете? Някой, който да е пробвал такъв бизнес?
Виж целия пост
# 128
Христос Воскресе!
Момичета,искам да попитам дали някой от вас е участвал в базар на занаятите или нещо такова?
Да. Пиши какво конкретно те интересува.
Виж целия пост
# 129
Та, набелязах един район, който ми се струва подходящ за магазинче за ядки. Може да се продават и зехтин и тахан. Какво ще кажете? Някой, който да е пробвал такъв бизнес?

Едни познати започнаха бизнес с ядки.
Супер място - голям пазар, имаше умерена конкуренция (разбирай 2-3 сергийки), адски много човекопоток. Решиха да наемат голям, лъскав магазин, за да унищожат конкуренцията... след няколко месеца си изнесоха нещата от там. Просто се изхвърлиха с началната инвестиция.
Та помисли за конкуренция, човекопоток и не инвестирай прекалено много в началото. И е желателно да се подготвиш първите месеци да си на 0 (даже и на минус), щом до сега не е работел бизнесът.
Виж целия пост
# 130
Emerald, много благодаря  bouquet Интересно ми беше да прочета. Аз не замислям нещо толкова грандиозно. Насочена съм към ядките от приятел, който работи в района и сподели, че от всичко има по много, но няма ядки. Като инвестиция за зареждането, не ми се струва много скъпо. Вече помещението ми се иска да си мое, но най-вероятно ще е под наем. Но всичко е все още проектоплан, даже просто намерение, нищо повече. А твоите познати продължават ли с ядките на друго място или изцяло се отказаха?
Виж целия пост
# 131
Христос Воскресе!
Момичета,искам да попитам дали някой от вас е участвал в базар на занаятите или нещо такова?
Да. Пиши какво конкретно те интересува.
Ами интересувам се от къде мога да разбера кога са тези базари и какви са изискванията за участие.
Виж целия пост
# 132
Emerald, много благодаря  bouquet Интересно ми беше да прочета. Аз не замислям нещо толкова грандиозно. Насочена съм към ядките от приятел, който работи в района и сподели, че от всичко има по много, но няма ядки. Като инвестиция за зареждането, не ми се струва много скъпо. Вече помещението ми се иска да си мое, но най-вероятно ще е под наем. Но всичко е все още проектоплан, даже просто намерение, нищо повече. А твоите познати продължават ли с ядките на друго място или изцяло се отказаха?
Първоначално се преместиха, но ще те излъжа какво е станало после. Приятелят ми им помагаше около транспорта и оборудване на първия магазин и местенето после.
Виж целия пост
# 133
Ядките е добра идея. Накратко - най-нисък е рискът във франчайза. Мr Almond, Rois и други гледам са се навъдили къде ли не. В София на Света Неделя зад Райфайзен банк има магазинче на Роис. Не е истина колко хора влизат на ден. Ама там са "аристократите" от институциите, съдилищата, съдебната палата, и потока от метрото, и не само. Много, много добро място е за такъв бизнес. И кашуто без сол е чудесно, иначе де Wink. Blush Heart Eyes Mr. Green  Peace.
Друг вариант е Lafka. Говорих с един човек оня ден, не са лоши условията. Печели се главно от лотарийните билети.
Виж целия пост
# 134
Dulse, зависи какво правиш. При вс положения 2та големи базара са Базар на изкуствата и творческите занаяти на Вяра и Стефан и Хендмейд на Ваня Щерева. Имат фб-следи там. А най добре пиши на организаторите.Като започнеш веднъж да ходиш ще се ориентираш и за други по-малки, но таргетерани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия