Ноември 2016 - Тема 1

  • 52 264
  • 697
# 180
Ria, ние още нямаме пълен месец, а аз и давам по 100мл АМ и тя ди ги изяжда почти винаги. Според мен можеш да даваш 120 мл. Peace
Виж целия пост
# 181
Ами ще опитам,пък ако и е много,то ще си проличи,просто навсякъде чета за "разширяване на коремчето" и т.н.,но мисля да и дам,защото от няколко дни кантара не е мръднал.
Виж целия пост
# 182
Здравейте момичета!Да се включа и аз,с моето бебе Ивана,родено на 1 ноември.
Към майките,които хранят изцяло с АМ,по колко мл давате на бебчето си.Ние сме на 50 дена и ядем Фризовом,като в 105 мл вода слагам 3 лъжици и половина мляко.Струва ми се ,че е гладна,изяжда си винаги всичко и за последните 15 дена е качила само 350грама.Ние и първия месец не качихме много,само 650 гр,но педиатъра каза,че е ок.Въпроса ми е , според вас мога ли да увелича дозата на 4 лъжици в 120 мл вода с 6 хранения на ден.

Ние го храним с Хип, и там дозата е точно 120 мл + 4 лъжички, като става 135 реално (според указанията), моето бебе е на 6 седмици.
Мисля, че няма проблем да увеличиш, ако не иска да яде, ще си покаже.
Виж целия пост
# 183
Непрекъснато нещо го мъчи човечето, то болки, то газове, а почна и признаци на рахит да проявява. В четвъртък сме на консултация, дано не е това  Praynig
А, и едно откритие от последната седмица - звуците от секс я приспиват smile3521

не съм чела достатъчно, но какви са признаците?

И аз имам нужда от помощ - кърмя на поискване, от няколко дена забелязвам , че вечер, след като изкъпя бебето и го нахраня има един период от няколко часа, от 20.00 - 23.00 ч в който буквално се боря да заспи. След ритуала по изкъпването и сукането го слагам в леглото да заспи към 21.00 ч, след кратка дрямка от около половин час обаче се събужда и се почва - малко колики, после те минават, после следва наакан памперс, сменям го, той пък взел, че пак огладнял, нахранвам го, обаче не му стига, давам изцедена кърма от шише, обаче се нагълтва с въздух, понеже не е свикнал, после следва минимум 20 мин. за оригване  и омагьосания кръг отново се повтаря... колики и т.н. до към 23.00ч.  През деня и през нощта есравнително спокоен, но в ей тоя промеждутък от време направо му поникват рогца. Приемам всякакви съвети! Благодаря ви.  Tired Tired
Виж целия пост
# 184
Ами това е нормално,поне при нас има не един,а понякога и два и три такива периоди  Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Аз правя винаги повечко АМ ,тя си знае колко и бута бибата с езиче като се нахрани.  bowuu
Иначе и тя почна да се заглежда в играчки,в лампичките на елхата,в Тв.  Mr. Green И мноого ми се смейка,адски сладко е,разтапям се.  Blush Heart Eyes
Аз я меря на нашия кантар-първо заедно,после само аз. Излиза ,че вече е 5кг. Т.е. от консултацията в края на ноември е качила още 1 кг.  Crazy Дебеланка.  Heart Eyes Blush
Тя също вечер трудно заспива,но пък после си спинка спокойно до 5:30-6-6:30.
Виж целия пост
# 186
Непрекъснато нещо го мъчи човечето, то болки, то газове, а почна и признаци на рахит да проявява. В четвъртък сме на консултация, дано не е това  Praynig
А, и едно откритие от последната седмица - звуците от секс я приспиват smile3521

не съм чела достатъчно, но какви са признаците?

И аз имам нужда от помощ - кърмя на поискване, от няколко дена забелязвам , че вечер, след като изкъпя бебето и го нахраня има един период от няколко часа, от 20.00 - 23.00 ч в който буквално се боря да заспи. След ритуала по изкъпването и сукането го слагам в леглото да заспи към 21.00 ч, след кратка дрямка от около половин час обаче се събужда и се почва - малко колики, после те минават, после следва наакан памперс, сменям го, той пък взел, че пак огладнял, нахранвам го, обаче не му стига, давам изцедена кърма от шише, обаче се нагълтва с въздух, понеже не е свикнал, после следва минимум 20 мин. за оригване  и омагьосания кръг отново се повтаря... колики и т.н. до към 23.00ч.  През деня и през нощта есравнително спокоен, но в ей тоя промеждутък от време направо му поникват рогца. Приемам всякакви съвети! Благодаря ви.  Tired Tired
И при дъщеря ми ги има тези вечери, дори понякога не спира в 23 ч, а чак към 1 след полунощ.... Помага ни само слагане на гърда и безпаметно сукане на същата Mr. Green Joy Също и като се нахрани и оригне, ако още е спокойна, я слагам върху гърдите ми и заспива Simple Smile Търпение и любов  Heart Eyes Забравих да кажа, че и тя е само на кърма, на поискване Simple Smile
Виж целия пост
# 187
Непрекъснато нещо го мъчи човечето, то болки, то газове, а почна и признаци на рахит да проявява. В четвъртък сме на консултация, дано не е това  Praynig
А, и едно откритие от последната седмица - звуците от секс я приспиват smile3521

не съм чела достатъчно, но какви са признаците?

И аз имам нужда от помощ - кърмя на поискване, от няколко дена забелязвам , че вечер, след като изкъпя бебето и го нахраня има един период от няколко часа, от 20.00 - 23.00 ч в който буквално се боря да заспи. След ритуала по изкъпването и сукането го слагам в леглото да заспи към 21.00 ч, след кратка дрямка от около половин час обаче се събужда и се почва - малко колики, после те минават, после следва наакан памперс, сменям го, той пък взел, че пак огладнял, нахранвам го, обаче не му стига, давам изцедена кърма от шише, обаче се нагълтва с въздух, понеже не е свикнал, после следва минимум 20 мин. за оригване  и омагьосания кръг отново се повтаря... колики и т.н. до към 23.00ч.  През деня и през нощта есравнително спокоен, но в ей тоя промеждутък от време направо му поникват рогца. Приемам всякакви съвети! Благодаря ви.  Tired Tired

Кокоми, Симптомите са изпотяване на челцето и главичката, въртене на главата, неспокоен сън. Има и други,но тези пише че са първите. Всеки един поотделно едва ли, ама ние ги имаме всичките та нека педито провери и се изкаже.

Ria, ние сме на 47 дни и като навършихме 1 месец първите дни й правех 100 мл, след 4-5дни - 110 мл ( като е имало хранения когато е изяждала около 90 и такива, когато си е изяждала всичко), и след 4-5 дена - 120 мл, тях си ги изяжда и понякога имам чувството че не й стигат, но не смея да дам повече докато не навършим 2 месеца.
Виж целия пост
# 188
Един въпрос към хранещите на АМ; по-колко пъти на ден акат вашите бебета?
Четох, че  понятието "нормално" е доста разтегливо, всяко бебе си било различно...
При нас е много различно, едни дни е 4 пъти, други 2, няма запек или промяна в консистенцията, просто различен брой.
Виж целия пост
# 189
Колко често къпете вашите бебоци? При нас е голяма драма - рев, хиперактивност.... #Crazy Какви са реакциите на вашите слънчица?
Виж целия пост
# 190
Здравейте, дами!

За акането няма да се изказвам, защото Е. е на кърма...

Относно къпането, при нас е 2-3 пъти седмично - говорим за пълна баня, нали? Иначе, ежедневно, даже няколко пъти на ден, я мия на мивката в банята. Госпожицата засега обожава момента на коритото - гледа ме очите и се топи от кеф, докато я обливам и мия с гъбката. Реве, когато я вадим, много мрази обличането, хахаха!

anewto, може да е до дете... Нашите разправят, че аз съм опищявала квартала при къпане, синът ми беше същата история като бебе - сега умира за басейна и се гмурка като рибка. Simple Smile
Виж целия пост
# 191
Здравейте, дами!

За акането няма да се изказвам, защото Е. е на кърма...

Относно къпането, при нас е 2-3 пъти седмично - говорим за пълна баня, нали? Иначе, ежедневно, даже няколко пъти на ден, я мия на мивката в банята. Госпожицата засега обожава момента на коритото - гледа ме очите и се топи от кеф, докато я обливам и мия с гъбката. Реве, когато я вадим, много мрази обличането, хахаха!

anewto, може да е до дете... Нашите разправят, че аз съм опищявала квартала при къпане, синът ми беше същата история като бебе - сега умира за басейна и се гмурка като рибка. Simple Smile

Благодаря, Алегрия! Успокоих се Laughing Да, за пълно къпане в корито Simple Smile може би още е мъничка, на 1 месец... Надявам се с времето да започне да й харесва  Praynig Ежедневно я мия почти на всяка смяна на пелената (понеже сме и на многократни пелени), та ми се ще да е постоянно суха и чиста, ама трудно се получава...  Mr. Green Живи и здрави да сме само. Благодаря пак за отговора bouquet
Виж целия пост
# 192
Ние я къпем през ден, а в дните в които не я къпем, чистя лицето и ръцете. Тя въоще не обича, така се дере, че чак стаята вибрира.  Shocked Ще става за оперна певица.

За гледането и бебка вече доста се заглежда и се чудя дали да започна да я слагам на гимнастиката.  Thinking


За главата, искам да й взема нещо, че е малко сплескана от двете страни.....някоя от вас има ли от тези кръглите възглавници с дупка в средата?
Виж целия пост
# 193
За къпането - къпем го всеки ден. Преди се дереше много. Откакто купихме една джаджа, която се закача на коритото и бебето ляга на нея, е супер спокоен, плаче по пътя към ваната и обратно към хавлията.

За възглавничката и аз се чудя дали вече може да се използва такава. Досега не съм използвала...
Знаете ли до кога бебето се оставя да лежи настрани?
Виж целия пост
# 194
Аз моята още я оставям настрани,но след известно време си се обръща сама по гръб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия