Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли момичета, които изпитват дискомфорт в долната част на корема?
Какви са препоръките за хранителен режим и витамини по време на бременност?
Какви са симптомите на бременността, които момичетата изпитват?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли момичета, които изпитват дискомфорт в долната част на корема?
-
Какви са препоръките за хранителен режим и витамини по време на бременност?
Мнозина от участниците споделят, че се опитват да се хранят по-здравословно, избягвайки определени храни като сурова риба, сурово месо, сурови яйца, синьо сирене, шоколад, кафе и др. Освен фолиевата киселина много бременни приемат и други витамини като Femibion и Biozin Mamma, които са предписани от лекари.
-
Какви са симптомите на бременността, които момичетата изпитват?
-
Какви са препоръките за изследвания и лечение при вроден тромбофилит по време на бременност?
-
Кога е подходящият момент да съобщя на родителите за бременността си?
Ако ти се споделя, и аз да питам - има ли някакви причини да ти правят толкова екстра изследвания, 2 от нещата, които ти вливат за пръв път в живота си чувам
Тук сме няколко момичета със загуби и разбираме как се чувстваш, но трябва силно да вярваме, че всичко ще е наред този път и няма какво да се обърка 
Ако се стяга коремът силно, сякаш правиш упражнения, не е добре, предизвикват се контракции на матката. Също, аз по принцип така вдигам тежко, но през бременността е особено важно - като се навеждаш да вземеш нещо не го прави с наклон от хълбоците, а клекни с таза назад, и после така се изправи - с прав гръб, за да отиде напрежението в бедрата(тъкмо и тях ги тренираш да поемат тежестта на детето като расте (а не да го отнася милият кръст..)