Пети клас

  • 87 128
  • 734
# 255
Нашата учителка по Бел диктува сбито правилата.Така по лесно се научават, отколкото да ги търси човек из учебници и " притурки".

Иначе ползваме учебно помагало на Просвета, автори Весела Михайлова и Венцислав Божинов.

Да споделя за местименията.Моят син много мрази да учи нещо наизуст.Затова просто разгледа таблиците с местоимения и дотам.След това намерих класически стихове, които звучат добре, както и текстове на песни със струпване на местоимения.Невероятно бързо започна да ги открива и определя.
Виж целия пост
# 256
Сега, в 4ти клас, класната им диктува сбито правилата, но не знам догодина как ще е.
Моят син не обича много да отваря допълнително нещо, но помагало с по-ясни обяснения на правилата, които учат, би била полезна. Поне аз ще мога да прочета нещо от там и да му обясня,
като ме пита. Мисля, ще ми е по-лесно отколкото да се ровя в нета за информация.
Виж целия пост
# 257
Здравейте,
някой ще идва ли към Варна за ПМС?
Можем да си направим среща ако има желаещи.

Иначе по темата, моят син вече има от ВСИЧКИ оценки в бележника си Simple Smile защото бил голям!
Мъчи го и някаква алергия, та от месец е на Авамис и ериус Sad
Виж целия пост
# 258
Ех, вече съжалявам, че няма да идвам до Варна, срещите за мен са най-приятната част от тези мероприятия, но другия път;) Сега оставяме щерката да си пътува с отбора, а и те ще се прибират веднага след състезанието.
При нас беше някакъв маратон от по две- три контролни всеки ден последните две седмици, цяло чудо, че всичко минава сравнително добре, с идеята по- нататък по-добре, уж:) Да минава това състезание и нашата програма поолеква.
Ноември, сина ти класира ли се за националния по информатика, при нас за Пловдив вече ще видим как ще са нещата. Бързо възстановяване на момчето ти!


Виж целия пост
# 259
Не успя за националния по информатика.
За Пловдив за МЗ ли става дума?
Виж целия пост
# 260
И това също.
Виж целия пост
# 261
Разгледахте ли новите начини на балообразуването за кандидатстване в средните училища?В общи линии тежестта на НВО е като досега, но има  промени в това, че от удостоверението в различните учлища се вземат различни предмт, не амо Бел и мат.

Ясно, че е рано още, но като се има предвид промените за нашия набор - фигуриране на оценки от 5 клас в свдетелството, има почва за размсъл.Ако просъществува тези образователни стандарти дотогава.
Виж целия пост
# 262
Разгледахте ли новите начини на балообразуването за кандидатстване в средните училища?В общи линии тежестта на НВО е като досега, но има  промени в това, че от удостоверението в различните учлища се вземат различни предмт, не амо Бел и мат.

Ясно, че е рано още, но като се има предвид промените за нашия набор - фигуриране на оценки от 5 клас в свдетелството, има почва за размсъл.Ако просъществува тези образователни стандарти дотогава.

Това не е ново. Може би сега повече училища ще го използват.
Виж целия пост
# 263
Да, за някои  училища не е ново, но такова разнобразие на балообразващи предмети от удостоверенето не е имало до момента.Поне за нашя град.
Виж целия пост
# 264
Да, за някои  училища не е ново, но такова разнобразие на балообразващи предмети от удостоверенето не е имало до момента.Поне за нашя град.
Това, че някои училища сега са се престрашили да променят досегашните балообразуващи, не означава, че става дума за нов начин на балообразуване.
Разгледахте ли новите начини на балообразуването за кандидатстване в средните училища?В общи линии тежестта на НВО е като досега, но има  промени в това, че от удостоверението в различните учлища се вземат различни предмт, не амо Бел и мат.

Ясно, че е рано още, но като се има предвид промените за нашия набор - фигуриране на оценки от 5 клас в свдетелството, има почва за размсъл.Ако просъществува тези образователни стандарти дотогава.

Това не е ново. Може би сега повече училища ще го използват.
Много точно казано.
Виж целия пост
# 265
Пу, пу, да не те урочасаме за поста, министърке ooooh! Разбрах, че нашият набор, броят на децата е по - малко. Ще има място за всички, че ще и останат.
Виж целия пост
# 266
И за мен е ново ,че толкова различни предмети влизат в балообразуващите. Досега всички говореха ,че трябват само математика и БЕЛ.  Набляга се само на тези два предмета ,особено в 7 клас ,когато е доста натоварено. Деца и родители казват ,че останалите предмети не ги интересуват.  И сега ще се получат изненади  newsm78
 А за нашите  деца  в седми клас , предполагам ще има още по голямо разнообразие от предмети.
Виж целия пост
# 267
Новото е включване в бала на предмети, различни от Бел и математика. Има училища, които за първи път включват чужд език, география, химия и др.




Виж целия пост
# 268
Разбрах, че нашият набор, броят на децата е по - малко. Ще има място за всички, че ще и останат.
Иронизираш, но в известна степен си прав. Тъй като точките вече не се преобразуват в оценки, няма да има двойки на НВО и всеки ще може да кандидатства. Една точка да има, негова си е. Стига да завърши успешно седми клас.
Milena, тежестта отново ще падне върху БЕЛ и математика. Досегашната пълна шестица на НВО+ втори модул се равнява на 100 точки, а шестицата по предмет от удостоверението - на 50.

Виж целия пост
# 269
      Някой има ли представа кой е този филм:Разказва се за момче и Посейдон, започва с буря.Гледали са го в училище и имат задачи, но не се знае име и ржисьор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия