За родителските срещи

  • 14 910
  • 127
# 60
При нас дават текстовете да ги види родителят и да се подпише върху тях. Дано и за напред да е така че като ви чета се ужасявам.
Виж целия пост
# 61
Имали сме много класни р-ли ...  Sunglasses
И затова виждаме безхаберното отношение на тези и трябва да правим революция при всеки възникнал сериозен казус... Все наши ученици с проблем при директора и съвета....
Това е показателно, че има пъдар не учител в класа. 

Бях доволна от "старата" му учителка, дори не съм посещавала училището само на род.среща.
Но всичко беше ок.  Класа беше първи по успех, кротки , хвалеха ги всички учители и т.н
След  домашно или всеки тест -рецензия   ..... с какво се справя и на какво да наблегне.
 
Какво да говорим... Галактическа разлика в начина на ръководене на класа.  

Виж целия пост
# 62
Да, едно и също навсякъде.
 при нас по някои предмети дават контролните за подпис вкъщи, по други- не. Сега се оказва, че учителите дори нямали приемно време. Ако се интересувал човек, отивал на каквото дойде- има я-няма я, заета-незаета - на риск.
А това за разните му там зелени и бели училища с фирма /чия, как?/ на фантастични цени ми е познато. И нагласата, че как така няма да го пуснеш да иде? Или ти нещо не си наред, или детето ти нещо...а?! Или си стисня, или пък- презрително- пфу! беден и не можеш да си го позволиш, как не ти е неудобно! Намира се начин да се намекне, че детето се цепи от колектива и не е добре за него, видиш ли ти!
Виж целия пост
# 63
На една екскурзия в 3кл- Сина ми беше изгубил шишето с вода. Прибра се прегрял, почервенял с петна по лицето и виене на свят от жегата. Едва го свестих... Беше много топло и 5 часа в автобус с  десетки деца...
Детето сподели, че няколко пъти и е казало в автобуса, че няма вода и е жаден... 

Само това да е ... с  тая откачалка...  Crossing Arms
Виж целия пост
# 64
Аз съм се убедила, че учители по чужди езици не бива да стават класни ръководители newsm78
 Всички са с повредена представа за дисциплина и поведение на ученика...

 Laughing за учител може... всички са забавни.  Но за класен, които да раздаде справедливост  no
Това пък защо?
Ако детето е в училище със засилено изучаване на чужд език няма друг начин.В училището на дъщеря ми само математика,  испански , френски и морални ценности (или религия в зависимост от избора ) не са на английски.
Само в първи и втори клас сме имали класна , която да води часове по испански.От тогава до сега (7 клас) класните преподават   дисциплините си на английски.Дори от тази година в  час на класния също се говори само на английски.Щура работа.
При нас има и  някаква интересна стратегия и на всеки две години класната се сменя и класовете се прегрупират.
За екскурзиите се дава списък с нещата , които трябва задължително да носят.


Виж целия пост
# 65
Аз говоря за стандартно българско училище СОУ, в което чуждия език се учи за - обща култура...
Обикновено учителите/по чужди езици  подхождат с много театралничене, което децата разбират грешно и се качват на главата на госпожата. Ако е по - лабилна/податлива на лалане-  става супер забавление в часовете и...
За всичко друго се говори, но не и за чуждия език...  Peace затова толкова добре го "владеят"  че скъсахме Money Money частните уроци  ...
При толкова усилено преподаване на чужди езици в някои школа в СОУ, масово децата до 7 клас са много зле...  И В нашия клас е така ... повече от децата не могат един елементарен разговор на запознаване да направят. 
Абе греда от всякъде...
 но ще наваксваме след 7клас...или ще купувам 10крави по програма и на село... "Фермер търси земя.... " ....


В чужбина си имат други практики, за които съм  пас.
 
Виж целия пост
# 66
Неволи! Ти да видиш. Този интерес към писмените само за пред форум обществото ли е? И какво като ви уведомяват - неграмотността расте  Mr. Green

За протокола, аз подписвах домашни, преди да са проверени от учител. После ме привикаха и ме попитаха как така си слагам подписа, без да съм проверила домашното. Започнах да проверявам щателно и да правим анализ на грешките. Това до 4 клас, после нямаше домашни. На една родителска в прогимназията учителите казаха, че вече им е неудобно да дават домашни, които масово не се изпълняват. Това още повече ме подразни - как така аз мога 4 години да проверявам домашни, а те не могат да ги накарат да си пишат заданията вкъщи Mr. Green
Виж целия пост
# 67
И аз поправях с различен от червено химикал грешките, които госпожата в училище е пропуснала, докато тя не проведе мил разговор, в който ми обясни, че синът ми ще се научи да пише правилно, все пак е едва първи клас. А пък в клас децата шумяли, а тя нямала достатъчно време и не поправяла всички грешки.  Confused

Не съм спряла да ги поправям, но със синьо. По-важно ми е детето да си ги види и разбере.
Виж целия пост
# 68
Олекват изискванията в образованието  и това е ...   

 На последната среща, една майка пита кой номер и е дето, друга пък пита за паралелката коя буква са...     #Crazy  Сигурно не знае, че и детето и е вече 6ти клас...  Joy
 
Виж целия пост
# 69
Олекват изискванията в образованието  и това е ...   

 На последната среща, една майка пита кой номер и е дето, друга пък пита за паралелката коя буква са...     #Crazy  Сигурно не знае, че и детето и е вече 6ти клас...  Joy
 

Той пък номера е много важен щото. ooooh!
Че миналата година бил 21ви и заминало дете и тази година е друг ,и всяка година е друг ...и като не го знам какво следва ,нещо лошо може би?! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 70
...и като не го знам какво следва ,нещо лошо може би?! Rolling Eyes
Нищо, което да попречи на друг. Затова и ще те държат в неведение не само за елементарните, но и за важните неща. Оставят те сама да си прецениш кое ти е важно и не те бутат повече.
Виж целия пост
# 71
...и като не го знам какво следва ,нещо лошо може би?! Rolling Eyes
Нищо, което да попречи на друг. Затова и ще те държат в неведение не само за елементарните, но и за важните неща. Оставят те сама да си прецениш кое ти е важно и не те бутат повече.

Оххх, повярвай ми,знам много по-важни неща от номера им в у-ще.  Mr. Green
Като чета по темите какви "важни " неща знаят мамите от живота дори на гимназистите си вече ,а в същото време се озъбват като им се сервира накрая нещо друго....но нека знаят дреболиите ,не ми пречи!  Peace Всеки да си следва приоритетите ! Twisted Evil
Виж целия пост
# 72

 На последната среща, една майка пита кой номер и е дето, друга пък пита за паралелката коя буква са...     #Crazy  Сигурно не знае, че и детето и е вече 6ти клас...  Joy
 

То и аз не знам номера въобще, а за буквата бих могла да се объркам. Не мога и да изрецитирам по колко часа от всеки предмет има дъщеря ми и или името на всичките й преподаватели, има неща, които са ми по-важни и се надявам, че за тях съм наясно.

Като чета темата, още веднъж се замислих колко съм благодарна на класната й, която е невероятен педагог и учител. След още година, когато мине към различни учители по всички предмети, мога само да се моля пак да има късмет. Положението явно наистина е трагично :/
Виж целия пост
# 73
Това пък за номера какво му е странно да пита. Аз също питах тази година. При нас всяка година  има текучество от по няколко деца в класа, де да го знам след поредните "смени" кой номер им се води. Пък това кой номер е в класа ми е доста маловажно, единствено ме интересуваше, защото все още аз попълвам бележника отпред.
Виж целия пост
# 74
Голяма драма с тези номера! Wink
Признавам си, че и аз веднъж гледах оценките на друго дете в дневника, но моята е голяма и сама си попълва бележника. Откъде да знам, че имат нови попълнения и тя е с друг номер? Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия