Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 2

  • 150 637
  • 741
# 255
Дисковите хернии нямат връзка с менопаузата.
Магнезий има като гел и олио за мазане, наистина през кожата се усвоява по-добре.
Виж целия пост
# 256
liiya, пробвах физиотерапия...не видях някакъв ефект.

Ох, Дева, то само милгама да беше...инжекции дипрофос и мелбек, ериус, мидокалм, после хапчета мелбек, габа неврал няколко месеца, последно афламил и диклофенак... Sick

Mislq, взех си аз магнезиево олио, но това чудо няма мазане...на всичкото отгоре, вечерта се наложи върху него да се намажа и с Диип релииф и стана такова мазало...някаква реакция, кожата ми беше цялата в бели ронещи се парцали.... Laughing Иначе са ми забранени всякакви нагряващи неща - душове, ел. възглавници и тн.

Четох в темата за ДХ за нов, подобен на милгамата препарат, уримил, мисля сега нето да пробвам.
Последно, доктора започна да се съмнява за още някакъв проблем, евентуално коксартроза, трябва и на ортопед да ходя  Confused
Та в тази връзка, личната каза, че е добре да си направя изследване за остеопороза. Та да ви питам, понеже зная, че има различни методи на изследване, и мошеници, моля препоръчайте ми метод и място където да си го направя?
Виж целия пост
# 257
д-р Родина Несторова, 17 п-ка (до малък градски театър)......един от малкото лекари-ревматолози у нас. Занимава се с костна плътност и работи със здравна каса.......но пред кабинета й е вавилонско стълпотворение.
Виж целия пост
# 258
Lemy, щом нищо не помага, за артрит мислила ли си?
На една приятелка това се оказа, след години лутане и мъки.

За отблокирането - изцяло и с две ръце подкрепям! bouquet
Важното е да намерите способен лекар, не разни чакръкчии. Naughty

Аз сега си извадих магнезиевия гел, бях го забравила. Blush
Гелът също е мазен, но през зимата се търпи. Sunglasses
Виж целия пост
# 259
Благодаря Бастет!
Дева, ти сега ме накара да се замисля, аз имам едно автоимунно заболяване, и обикновено никога не остава само то, най-често следващото изскочило е артрит. А преди години са ме боляли пръстите и ставите на ръцете.  Thinking
Как се установява артрит, знаеш ли, с изследвания ли?
А може ли да засегне кръста и тазобедрените стави?
Виж целия пост
# 260
Lemy, да не те плаша, но на моята приятелка са точно кръста и тазобедрените стави.
Скоро беше в ревматологично отделение.
Има тема за ревматоиден артрит, хвърли едно око. Аз и на нея ѝ я препоръчах, защото нали знаеш в болниците какво правят? Нищо! Гледат да минеш пътеката и вън! Naughty
Виж целия пост
# 261
Ще я погледна, благодаря ти  bouquet
Иначе за болниците е точно така, страшно е вече  Confused
Виж целия пост
# 262
Lemy, Магнезиевото олио може да се разреди с вода 1:1 , за да не щипе. Маже се там където кожата търпи. Аз лично съм много доволна от магнезиевия сулфат. Видима полза.
И един изстрадал съвет: всяко автоимунно заболяване се повлиява от безглутенова диета. Не е трудно - спираш пшеница, ръж, ечемик, овес и брашната с тях. и след 3 седмици, ако отчетеш напредък, значи е това.
 Може да ядеш всичко с царевица, ориз, елда, киноа, просо, амарант, чия, брашна с тях, зеленчуци, плодове, ядки, млечни, яйца. Избора е голям!
Вместо Милгама, по добре Спирулина или Бирена мая.  Те са богати на витамини от група Б и разни други витамини и минерали в естествен вид, а не химия.

DeVa® ,Да знам, че ДХ няма връзка с менопаузата, но менопаузата засилва всякакви болежки все едно през лупа.

Сега разбирам че моята ДХ има връзка с глутенова непоносимост, неусвояване на вит от групата Б и разни други минерали и бомбата избухна.



Виж целия пост
# 263
Много си права за безглутеновото хранене.
Бих изключила и млечните
Аз за себе си съм ги спряла от 2 години.
Виж целия пост
# 264
DeVa®,
Много обичам млечни, особено сирена. Дано се оправя само с безглутеновото хранене! newsm17
А и нямам идея как ще набавя протеини без млечни, дали яйцата и месото стигат, като се имам предвид че стомаха ми не функционира качествено...;

Коментираше се действието на  Evening Primrose Oil масло от вечерна иглика, Омега-6.
 Засега се отказах да го пия, защото НЕ усетих кой знае какъв ефект за мастопатия и за разни други неразположения. Ползвам го като маска за коса. Диетолозите твърдят, че има положителен ефект при косопад. Ще видим..

Имах тежка мастопатия преди 2 години. Справих се с чай от салвия /градински чай/ и компреси със сладко тесто с добавени 5 капки йод. ПРеди години , когато кърмех, страдах  от сериозна хиперлактация с месеци +мастопатии. Помогна ми отново чай от салвия - намалява пролактина. Спести ми хапчето за 50 лв, не помня името.
Като ходя на профилактични прегледи на ехограф , лекарката ме пита какво точно правя, защото има подобрение. Явно не е виждала такова подобрение с лекарствата, които изписва. Даде ми съвет да продължавам в същия дух и да си гледам салвия в саксия. Имам си я в двора. Расте много добре... Става и за подправка.


Виж целия пост
# 265
Здравейте пак от мен!
Взех си изследванията,само прогестерона ще го правя след 18 дена,ето ги тези двата:
-FSH    -9.9 mIU/ml    
(Жени фол. фаза 3.5-12.5, овул. фаза 4.7-22, лут.фаза 1.7-7.7, менопауза 25.8-134.8, мъже1.5-12.4)
-Естрадиол/Estradiol-143  pmol/l    
 ( Жени-фол.фаза 46.0-607.0, овул.фаза 315-1828, лут.фаза 161-774, менопауза до 18.4-201, мъже до 28.0-156)
Доколкото разбирам първото ми е много в по-ниски стойности,нали съм на 50 год.(аз даже не знам какъв е този хормон и за какво се следи) Rolling Eyes
А естрадиола ми е в норма.
Помагайте,моля,какво значи това!  newsm51
Виж целия пост
# 266
Mislq, може да приемаш растителни протеини - бобовите храни и соеви продукти /тофу, соево мляко - между другото е доста вкусно/, ядки, ама сурови /може да се правят и ядкови млека/.
Виж целия пост
# 267
Здравейте пак от мен!
Взех си изследванията,само прогестерона ще го правя след 18 дена,ето ги тези двата:
-FSH    -9.9 mIU/ml    
(Жени фол. фаза 3.5-12.5, овул. фаза 4.7-22, лут.фаза 1.7-7.7, менопауза 25.8-134.8, мъже1.5-12.4)
-Естрадиол/Estradiol-143  pmol/l    
 ( Жени-фол.фаза 46.0-607.0, овул.фаза 315-1828, лут.фаза 161-774, менопауза до 18.4-201, мъже до 28.0-156)
Доколкото разбирам първото ми е много в по-ниски стойности,нали съм на 50 год.(аз даже не знам какъв е този хормон и за какво се следи) Rolling Eyes
А естрадиола ми е в норма.
Помагайте,моля,какво значи това!  newsm51
След като след 18 дни ще изследваш прогестерон, предполагам че си във фоликуларна фаза на менструалния цикъл. Гледаш референтните стойности, т.е. изследванията на фоликустимулиращия хормон са ти в норма. Когато стойностите на този хормон се повишават става въпрос за нарушена функция на яйчниците, вкл. и менопауза.
Не съм специалист, от мен толкова.
Виж целия пост
# 268
Здравейте пак от мен!
Взех си изследванията,само прогестерона ще го правя след 18 дена,ето ги тези двата:
-FSH    -9.9 mIU/ml    
(Жени фол. фаза 3.5-12.5, овул. фаза 4.7-22, лут.фаза 1.7-7.7, менопауза 25.8-134.8, мъже1.5-12.4)
-Естрадиол/Estradiol-143  pmol/l    
 ( Жени-фол.фаза 46.0-607.0, овул.фаза 315-1828, лут.фаза 161-774, менопауза до 18.4-201, мъже до 28.0-156)
Доколкото разбирам първото ми е много в по-ниски стойности,нали съм на 50 год.(аз даже не знам какъв е този хормон и за какво се следи) Rolling Eyes
А естрадиола ми е в норма.
Помагайте,моля,какво значи това!  newsm51
След като след 18 дни ще изследваш прогестерон, предполагам че си във фоликуларна фаза на менструалния цикъл. Гледаш референтните стойности, т.е. изследванията на фоликустимулиращия хормон са ти в норма. Когато стойностите на този хормон се повишават става въпрос за нарушена функция на яйчниците, вкл. и менопауза.
Не съм специалист, от мен толкова.

ами направено е в 4-тия ден от МЦ,явно това значи,благодаря ти,Herz! bouquet
Виж целия пост
# 269
Здравейте!
Аз съм на 43г. и миналата седмица си пуснах на 4тия ден от цикъла половите хормоните.
FSH ми е 18 при реф. граница 12. Докторът каза, че и имам фоликули само на единя яйчник и то не е истински (забравих термина...) и че навлизам в този период на предменопауза.
Основният ми проблем е, че преди менструация получавам хормонална мигрена, която обаче поседния път беше с много силен световъртеж....направо много се изплаших. Досега съм имала леко замайване...
някой има ли такъв проблем.
Аз ходих на отоневролог и той потвърди, че е от това....но ако ще е така не знам как ще се справям с работат и ежедневните си задължения....
много съм притеснена и отчаяна  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия