Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 2

  • 150 649
  • 741
# 270
Основният ми проблем е, че преди менструация получавам хормонална мигрена, която обаче поседния път беше с много силен световъртеж....направо много се изплаших. Досега съм имала леко замайване...
някой има ли такъв проблем.
Аз бях така една седмица преди последната менструация - не можах да стана цял един ден от световъртеж. Беше ужасно и не знаех какво се случва. Отшумя за 3 дни. Но докато не ми дойде  - не бях напълно в кондиция. Главоболие не съм имала, само виене на свят, гадене и невъзможност за хранене.
Какво те посъветва отоневролога?


Виж целия пост
# 271
Един месец ще пия арлеверт и после ще ходя пак при него. Лошото е, че изпитвам панически страх към световъртежа и остава да си докарам паник атаки....

Отделно в петък съм на хомеопат, дано има алтернатива....
Виж целия пост
# 272
Няма да си докараш паник атаки, лекарството ще помогне. Но защо трябва цял месец да го пиеш, ако имаш световъртеж само преди М? Не може ли само при нужда да се взема?

Аз ще видя този месец какво ще ми се случи. С "нетърпение" очаквам поредната гадост!
Цял живот така и не разбрах какво му е хубавото да си жена Close
Виж целия пост
# 273
Предполагам, че след този месец ще го пия само преди Мц...  но лошото е, че той каза, че по всяко време може да се получи. Това ме притеснява най-много, защото по всяко време да си в очакване на световъртеж е отчайващо.... дали да не си направя ЯМР или скенер... Sad
Виж целия пост
# 274
Mislq, спряла съм глутена сигурно от 3-4 години вече.  newsm10 Наистина е много добро решение, но за жалост се оказа, че не е панацея, както си мислех в началото. Поне за мен де  Tired Виж, за млечните не съм го мислила още  Thinking
Аз се оказах и с начална форма на коксартроза  Tired
Вместо Милгама, продължавам с Уримил.
Наскоро привърших програмата на Аквасорс Лесно начало, там има и АФА водорасли.
За друго не зная, но виж, ноктите ми станаха невероятни, толкова здрави не са били от както се появи автоимунното заболяване  Sunglasses
Виж целия пост
# 275
Привет и от мен. Прочетох цялата тема (като имам време може и предишната да прочета). На 46 години, имам цикъл, който последните 1-2 години се попромени. Първо скъсяване, включително 2 пъти на 21-ви ден, после нормализиране откъм дължина (след 3 месеца прием на вечерна иглика), последния път ми дойде на 34-ти ден, а сега ми е 38-ми и чакам. Та се замислих и аз по-сериозно по темата. Физически симптоми и неразположения нямам, слава Богу. Нооооо.... нервност, избухливост, раздразнителност....  Twisted Evil чак аз не се понасям на моменти.
Има ли в темата жени, лекували стерилитет? Противоречиви са мненията дали стимулациите за ин-витро имат връзка с по-ранната менопауза. Та да чуя вашето мнение.....

Шарки, отначало ми беше странно, че си в темата, но пък ми е приятно да те видя  Grinning
Виж целия пост
# 276
И на мен, Zazzy Simple Smile Simple Smile Simple Smile, иначе другия уикенд ставам на 50  Rolling Eyes Joy, и не, инвитрото няма връзка с ранна менопауза, моята определено закъснява.

Дебелея си само, но то е определено от мързел и добър апетит    Laughing.

Виж целия пост
# 277
Аз пак съм с обилен цикъл със съсиреци😐 а предният беше оскъден и закъсня. Вече не знам какво да очаквам всеки месец.
Виж целия пост
# 278
Много полезна тема Simple Smile.
Ще ви следя, че и мен това ме чака Sad.
Виж целия пост
# 279
Zazzy, как точно приема веч.иглика? Отразили се на нещо друго освен на мензиса?
Виж целия пост
# 280
Аз пак съм с обилен цикъл със съсиреци😐 а предният беше оскъден и закъсня. Вече не знам какво да очаквам всеки месец.

Същата работа. Миналият месец обилен, до 7ми ден, този до 4я, но със зацапване и до днес. И така вече повече от година. Скъсяване дните между циклите и така..
Естрадиола ми е на долна граница, но в норми. Сега прогестерон ще меря. С половин яйчник съм и имам съмнения за навлизане в дебрите на предменопаузата...
Виж целия пост
# 281
Аз пак съм с обилен цикъл със съсиреци😐 а предният беше оскъден и закъсня. Вече не знам какво да очаквам всеки месец.

Същата работа. Миналият месец обилен, до 7ми ден, този до 4я, но със зацапване и до днес. И така вече повече от година. Скъсяване дните между циклите и така..
Естрадиола ми е на долна граница, но в норми. Сега прогестерон ще меря. С половин яйчник съм и имам съмнения за навлизане в дебрите на предменопаузата...

Проверете се за полип....ако хормоните са нормални, има вероятност. Полипите и някои миоми правят кръвоизливи, а полипите правят съсиреци със сигурност.
Виж целия пост
# 282

Проверете се за полип....ако хормоните са нормални, има вероятност. Полипите и някои миоми правят кръвоизливи, а полипите правят съсиреци със сигурност.

Миома имам. Гинекологът(онколог) не ми е диагностицирал полип.
Не става въпрос за кръвни съсиреци, а за  излющване на лигавица. "Съсиреци" го използвам разговорно.
Поне това ми е дадено като информация за това понятие.
Виж целия пост
# 283
Zazzy, как точно приема веч.иглика? Отразили се на нещо друго освен на мензиса?

Пих по една капсула сутрин и вечер студено пресовано масло от вечерна иглика на Haya Labs, 500 mg. Целях ефекта регулиране на женските хормони и го постигнах, поне за около 5-6 месеца след спиране на приема. Надявах се и на доброто й влияние върху кожата и имунната система, не съм се разболявала през този период.
Виж целия пост
# 284
Mislq, спряла съм глутена сигурно от 3-4 години вече.  newsm10 Наистина е много добро решение, но за жалост се оказа, че не е панацея, както си мислех в началото. Поне за мен де  Tired Виж, за млечните не съм го мислила още  Thinking
Аз се оказах и с начална форма на коксартроза  Tired
Вместо Милгама, продължавам с Уримил.
Наскоро привърших програмата на Аквасорс Лесно начало, там има и АФА водорасли.
За друго не зная, но виж, ноктите ми станаха невероятни, толкова здрави не са били от както се появи автоимунното заболяване  Sunglasses
Здравейте! С какво замествате глутена и как се храните пълноценно? Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия