Коледата наближава, а МAРТенчето все по-буйно шава!- тема 8

  • 35 980
  • 751
# 240
Третират ги, как да не ги третират! Иначе няма да издържат толкова време да пътуват, че после и по магазините. Абсурд. Брала съм мандарини преди години, директно от полето, в камиона, от там в склада, където се третират и потеглят по пътя. По към края на сезона им се прибират в хладилници, след третиране отново. То и тук няма целогодишно мандарини и портокали по градините, но по магазините, да. Сега си купувам от една бабичка, има много голяма градина и искат да й ги купят на безценица, та вече втора година е решила да си ги продава сама. Целия квартал я знае и купува от нея. Ми, освен обичайното пръскане на дърветата, което е неизбежно, друго третиране при нея няма. Не издържат повече от няколко дена.
Виж целия пост
# 241
Мустело, аз държа да си е моя нощницата, без значение дали е частна или държавна болница. Казаха ми че може и съм си подготвила една по-стара.
Може да е тъпо, но аз където и да раждам, бих си занесла тези неща. Малко съм гнуслива Sad

Иначе идвам от ФМ, рибок е 1700г ... терапиите ми остават почти същите Wink
Виж целия пост
# 242
off топик е това, но не съм съгласна. Ние в двора имаме мандаринови, портокалови и лимонови дървета. Нито ги пръксаме с нещо, нито ги поливаме. оставени са на майката - природа и каквото стане. Плодовете им издържат доста дълго време. Имам лимони от преди един месец набрани - нищо им няма, леко поомекнали са. Днес си набрах и портокали за сок, малко ми са кисели, но са отлични.
Виж целия пост
# 243
лимоните издържат по много да и аз съм забелязала Laughing

момичета вие какви одеялца ще взимате? гледам че има поларени, плюшени, плетени и олекотени завивки?
Виж целия пост
# 244
Мисля да взема олекотена завивка/юрганче, поларено и плюшено одеало. Дала съм на баба ми прежда да изплете едно, и с това мисля, че ще изкарам 1-2 години. Ааа и някаква памучна пелена ще потърся за през лятото.

Аз пък се чудя каква хавлия да взема. Гледам, че има халатчета за новородени, но дали ще са удобни, детските хавлии пък ми са някак си обикновени и скъпи за размерите, не са толкова плътни. Намерила съм много меки и качествеи хавлии за баня, чудя се дали да не взема две и да ги използвам за бебето, пък какво от това, че няма да има бебешки бродерии, патенца, кученаца и подобни.
Виж целия пост
# 245
off топик е това, но не съм съгласна. Ние в двора имаме мандаринови, портокалови и лимонови дървета. Нито ги пръксаме с нещо, нито ги поливаме. оставени са на майката - природа и каквото стане. Плодовете им издържат доста дълго време. Имам лимони от преди един месец набрани - нищо им няма, леко поомекнали са. Днес си набрах и портокали за сок, малко ми са кисели, но са отлични.

Нали се сещаш, че да имаш 200 декара градина с цитруси, не е все едно да имаш 5 дръвчета, и да ги оставиш на майката- природа е безумие? Лимоните наистина издържат, но не и месеци наред. Помисли реално, може ли един плод или зеленчук да издържи месеци без обработка Simple Smile Поинтересувай се откъде идва лъскавината им, издръжливостта им, цвета им... Откъде идвам портокалите август месец в Бг, като никъде не им е сезона?  Много мога да говоря за съхранението по складове на мандарини и портокали, но темата е друга. Вярно, само съм ги брала, но имам достатъчно приятели и познати, които работят точно това в момента, та източника ми е достоверен.Peace

Виж целия пост
# 246
И аз смятам, че бебешка кърпа е излишна, има много хубави други.Браво, Синеока, голям юнак.
Аз погледнах програмите на моята пералня на 60 градуса . Еми, те са по два часа и половина, много ми се вижда.
Виж целия пост
# 247
Мисля да взема олекотена завивка/юрганче, поларено и плюшено одеало. Дала съм на баба ми прежда да изплете едно, и с това мисля, че ще изкарам 1-2 години. Ааа и някаква памучна пелена ще потърся за през лятото.

Аз пък се чудя каква хавлия да взема. Гледам, че има халатчета за новородени, но дали ще са удобни, детските хавлии пък ми са някак си обикновени и скъпи за размерите, не са толкова плътни. Намерила съм много меки и качествеи хавлии за баня, чудя се дали да не взема две и да ги използвам за бебето, пък какво от това, че няма да има бебешки бродерии, патенца, кученаца и подобни.

Според мен бебешките халатчета не са удобни. То да се чудиш как да му завъртиш ръчичката, за да му я вмъкнеш в ръкавчето и колко време ще седи с това халатче, нали гледаш да го подсушиш, намажеш и облечеш. За мен кърпите са по-удачен вариант.  Peace
Виж целия пост
# 248
60 градуса са им много на бебешките дрехи.
Виж целия пост
# 249
Момичета, един тъп въпрос...  Rolling Eyes шийката на матката и това дали е скъсена се вижда само чрез вагинален ехограф нали? Може ли с коремен?  Thinking
Виж целия пост
# 250
Халат взех на сина ми чак след 1 годинка. На първо време хавлиите са по-удачен вариант. Аз си взех миналата седмица от Икеа - много симпатични, също и плетена пелена, одеало и чаршафки. Всъщност понакупих доста нещица и останаха само дреболийки и козметика, които може и в последния момент да се вземат.
Синеока, голямо бебче! Браво Simple Smile. В коя седмица си?
Виж целия пост
# 251
Ние вчера бяхме на преглед - моето е 1 килограм  Simple Smile на 4Д го гледахме, лекаря каза, че имало прав и хубав нос  Simple Smile Развеселихме се много.
Виж целия пост
# 252
И аз взех 2 хавлийкш тип кърпа с качулка. Български супер мекички за 14лв.  Памучни пелени и едни кърпички взех от зжъмбо и много ми допаднаха. Но за одеялцата ми е мноооого объркано....
Виж целия пост
# 253
Утре и ние сме на консултация Simple Smile, а днес е последният ми работен ден и ми е някак много странно...
Виж целия пост
# 254
Момичета, един тъп въпрос...  Rolling Eyes шийката на матката и това дали е скъсена се вижда само чрез вагинален ехограф нали? Може ли с коремен?  Thinking
На мен всеки път ми я мери през корема. След като премери бебка накрая премерва и шийката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия