Коледно джудже в юнката расте- тема 5

  • 35 375
  • 736
# 165
Аз по принцип съм с ниска плацента. Но днес за първия път видях как мен рита отдясно, 5 см понадолу от пъпа. Преди само го усещах. Не знам дали това се води низко...
Момичета, деес като изчистиз зъбите исплюх доста кръв. Май венците са почнали да къвят. Гингивит никога не съм имала. Изплаквам ни с Листерин. Ако иманякой с кървящи венци, какво правите? Попоинцип имам лоши зъби с доста пломби, но венците винаги са били ок.
Виж целия пост
# 166
По въпроса с венците и на мен много ми кървят и постоянно ми се подуват, но това ще ни следва до края на бременността.
Отностно тежеста в корема и при мен я има, особено вечер след като си хапна и легна и постоянно ми тежи корема при всяко движение  Grinning
Виж целия пост
# 167
Момичета,
за възпалени венци на мен ми помага един изпитан бабин метод, жабуркам се с разтвор от вода и сода, значително се успокояват и до ден-два забравям за тях. Същият разтвор помага и при болно гърло, но като се гаргариш...
Успех Ви желая. Весели празници и много изненади  Grinning Heart Eyes
Виж целия пост
# 168
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.
Виж целия пост
# 169
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.

А кое те притеснява? Моите са сходни, но съм на консултация чак на 8ми.
Виж целия пост
# 170
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.

А кое те притеснява? Моите са сходни, но съм на консултация чак на 8ми.

Притеснява ме биохимичния риск 1:500 и свободния бета-хорионгонадотропин - 2,03. На 28год съм.
При първата ми  бременност резултатите бяха коренно по-добри. Макар да знам, че това е статистика.
Виж целия пост
# 171
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.

А кое те притеснява? Моите са сходни, но съм на консултация чак на 8ми.

Притеснява ме биохимичния риск 1:500 и свободния бета-хорионгонадотропин - 2,03. На 28год съм.
При първата ми  бременност резултатите бяха коренно по-добри. Макар да знам, че това е статистика.

А лекар видя ли ти ги или просто ги сравняваш с предните? Аз не ги пазя моите от предната бременност, но си спомням, че и аз имах мнооого по-нисък риск. Аз ще съм на 30 като родя.
Виж целия пост
# 172
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.
Не ти ли ги коментираха когато ти ги дадоха?
Виж целия пост
# 173
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.

А кое те притеснява? Моите са сходни, но съм на консултация чак на 8ми.

Притеснява ме биохимичния риск 1:500 и свободния бета-хорионгонадотропин - 2,03. На 28год съм.
При първата ми  бременност резултатите бяха коренно по-добри. Макар да знам, че това е статистика.

А лекар видя ли ти ги или просто ги сравняваш с предните? Аз не ги пазя моите от предната бременност, но си спомням, че и аз имах мнооого по-нисък риск. Аз ще съм на 30 като родя.

Видя ми ги генетичката.Коментара й беше при мое желание ми препоръчва втори БХС.
Виж целия пост
# 174
Привет на всички!
Днес взех резултатите си от БХС и съм притеснена.
Комбиниран риск за болест на Даун - 1:1500
Биохимичен риск за болест на Даун- 1: 500
Free bCG (Бета хорионгонадотропин) MoM - 2.03
Нухална транслуциенция - 1мм
Плацентарен протеин - 0,59

Как ги виждате в сравнение с вашите?

Ще правя втори скрининг след Нова година.

А кое те притеснява? Моите са сходни, но съм на консултация чак на 8ми.

Притеснява ме биохимичния риск 1:500 и свободния бета-хорионгонадотропин - 2,03. На 28год съм.
При първата ми  бременност резултатите бяха коренно по-добри. Макар да знам, че това е статистика.

А лекар видя ли ти ги или просто ги сравняваш с предните? Аз не ги пазя моите от предната бременност, но си спомням, че и аз имах мнооого по-нисък риск. Аз ще съм на 30 като родя.

Видя ми ги генетичката.Коментара й беше при мое желание ми препоръчва втори БХС.

Оф, леко ме сдуха Simple Smile. Сега писах имейл на проф.Кременски, ако ми отговори нещо, ще пиша.
Виж целия пост
# 175
Аз също съм на 28, към момента на раждане ще съм на 29. При мен free-bCg  e 0,58. За Нухална транслуциенция моя док каза, че всичко >= 1 мм е нормално. Като ми разчетоха резултатите, каза че всичко е ок. При мен комбинираният риск е 1 от 9100 а биохимичният е 1 от 13000. Може би заради тези статистики ти препоръчва втори БХС  Thinking
Виж целия пост
# 176
Аз също съм на 28, към момента на раждане ще съм на 29. При мен free-bCg  e 0,58. За Нухална транслуциенция моя док каза, че всичко >= 1 мм е нормално. Като ми разчетоха резултатите, каза че всичко е ок. При мен комбинираният риск е 1 от 9100 а биохимичният е 1 от 13000. Може би заради тези статистики ти препоръчва втори БХС  Thinking

Да,заради тях Simple Smile Ще видим АГ-то ми какво ще каже.Твоите резултати са много добри.
Интересува ме бета-хорионгонадотропина какъв показател е и какво говорят повишените му стойности? Всъщност какви са референтните му граници?
Виж целия пост
# 177
Не мога да разбера как ги определят тези рискове на база години, наистина. Аз ще навършвам 35 догодина. Не съм си взела комбинираните резултатите, защото се съдрах да се разболявам декември,а не искам да разболея другите бременни в чакалнята, но по телефона ми казаха, че резултатите са добри.  Имам резултатите от феталната морфология на БХС-то. Значи:

Даун - 1:6245
Едуардс - 1:14373
Патау - 1:20000
Преекламсия преди 34г.с. - 1:3392
Преекламсия преди 37г.с. - 1:691
Интраутеринна ретардация - 1:1064

Пише също, че риска за моята бременност се основава на възрастта ми, която в момента е 34г., но аз аз съм по-голяма от вас и може би не е само това.

Но това е наистина статистика. Моя позната роди тази есен. Не съм сигурна с колко години, но е малко по-голяма от мен. На БХС резултата им за Даун е бил 1:65. Лекарите са настоявали за амниоцентеза, но мъжа й категорично е отказал, заради риска от спонтанен аборт. Е, на бебето нищо му няма. За съжаление, и обратното е възможно, при добри резултати от БХС, накрая да се окаже, че проблем всъщност е имало.
Виж целия пост
# 178
Това за нухалната гънка не е вярно. Трябва да е под 2,5-3 мм !

Rois, и аз съм на 34 и догодина юни Simple Smile ставам на 35.

При мен резултатите са почти едно към едно с твоите цифри.
Само тези за преекламсиите и преждевременното раждане ги нямам написани, но Чавеева каза, че няма рискове.
Като цяло, след прегледа + тези кръвни резултати, заключението е, че резултатите са супер и няма какво да ме притеснява. Пише, че изчисленият риск е по-нисък от възрастово обусловения.  Peace


Виж целия пост
# 179
Аз септември ставам на 35  Grinning .

Нухалната гънка сега я видях при мен, че е под формата на графика, ако разчитам правилно е 1,6мм.

Преекламсията при мен я смятат, защото съм имала преди проблеми с високо кръвно(не по време на бременност). Заради високия риск пия всяка вечер Аспирин протект. Истината е обаче, че се чудя дали трябва, в момента съм много често с ниско кръвно, някои дни съм направо като парцал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия