Коледно джудже в юнката расте- тема 5

  • 35 381
  • 736
# 180
Мен повече ме притесняват стойностите на плацентарния протеин и бета-хорионгонадотропина. Не съм запозната изобщо със същността на тези показатели. Мисля, че от там идва риска ми 1:1500.
При предишната ми бременност същия този риск е бил 1: 28000  Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 181
Значи сега се сещам, че в друг форум, в който пиша, една от майките прави второ БХС, защото ресултата от първия за Даун беше 1:500. Комбинирания резултат от първото и второто БХС за Даун е 1:1500 и са й казали да не се притеснява повече
Виж целия пост
# 182
И аз съм с високо кръвно, още от малка. С първата бременност не се стигна до прееклампсия, но риска и сега е голям. На Допегит съм и аспирин протект. На 38 години съм.
Виж целия пост
# 183
Аз проблем с кръвното имах само преди няколко години, когато бях 95кг. После свалих 15кг и проблема спря. Очевидно е било от килограмите. И понеже сега се очаква пак да кача килограмите, явно затова се застраховат с преекламсията при мен.
Виж целия пост
# 184
При мен нухалната гънка е 1,5 мм.

mar1ah , точно на база тези два кръвни показателя, мерят и изчисляват биохимичния риск за всички тризомии и другите рискове.
Колкото по-високи са, според мен и риска се увеличава.
НО не се шашкай, а изчакай компетентно лекарско мнение.
Ние тук не сме специалисти все пак ...

На мен кръвното ми е ниско 90/60 - 100/60...
Но от два дни постоянно ми прескача сърцето Sad По цял ден, не просто веднъж инцидентно Sad

Момичетата на магнезий - как и по колко пиете ?
Днес пих и две таблетки мента, глог и валериан...
Много е неприятно, ако продължи отивам на кардиолог ... Praynig

Виж целия пост
# 185
Мен повече ме притесняват стойностите на плацентарния протеин и бета-хорионгонадотропина. Не съм запозната изобщо със същността на тези показатели. Мисля, че от там идва риска ми 1:1500.
При предишната ми бременност същия този риск е бил 1: 28000  Shocked Shocked Shocked

Виж тук са описани: http://flipper.diff.org/apprulesaccount/items/info/4460
Foetuses with chromosomal abnormalities can present altered free beta hCG or hCG values. Overall, in Trisomy 21 these values are higher, those higher than 2.5 MoM indicating a possible pathology. In Trisomies 13 and 18, these values are generally low, with suspicious values being those below 0.4 MoM

Вероятно няма от какво да се притесняваме Simple Smile, навсякъде пише,че най-важни са показанията на ехографа.
Виж целия пост
# 186
При мен риска за Даун беше 1:380. И този резултат беше заради нухалната гънка, която при мен беше 2,8. Не ходих преди изследването на фетална морфология, АГ-то ми направи замерванията на обикновен ехограф. В края на 15 седмица отидох при специалист, който ми направи фетална морфология и каза, че всичко е наред и няма повод за притеснение. В дилема съм дали да направя и втория БХС, нещо не ми подейства добре първия път Simple Smile
Според мен, по-важно е да те види добър специалист, тези тестове не знам колко са за вярване...
Виж целия пост
# 187

Момичетата на магнезий - как и по колко пиете ?
Днес пих и две таблетки мента, глог и валериан...
Много е неприятно, ако продължи отивам на кардиолог ... Praynig



Аз първо пих 3 х 1 магнерот и но шпа, но онзи ден имах болки, като менструални, и то в продължителност на няколко часа, притесних се и отидохме до Шейново, там бяха много любезни и ме огледаха добре, нищо не видяха, но казаха да пия 3х2 и двете хапчета, сега нямам вече такива болки, според мен така ми се получи, защото в този ден попрекалих с домашните задачи, не се спрях и така...
Виж целия пост
# 188
Мен повече ме притесняват стойностите на плацентарния протеин и бета-хорионгонадотропина. Не съм запозната изобщо със същността на тези показатели. Мисля, че от там идва риска ми 1:1500.
При предишната ми бременност същия този риск е бил 1: 28000  Shocked Shocked Shocked

Виж тук са описани: http://flipper.diff.org/apprulesaccount/items/info/4460
Foetuses with chromosomal abnormalities can present altered free beta hCG or hCG values. Overall, in Trisomy 21 these values are higher, those higher than 2.5 MoM indicating a possible pathology. In Trisomies 13 and 18, these values are generally low, with suspicious values being those below 0.4 MoM

Вероятно няма от какво да се притесняваме Simple Smile, навсякъде пише,че най-важни са показанията на ехографа.

Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 189

Момичетата на магнезий - как и по колко пиете ?
Днес пих и две таблетки мента, глог и валериан...
Много е неприятно, ако продължи отивам на кардиолог ... Praynig



Аз първо пих 3 х 1 магнерот и но шпа, но онзи ден имах болки, като менструални, и то в продължителност на няколко часа, притесних се и отидохме до Шейново, там бяха много любезни и ме огледаха добре, нищо не видяха, но казаха да пия 3х2 и двете хапчета, сега нямам вече такива болки, според мен така ми се получи, защото в този ден попрекалих с домашните задачи, не се спрях и така...

Благодаря ти ! Wink На теб ти е предписан за болка така ли ? Контаркции ?
Колко време го пиеш вече ? В коя седмица си ?
Виж целия пост
# 190
bebka_8

Предписа ми го док първо преди около 2 седмици, имах еднократно розово зацапване, а иначе забелязвам, че доста често имам контракции, при по-резки движения, при предните бременности такива контракции съм имала много по -късно, сега съм 18 г.с., незнам докога ще ги пия, имам контролен преглед на 10ти, та поне до тогава, честно много ме притесняват тези контракции...
Виж целия пост
# 191
При мен нухалната гънка е 1,5 мм.

mar1ah , точно на база тези два кръвни показателя, мерят и изчисляват биохимичния риск за всички тризомии и другите рискове.
Колкото по-високи са, според мен и риска се увеличава.
НО не се шашкай, а изчакай компетентно лекарско мнение.
Ние тук не сме специалисти все пак ...

На мен кръвното ми е ниско 90/60 - 100/60...
Но от два дни постоянно ми прескача сърцето Sad По цял ден, не просто веднъж инцидентно Sad

Момичетата на магнезий - как и по колко пиете ?
Днес пих и две таблетки мента, глог и валериан...
Много е неприятно, ако продължи отивам на кардиолог ... Praynig



Аз също съм на магнерот.3х2 пия....изписан ми е заради леки болки,които усещах.Но ми е малко трудно да го пия,имам чувството,че ми се гади от него.В 18г.с. съм
Виж целия пост
# 192
На мен ми изписан магнезий Диаспорал 300 1 саше веднъж дневно и магнерот 500 2 хапчета на ден. докторката е казала, като отминат болки да спра магнерота. Обаче в аптеката, фармацефтката се ококори и ми каза че прекалено голяма доза. На листовката за бременни пише за бременни 1 хапче дневно. 1 седмица пих пих диаспорал и магнерот. Сега само по 1 хапче магнерот взимам, че диаспорал с доста гаден вкус. Честно казано не забелязвам голямо действие срещу болките. Но последните седмици съм под огромно психично напряжение и мисля за това ме хващат постоянно контракции. Sad
Виж целия пост
# 193
Значи мога да си го пия спокойно и за сърце ...иначе нямам болки.
Но съм имала сърцебиене и преди да забременея, на нервна почва и са ми предписвали магнезий.

Ето какво пише на листовката :

За запълване на магнезиевите депа да се вземат 3 пъти дневно по 2 таблетки в продължениена една седмица, след което се преминава на 2-3 таблетки дневно.Заместително лечение на магнезиев дефицит при бременни - 1 таблетка дневно.При заплашващи аборти и преждевременни раждания - 1 до 3 пъти по 2 таблетки дневно.За профилактика на прееклампсия и еклампсия (леки форми): 2 до 3 таблетки дневно.

Какво трябва да съблюдавате по време на бременност и кърмене ?

Няма никакви съмнения за прилагането на magnerot® по време на бременността и кърменето.


Така че може и в по-големи дози при бременност!
Виж целия пост
# 194
Значи мога да си го пия спокойно и за сърце ...иначе нямам болки.
Но съм имала сърцебиене и преди да забременея, на нервна почва и са ми предписвали магнезий.

Ето какво пише на листовката :

За запълване на магнезиевите депа да се вземат 3 пъти дневно по 2 таблетки в продължениена една седмица, след което се преминава на 2-3 таблетки дневно.Заместително лечение на магнезиев дефицит при бременни - 1 таблетка дневно.При заплашващи аборти и преждевременни раждания - 1 до 3 пъти по 2 таблетки дневно.За профилактика на прееклампсия и еклампсия (леки форми): 2 до 3 таблетки дневно.

Какво трябва да съблюдавате по време на бременност и кърмене ?

Няма никакви съмнения за прилагането на magnerot® по време на бременността и кърменето.


Така че може и в по-големи дози при бременност!


Бебка,само да знаеш за Диаспорала,че предизвиквал доста сърцебиене.Иначе с магнерот няма да имаш проблем.Защото доколкото знам някой доктори изписват Диаспорал ако евентуалните болки или контракции не изчезнат.Да го имаш предвид
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия