Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кое мобилно приложение за градски транспорт в Рим може да се използва без интернет връзка?
Как мога да се върна от гара Термини до летище Чампино в Рим?
Как мога да организирам посещението си във Ватиканските музеи в Рим?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кое мобилно приложение за градски транспорт в Рим може да се използва без интернет връзка?
-
Как мога да се върна от гара Термини до летище Чампино в Рим?
Можете да пътувате с автобус между гара Термини и летище Чампино. Има редовни автобусни услуги във всяка посока, като автобусите заминават от летището в Чампино директно към гарата. От гара Термини можете да вземете обратен автобус до летището. Това е удобен и достъпен начин за пътуване между двете места.
-
Как мога да организирам посещението си във Ватиканските музеи в Рим?
Препоръчително е да закупите билети предварително за посещение на Ватиканските музеи в Рим, тъй като опашките могат да бъдат дълги. За Галерия Боргезе резервацията е задължителна и може да се направи по телефона, предоставен на уебсайта на галерията. Ако планирате да посетите Ватиканските музеи в понеделник, когато е безплатен вход за жените, не забравяйте да резервирате билети предварително.
-
Как мога да се ориентирам в Рим с обществения транспорт?
-
Как мога да организирам посещението си на Колизеума и Римския форум в Рим?



Но пешеходно ползваме maps.me - онлайн се тегли предварително картата, а после офлайн се ползва. Има много подробно посочени обекти, малки улички, спирки на метро, автобуси, трамваи, дава и добра представа за разстоянието. Ако имате възможност да го изтеглите някъде на аванта (т.е. не с мобилни данни), опитайте го.
С пожелание за много поводи за завръщане във Вечния град 
Има достатъчно автобуси в двете посоки. Като излезеш от летището в Чампино точно пред теб са автобусите за Термини. От там, където ще слезеш на Термини, ще си хванеш обратния автобус към летището.