Августовска мама от щастие място не намира, в корема й малко сърчице пулсира

  • 30 519
  • 723
# 405
Естествено, че психическата нагласата е изключително важна. Аз отидох до болницата сама, с трамвая  Grinning и постъпих в родилното с огромна усмивка, защото точно този ден беше и рождения ден на най-добрата ми приятелка и страшно се зарадвах, че и детето ми ще е родено на тази дата Simple Smile Лекарката ми и акушерката бяха страшно спокойни, обясняваха ми всичко ясно и точно, никой нито за миг не е повишил тон, даже шегички си пускахме. Таткото обаче беше изключително стресиран, а аз му се смеех  Laughing Май поради тази причина в един момент го изгонихме от стаята  Joy Мисля, че затова родих толкова леко, настройката ми беше повече от позитивна.
Виж целия пост
# 406
Естествено, че психическата нагласата е изключително важна. Аз отидох до болницата сама, с трамвая  Grinning и постъпих в родилното с огромна усмивка, защото точно този ден беше и рождения ден на най-добрата ми приятелка и страшно се зарадвах, че и детето ми ще е родено на тази дата Simple Smile Лекарката ми и акушерката бяха страшно спокойни, обясняваха ми всичко ясно и точно, никой нито за миг не е повишил тон, даже шегички си пускахме. Таткото обаче беше изключително стресиран, а аз му се смеех  Laughing Май поради тази причина в един момент го изгонихме от стаята  Joy Мисля, че затова родих толкова леко, настройката ми беше повече от позитивна.

Много хубаво звучи! ( :  Hug Относно татковците - трябва да са подготвяни от рано, че да не припадат те накрая. Grinning Има много хубави курсове за двойки, особено ако искаме да са с нас по време на раждането, за да знаят горе-долу какво се случва.
Виж целия пост
# 407
Коммала, това последното стана някаква ужасяваща мода напоследък. Направо ми настръхват косите!
Виж целия пост
# 408
Коммала, това последното стана някаква ужасяваща мода напоследък. Направо ми настръхват косите!
Аз не разбрах кое е последното?  Thinking
Виж целия пост
# 409
Еми съжалявам ама не съм на това мнение. Simple Smile Тук бебето например е от самото раждане с майката нон стоп и причините могат да са не само физически, но и психологически. Ако лекарят прецени, че майката е с тесен таз защо това да не е основателна причина за секцио? Аз говоря в случаите, когато няма никакви основателни причини. И определно бих имала много повече страхове ако раждам в България от колкото тук пак съдейки от истории на мои приятелки и на тук раждали българки и месни. Не само заради самото раждане, ами и заради самото отношение на хората тук, вниманието, което ти отделят, обстановката и тнт. Свършвам с тази тема. Изказах си личното си мнение.
Виж целия пост
# 410
Тесен таз е основателна причина за секцио, особено при голямо бебе.
Виж целия пост
# 411
Коммала, това последното стана някаква ужасяваща мода напоследък. Направо ми настръхват косите!
Аз не разбрах кое е последното?  Thinking
Жени раждащи сами вкъщи без лекарски надзор, това ми е като игра на руска ролетка и то с живота на бебето.
Иначе съм съгласна с психилогическите фактори. За мен те са водещи и както си писала майката може да подготви детето за избрания от нея начин на раждане.
Моето дете си дочака плановото секцио, макар че с моята диагноза раждане в 39+0 г.с. беше 1:10000 вероятно. Бебето накрая вървеше по-едро, а аз съм с хипопластична матка. В 30 г.с. ме приеха за задържане и ми казаха, че шансовете да я родя в близките 48 часа са огромни. Само, че се заинатих и цяла вечер плаках и се молих да си чака времето и сякаш ме чу.
Червена, аз бях с бебето си нон стоп. Въпреки секциото, така че не само в Норвегия има практика майката да е неотлъчно до бебето си, но и в много бг болници. Или поне в тази, в която раждах и на много мои познати, родили в различни болници в страната. Уточнявам раждах в частна болница.
Скийтър, сега всеку 2 се изказва против секциото. Въобще не ми дреме честно казано. Има достатъчно доказателства в полза на безопасността на плода при този вид раждане, за мен са достстъчни да ги сметна за факт. Ако не беше така нямаше при загуба на тонове да правят спешно секцио..както и да е. Няма да стигнем до консенсус. Кой както иска така да ражда. Важен за мен е крайният резултат!

В България са едни от най-добрите АГ в Европа, като специалисти говоря. Тук се правят много пренатални операции, а по отношение на АРТ сме много напреднали. Тук за бременната се грижат от 2 чертички..Ако ще раждам в друга страна единствено в Германия или Канада бих го направила.
Виж целия пост
# 412
Между другото и аз мисля да почна някакъв курс ама не знам например на йога за бременни тренират ли се мускулите, за да се подпомогне раждането? Ако има някоя ходила на курс да сподели личен опит. Simple Smile При мен не само, че ММ ще присъства на цялото раждане ами се замислям дали да не поканя и майка му, че тя е по-спокойна и ще ме уравновесява, а и има медицински познания.
Виж целия пост
# 413
Между другото и аз мисля да почна някакъв курс ама не знам например на йога за бременни тренират ли се мускулите, за да се подпомогне раждането? Ако има някоя ходила на курс да сподели личен опит. Simple Smile При мен не само, че ММ ще присъства на цялото раждане ами се замислям дали да не поканя и майка му, че тя е по-спокойна и ще ме уравновесява, а и има медицински познания.
Йога за бременни е специално разработена, за да помогне на жената за периода на бременността и раждането. Правят се физически движения и пози, които да засилят мускулатурата (много е важно, например, мускулите на бедрата да са силни, за да поемат част от тежестта на нарастващото дете, а не да отива в кръста, много истории съм чувала от неправилната стойка на жената по време на бременността и неправилното поемане на тежест как след това си остава проблемът с кръста :/ , също се засилват и мускулите на гърба и раменете, които и за после ще са много важни при кърменето и носенето;като цяло всички мускулни групи влизат, тонизират се дори и коремните мускули - което някоя да не скочи, че е вредно, даже е полезно много лекичко, не става въпрос за изолирани упражнения за корем Simple Smile ), дихателни практики (които също са много важни - да се увеличи притока на кислород и до майката и бебето, така че да са здрави и силни, а и много важно - за вътрешно спокойствия; също и дихателни по време на раждането), релаксации и медитации (които са много любими на бременните по мои наблюдения - за подобряване на връзката с бебето и изграждане на позитивна нагласа за бременността и раждането, за освобождаване от страхове) и упражнения за тазовото дъно.
Цяла реклама направих! Grinning Просто с това се занимавам и ми е много специална тема, силно препоръчвам на всяка, където и да се намира, какъвто и начин за раждане да е избрала, да опита такива практики, за мен като инструктор е много вълшебно, че съм сред толкова други жени в техния специален период.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 414
Между другото приятелката на брата на ММ роди миналата година първо раждане, естествено, без опойка (нямало време за нея) момиче 5 кг и нещо за 2 часа. Вечерта бяхме на свиждане при тях. Бяха в една стая и тримата и не можеш да кажеш, че е раждала. Каза, че минало много лесно. Тя ми е някакъв пример просто Simple Smile Майка викинг! Иначе си е висока около 170 и тежи 50 кила. Късметлийка голяма. Ама и тя като commala каза, че е била много спокойна и положително настроена. Що ли си мисля, че аз ще съм паника?  Joy
Виж целия пост
# 415
Аз също искам да посещавам гимнастика за бременни или йога, но чакам док да ми позволи. Може би ще е от края на Януари.
Dev, пропусала съм от къде си, ако си в София - кажи къде водиш часове Simple Smile Може да запълним групата Simple Smile)
Виж целия пост
# 416
Devya, колко хубаво, че си имаме и един специалист тук в групичката  Hug Една приятелка ходи миналата година в София на такъв курс и също много ми го препоръчва. Ще потърся къде при нас има и мисля да се запиша. Благодаря за изчерпателния отговор.
ПС: В кои месеци е най-добре да се кара такъв курс? Предполагам още е рано за нас...
Виж целия пост
# 417
Аз също искам да посещавам гимнастика за бременни или йога, но чакам док да ми позволи. Може би ще е от края на Януари.
Dev, пропусала съм от къде си, ако си в София - кажи къде водиш часове Simple Smile Може да запълним групата Simple Smile)
Да, от София съм, на лично ще ти пиша, да не става реклама. Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Синеока - Германия не е за теб, тук секцио по желание е изключителна рядкост, в повечето болници даже невъзможно  Peace
Виж целия пост
# 419
Devya, колко хубаво, че си имаме и един специалист тук в групичката  Hug Една приятелка ходи миналата година в София на такъв курс и също много ми го препоръчва. Ще потърся къде при нас има и мисля да се запиша. Благодаря за изчерпателния отговор.
ПС: В кои месеци е най-добре да се кара такъв курс? Предполагам още е рано за нас...
Стига да няма кървене, отлепване, забрана от док по друга причина, може да се започне от самото начало, идват момичета от втория месец още, ако се чувстват добре. Това е поне при мен, някои инструктори предпочитат да не взимат преди 3месец, защото ги е страх, но ако имаш подготовката, няма проблем - просто на някои практики казвам "за първи триместър се прави еди-какво си, или по-леко" и така. Важното е жената да се чувства добре и да не я е страх, че идва от началото, ако някоя се притеснява, по-добре да си изчака, за да не трепери излишно, но дори да отиде и почти нищо физическо да не прави, релаксациите, дихателните практики могат много да ѝ помогнат да се чувства по-добре и спокойна. Това е специално за Йога за бременни, за други практики като Пилатес и Гимнастика за бременни не мисля, че правят друго, освен физически упражнения, но може и да има някъде, не съм проучвала. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия