Коремче се оформи вече, усетихме и ритниче от човече /м. май/ - ТЕМА 3

  • 42 782
  • 740
# 660
От 8 мес.май започваха записите на тоновете, но не съм сигурна. Някой ако е по запознат да каже.
Виж целия пост
# 661
Тук правят запис на тонове около 30 мин. от 28 г.с през 2 седмици до 36 г.с - след това са през седмица. Явно всеки доктор процедира по различен начин, аз също мислех,  че са след 8м., но на последната консултация АГ-то ми каза да си знам,  че ще се виждаме по-често. Моята кума е при друг лекар и също прави запис на тонове от 28 г.с.
Виж целия пост
# 662
Явно навсякъде е различно, при мен започнаха в 36гс , всяка седмица и ако преносваш вече всеки ден след термин ходиш
Виж целия пост
# 663
На мен само док ме гледа на УЗ, сега започнаха да ми искат по 50 лв., защото съм изчерпала ултразвукът по касата. Нито ме мерят, нито теглят, нито кръвно, нито нищо... Акушерката само чатка на компютъра. Не ми харесва тази работа  Crossing Arms
А този запис на тонове плаща ли се по касата?
Виж целия пост
# 664
Момчета има ли някоя от вас която има куче и какво смятате да прсвите като се роди бебето? Ще го пускате ли веднага до бебето или?
Виж целия пост
# 665
Мен ми мерят кг и кръвно всеки път. После на ехограф гледаме бебка, радваме и се, говорим и  Heart Eyes После докторката мери мерките на госпожицата (и ги записват в досието ми) - глава, бедра, пуска пулса да види колко удара в мин., грамажа и общо взето май това. Дават ми 6 снимки с данните на бебето. Запис на тонове не правим. Доколкото разбрах 2 седмици преди термин ще ходя всеки ден за запис на тонове (ако съм разбрала правилно). Всичко си плащам, в частна болница се следя. Дотук съм 1000 лв. за следенето на бременност - прегледи, фм, изследвания, витамини, антибиотици и добавки.  #Crazy  На майтап почнах да си записвам разходите в началото и чак ме е яд, че съм почнала, че ми става лошо като видя цифрите, а те продължават да растат  Laughing

Да ви кажа за слинга, на мен също ми прилича на голямо парче плат. Така че там философията не е голяма - трябва да си изберете цвят и на материя да ви е приятен. На мен ми дадоха един, честно казано бих го ползвала с голямо удоволствие. В интернет има много клипчета как се връзва. Тези кенгурута ми изглеждат толкова неудобни за бебенцата. Не бих ползвала.

Rumyana Peneva аз имам куче, чихуахуа с дълъг косъм. Нямам никакво намерение да го махам. Обожавам го. Честно казано се надявам бебето да го обичам също толкова много колкото кучето. На моменти си мисля, че не мога да обичам никой повече от кучето си. Ако само някой педиатър или лекар ми каже, че трябва да махна кучето, заради бебето бих ги сменила веднага. Е, ако има здравословен проблем, като алергия, ще се наложи да го дам на някой от семейството да го гледа. Но силно се надявам и вярвам, че такива алергии няма да има!  Praynig 
Контакта бебе куче мисля да стане постепенно. До 40ия ден няма да допускам да доближава, разбира се. После лека полека по 1-2-5 минутки. Но със сигурност няма да вра кучето в бебето, докато е малко. Като почне да седи седнало и стане на няколко месеца бих се радвала да се гушкат, стига да го искат и двете   Heart Eyes
Виж целия пост
# 666
Мен ми мерят кг и кръвно всеки път. После на ехограф гледаме бебка, радваме и се, говорим и  Heart Eyes После докторката мери мерките на госпожицата (и ги записват в досието ми) - глава, бедра, пуска пулса да види колко удара в мин., грамажа и общо взето май това. Дават ми 6 снимки с данните на бебето. Запис на тонове не правим. Доколкото разбрах 2 седмици преди термин ще ходя всеки ден за запис на тонове (ако съм разбрала правилно). Всичко си плащам, в частна болница се следя. Дотук съм 1000 лв. за следенето на бременност - прегледи, фм, изследвания, витамини, антибиотици и добавки.  #Crazy  На майтап почнах да си записвам разходите в началото и чак ме е яд, че съм почнала, че ми става лошо като видя цифрите, а те продължават да растат  Laughing

Да ви кажа за слинга, на мен също ми прилича на голямо парче плат. Така че там философията не е голяма - трябва да си изберете цвят и на материя да ви е приятен. На мен ми дадоха един, честно казано бих го ползвала с голямо удоволствие. В интернет има много клипчета как се връзва. Тези кенгурута ми изглеждат толкова неудобни за бебенцата. Не бих ползвала.

Rumyana Peneva аз имам куче, чихуахуа с дълъг косъм. Нямам никакво намерение да го махам. Обожавам го. Честно казано се надявам бебето да го обичам също толкова много колкото кучето. На моменти си мисля, че не мога да обичам никой повече от кучето си. Ако само някой педиатър или лекар ми каже, че трябва да махна кучето, заради бебето бих ги сменила веднага. Е, ако има здравословен проблем, като алергия, ще се наложи да го дам на някой от семейството да го гледа. Но силно се надявам и вярвам, че такива алергии няма да има!  Praynig 
Контакта бебе куче мисля да стане постепенно. До 40ия ден няма да допускам да доближава, разбира се. После лека полека по 1-2-5 минутки. Но със сигурност няма да вра кучето в бебето, докато е малко. Като почне да седи седнало и стане на няколко месеца бих се радвала да се гушкат, стига да го искат и двете   Heart Eyes
И аз на това се надявам. Ние имаме Джак ръсел на 5 месеца майка му е наша живее при родителите ми и е малко глезен та се притеснявам как ще го научим да спи сам поне в началото да не е при нас с бебето. Много го обичам и не искам да го махам. Дано всичко да бъде наред Simple Smile
Виж целия пост
# 667
Rumyana Peneva всичко ще бъде наред, сигурна съм! Толкова хора по света гледат кучета и бебета, ние ли няма да се справим. Нашето куче не спи при нас и по това отношение няма да имаме проблем. Но  според мен вие ще трябва от сега да го отучвате. Поне е малък и може да му създадете нов навик да спи сам. Да не стане, като дойде бебето и да изпита ревност, че заради него го пъдите от стаята.
Виж целия пост
# 668
Rumyana Peneva всичко ще бъде наред, сигурна съм! Толкова хора по света гледат кучета и бебета, ние ли няма да се справим. Нашето куче не спи при нас и по това отношение няма да имаме проблем. Но  според мен вие ще трябва от сега да го отучвате. Поне е малък и може да му създадете нов навик да спи сам. Да не стане, като дойде бебето и да изпита ревност, че заради него го пъдите от стаята.
След 10 дни ще се местим. И смятаме ксто отидем там да има и нови правила имс около 3 месеца до бебето дотогава все ще свикне надявам се Simple Smile А вашето куче в друга стая ли спи или в същата но не при вас в леглото?
Виж целия пост
# 669
Момчета има ли някоя от вас която има куче и какво смятате да прсвите като се роди бебето? Ще го пускате ли веднага до бебето или?

Ние също имаме куче.Една прекрасна синеока сибирка и е доооста ревнива,но я гледаме вън и не мисля че ще ни е проблем.  newsm78 Heart Eyes
Виж целия пост
# 670
И ние имаме една 30кг хубавица, но и за миг не сме си помисляли да я махаме. Тя спи при нас и си ни е като детенце и нищо няма да променяме. Не мисля да тикам кучето и бебето едно в друго, но няма и да ги разделям в различни стаи.
Виж целия пост
# 671
Супер.. и аз нямам намерение да се разделяме скучето , макар, че роднините доста мрънкат ,но не ми пука особено Simple Smile
Виж целия пост
# 672
Rumyana Peneva всичко ще бъде наред, сигурна съм! Толкова хора по света гледат кучета и бебета, ние ли няма да се справим. Нашето куче не спи при нас и по това отношение няма да имаме проблем. Но  според мен вие ще трябва от сега да го отучвате. Поне е малък и може да му създадете нов навик да спи сам. Да не стане, като дойде бебето и да изпита ревност, че заради него го пъдите от стаята.
След 10 дни ще се местим. И смятаме ксто отидем там да има и нови правила имс около 3 месеца до бебето дотогава все ще свикне надявам се Simple Smile А вашето куче в друга стая ли спи или в същата но не при вас в леглото?

Спи в коридора. По принцип много обича да спи при нас на леглото, но гледаме да се случва рядко. Все пак, за да можем да се наспиваме, че тя много шави нощно време и е малко мъка като е при нас в леглото.  Като беше бебе много даваше зор за в леглото, но бях железна. Просто веднъж научи ли се куче на легло, понякога е невъзможно отучването.

Аз очаквам доста да ме ядат на тази тема с кучето. Дори в много начална бременност едни и от първите въпроси бяха какво ще правиш с кучето?  Да, малко ще е по-сложно, хигиената трябва да е много по-стриктна, обезпаразитяването и ваксините така или иначе се правят. Но при липса на здравословни причини не виждам смисъл да се маха. Даже вече на такива въпроси ентусиезирано отговарям как съм си харесала количка отдолу с кош, който е подходящ да се вози кучо  Grinning 
Виж целия пост
# 673
Хахаха супер . А и никой няма право да ни се меси ние си решаваме как ще си гледаме децата. Естествено,че ще бъде трудно,но се надявам дс се спрсвим . Много съжалявам,че го научихме да спи при нас,но много плачеше като бебе. Все пак имс време ще го отучим Simple Smile
Виж целия пост
# 674
Ооо и при нас го има проблема с мрънкането от страна не само на роднини, но и на познати и непознати за въпроса с кучето. Всички са едни експерти по този въпрос, на моменти чак ми стават жалки, но чесно казано грам не ме интересува, да няма те да живеят с нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия