Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 42 307
  • 736
# 165
С възпитанието няма как да се заемеш, но като идва при вас, слагай маска на лицето.
Виж целия пост
# 166
С възпитанието няма как да се заемеш, но като идва при вас, слагай маска на лицето.

Слагам да :х но пак снощи не спах от кашлица и болки в корема при кашляне...  Sad нищо не помага като е вкъщи и кашля навсякъде Sad
Виж целия пост
# 167
Единственият начин е да говориш с мъжа си и да му обясниш, че е опасно за теб и детето. Аз като не се чувствам във форма пия задължително една ампула вит C  и инфлуцид. Аз така се натресох скоро на едни приятели, които уж излекувани, не се целувахме и то защото те ме пазиха, но като се започна едно кашляне в колата и информацията, че синът им бил болен от скарлатина, направо изтръпнах.
Виж целия пост
# 168
Здравейте и от мен.Аз тези дни се чудя че никой не пише,а аз с бременния си мозък не съм се записала. И аз се филмирам непрекъснато, ама мен на друга посока ме избива -дали ще е спокойно, защото много рита и почти непрекъснато. Понякога рита много ниско долу и е много неприятно. В сряда съм на доктор и да видим какво ще каже. Най-вероятно още малко ще поработя, че вече ми е трудно. Момичета.тези от.вас, които ще.пускат бебешките.дрешки в сушилнята на.коя програма ще ги пускате? За къпането имам ваничка от баткото без стойка. Ще я слагам върху кухненския плот и смесителя ми е с изтеглящ се душ. Така мисля, че ще ми е удобно. Пода е с плочки та и да намокря не е проблем. Чинии никога нямам на плота,защото имам миална и винаги са вътре или в шкафа, намам сушилници или други уреди отгоре.Всичко е в шкафа изваждам ползвам и прибирам. Само кафе машината е на плота, но е в другата част на кухнята далече от мивката.
Виж целия пост
# 169
За много години!
 
 Изпразнувах празниците, напочивах се и се върнах в ремонта... Това е някаква сага, по-дълга от Дързост и красота. Ужас!

За сърцебиенето и задуха ходих на кардиолог, всичко беше наред, каза че симптомите са заради ниския хемоглобин. Натоварвало се сърцето. Започнах да пия билкова кръв и онова... как му беше името - комбинация желязо, фолиева киселина и Б12. Иначе в менюто ми уж има "железни" храни.

За страховете от раждането, аз май писах вече Simple Smile Сега само ще допълня нещо, което ми направи впечатление. Някои от вас мислят, че обратното на страх от вагинално раждане е секцио. Аз не мисля така (макар и секциото да е едно от решенията). Обратното на следродилната депресия не е да си останем бездетни. И обратното на майчините страхове да не загине детето не е да го държим вкъщи. Има и други решения, а не само черно-белия вариант - вагинално или секцио.
 И изобщо не подценявам тези страхове, още повече, че аз не приемам вагиналното за нормално по презумпция. Приемам единствено нормалното естествено раждане за нормално. Всичко друго ми е лош сценарий. От епизиотомия например мен ме е страх. За това гледам да правя превенция, изобщо да не ми се случва. Не съм застрахована, но рискът е твърде малък, за да ме е страх.

 За промяната на гърдите, те се променят от бременността основно. Когато родим, вече е минал процеса на подмяна на тъканите и след това дали ще кърмим или не, отекла е работата вече  Simple Smile

 За мъжките атрибути и фимозата, материал на професор Бранков: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=966 ( или как в масовия случай  страшните разкази не са следствие от непипане, а тъкмо усложнения от много пипане).

Капки за колики не знам как може да се избере предварително такова нещо, след като нямаш никаква представа какъв и дали ще има проблем бебето. Все едно да си купите предварително мазило за обрив -то може да е гъби, бактерия, алергия, хормони...  Какво ако всичките ви приятелки са доволни само от някакви с пробиотик, ако вашето бебе страда от лактазен дефицит?
 


Mrafka, имам много обилно течение. На ден използвам по две превръзки. Цвета е смесица - има и жълтеникаво, има и бистро. Но изследванията ми са чисти, за това съм спокойна. Проблемът ми е, че според мен е възможно тоя обилен теч да е примесен с околоплодни води, но гинеколожката ми не се отличава с особени компетенции  Confused
iwelinа*, аз съм сушила дрехите на бебето в стаята, в която седи и бебето и това не е било драма, защото вкъщи въздуха е сух. Не знам как може човек да си купува овлажнител за стая, че било сухо, а да драматизира, че щяло да стане влага от сушене на дрехи.
Danito_d, при мен тъкмо преразтягането на матката накара госпожицата ми да седи вътре две седмици след термин, че матката ставала по-слабо чувствителна. Дано всеки си стои на топло максимално дълго!
Katerinaaa, колко е голямо детето на мъжа ти? И когато идва, кой го обгрижва? Те двамата как си общуват помежду си, с какво се занимават? То ясно, че не можеш и не ти е работа да ги разделяш, въпросът е как ще реши той проблемът, който семейството му има. Вие и двамата с детето сте хора, а не мебели, че само да се намествате така, че да не си пречите един на друг.
Виж целия пост
# 170
Момичета, нищо не съм купувала още. Вчера бях на ФМ и всичко е наред. 1157 кг сме в 28 седмица, каза че веднъж е увита пъпната връв около вратлето, но било обичайно и няма място за притеснение.Щастлива съм,  че бебка е добре, беше си качила крачетата пред лицето и не можах да я видя!:)  29 седмица на кой календарен месец отговаря?
Виж целия пост
# 171
29 г.с. е 7-ми месец. Simple Smile
Виж целия пост
# 172
val благородно ти завиждам за улесненията в кухнята  Flutter Надявам се тази година да се преместим на място, където ние ще си се обзаведем с това, което искаме и най-накрая ще вкараме повечко техника, тук не ни е разрешено да правим подобрения Simple Smile
skrech, липсваше ни!(поне на мен). Просто ми харесва как гледаш на нещата.
29 седмица е се още 7-ми месец. Не знам как ни се появява разлика от 5-6 седмици, моят термин е 05 март и се падам в 32+ гс .
кauca  сега има следновогодишни намаления на много места (например НМ, Зара и др.) и можеш да се възползваш, в НМ има много сладурски неща на до -50%.
Виж целия пост
# 173
Моят термин е 30.03., но май ще съм секцио и около 20.03. ще бъде големият ден!
Виж целия пост
# 174
Утре и аз влизам в 29-та седмица, не знам колко тежи бебето, но аз тежа +12 кг.
От вчера забелязах/усетих, че корема ми се подпира в гърдите вече. А и съм станала царица по вдигане на неща от земята с крак/пръсти - шнола, чорап, хартийка  Joy
Днес така ме стегна корема, егасиму и контракцията, засякох в колко часа беше и чаках 10-15-20 мин., не се повтори и влязох да се къпя. Общо взето си имам всеки ден, по доста, особено вечер. Нали оня ден ми казаха, че долу всичко е затворено, а и вече сме седми месец, така че мисля е съвсем нормално. Време е да се успокоя и да се доверя, че всичко е и ще бъде наред, омммм.
Вчера си взех много изгодно кошница за спане на новородено, moses basket, която се люшка, няколко одеалца, спално чувалче 0-6 м., боденца, поръчах си от Амазон три стъклени шишета на Нук, и термос/уред за притопляне/ на храна на Томи Типи. Много ползвах термос с баткото, особено за деца на адаптирано мляко е задължително:
https://www.amazon.co.uk/d/Bottle-Warmers-Coolers/Tommee-Tippee- … l-Food/B002L3TEN8
Та съм една идея по-добре сега, че имам някои нещица.
Гледах сега по Нова, за семейството на Отец Евгени с девет деца. Девет. Изглеждаха много свежи и приятни. Девет.  Crazy
Виж целия пост
# 175
Аз съм +9кг в 29 седмица, но качих 5кг за два месеца и мисля, че съм прекалила със сладкото.
Виж целия пост
# 176
Аз съм 29+ и съм качила 8,5кг не знам корко още ще качваме ама се надявам да не чукна повече от 12.... не си прекалила и аз качих от нищо за 2месеца 4кг прш все че ям нормално. От 2седмици стоя на тиа кг и ще видим... не се ограничавам
Виж целия пост
# 177
Аз съм 32 почти и 3та седмица, бебко е 2кг, а аз съм +12. За мен е чудесно, на фона на цялото обездвижване и проблеми. От стрес качвам най-много, отделно ИР... Надявам се на макс 15. Мисля че е постижимо, понеже ще съм секцио и няма да пренося... Ако изобщо докарам до датата. Човека върви 10 напред.
Виж целия пост
# 178
val благородно ти завиждам за улесненията в кухнята  Flutter Надявам се тази година да се преместим на място, където ние ще си се обзаведем с това, което искаме и най-накрая ще вкараме повечко техника, тук не ни е разрешено да правим подобрения Simple Smile
С второто дете е така с първото и аз не можех да се ориентирам и нямах някакви удобства и екстри. А и тогава младоженци не съм се замисляла за това. После като се роди детето видях как не ми стига времето за много неща и почнах да си набавям малко по малко улеснения в кухнята. Последно взех сушилня и 1 година вече не съм прострала. Надявам се сега с второто бебе да ми е по лесно.
Виж целия пост
# 179
Еее,голям момък Синеочка!Кг са ти идеални.То не остана за кога да се качва.😊Аз да се похваля",че болезнените и твърди гърди се завърнаха,а ми бяха такива само в началото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия