Както и да е... жената предпочита да не се обсъжда повече, ще уважа желанието й и няма да коментирам повече казуса.

Да, усилия в друга посока имам предвид, затова и казвам "да облекчи". Изнасяне явно няма да се случи поради много и различни причини.
Пример - може да прави забележки на майка си, когато и ако се налага, добронамерено, разбира се. Може да казва "Не си права", "Така не е редно", "Ние предпочитаме друго", "Моля, не прави така" и т.н. Може да си отстоява позицията, вместо да се дразни скришно. Може да постави ясни и разумни граници на отношенията, също и в битовизмите. Може бавно, но неотклонимо да отделя дори съвсем минимални средства, за да се довърши етажът, който е наполовина готов, дори след години да е...Важното е да се вижда, че полага някакви усилия, че се старае, дори извън фактора финанси.
Примерно докато е стигнал до ниво преполовен този етаж, явно са полагани такива. А последно питал за какво им бил етажа пък сега...
