С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 270
Това, че бременната жена не била по-специална и всъщност бременността нищо особено не била, само от жени може да се чуе. Обикновено завършва с „И аз две деца съм родила, никога не съм се оплаквала”.
Бременната жена трябва да е с по-особен статут, да се съобразиш с положението и, да отстъпиш място(ако е възможно). Разбира се, с най- висок статут е свекървата, сакън, после бременни и малки деца Wink
Моята С. не пропуска рожден ден на сина си, в който да не спомене как са щели да умрат двамата, как доктора бил незаинтересован, как се мъчила в адски болки. Сега, тази година, бяха в къщи с моите родители и тя започна. Майка ми вече е чувала тази история няколко пъти и нещо с детето се заигра, затова С. започна да разказва на баща ми. Той пък малко недочува, та само се усмихваше и кимаше, но ММ имА неблагоразумието да я прекъсне, като стигна до това как бебето било обърнато към ануса (!) и. После ми се оплака, че от малък е намразил рождения си ден заради тези истории.
И още- да знаете, че бабите обичат внуците си повече отколкото родителите ги обичат, защото знаят, че те ще върнат всички страдания, които родителите са причинили на бабите. Отмъстителна обич, един вид. Като майка на трудна тийнейджърка, никога не бих пожелала на бъдещите си внуци да имат този тежък пубертет, именно защото ги обичам от сега, майка им още повече, но явно не ги разбирам тези работи.

Много хубаво си напипала същината на проблема. И обяснението ти точно и ясно Simple Smile
Направо ме успокои с това за отмъстителната обич, междудругото. Мислех, че само на моята майка й хлопа достатъчно, за да въздъхне тежко-драматично от време на време с многозначното 'Нищо, внуците ще отмъстят за мен!' като същи персонаж от древногръцка трагедия. Явно и други на тази кълка лежат  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 271
И аз лежа на тази кълка. Като ме ядоса много дъщеря ми, ѝ казвам:"Дано да имаш близнаци и да са като теб, а аз да съм жива и здрава, да ти гледам сеира". Mr. Green
Виж целия пост
# 272
Хаха, пък аз съм била ужасно ревливо бебе ама дъщеря ми не щя да ми отмъсти на мен, падна се най-кроткото на света.
Виж целия пост
# 273
Вземаш  го буквално.Това е  старо  ,нещо като аксиома,повтаря се от началото на света и нищо лично няма.Имат се предвид точно нещата,дето движат и тази тема.Като онзи тефтер,дето снахата записвала  какво я дразни и след години на всяко нещо си казвала ,мама беше права.С възрастта стават маловажни  доста дразнения.Пилим си нервите за нищо.Бунт на млади срещу стари,не непременно в този ред ,бунт.И това,че един ден се отзоваваме от другата страна и на наше място са децата ни е  в това изречение.
Ще  се завърти колелото и ще бъдем от другата страна-нехаресвани, досадни,нелепи  и срещу нас ще са  по-изобретателни ,по-дръзки ,по-зли   младите.
Нищо общо със лични и конкретни  неща,просто живот.
Виж целия пост
# 274
Трябва да се отворят според мен две теми за свекървите. Първата със снахи между 20-33 години, а другата снахи от 33 години нагоре.

Според мен младичките снахички са още дечица, взимат много неща на сериозно, по се сърдят, по гледат всеки малък детайл и се сърдят за пвече неща. Което е съвсем нормално за тази възраст и на тази възраст всеки реагира така. И аз см била така, когато съм била между 20 и 33, виждаш нещата бяло о черно. За това бих посъветвала свекървите с млади снахички да се съобразяват, да нее се заяждат с тях и да чакат да мине тази възраст. Да ги приемат като свои деца, на  своите също не им забелязваме.

Снахите след 33 години са пределено по-улегнали, с по-голямо разбиране, там разправиите са много по-малко, защото една улегнала жена знае как да реагира, как да прекъсне вмешателство например, как да запази добри отношения, може да брои до 10. А и свекървите с по-стари снахички не смеят да се правят на интересни и да се налагат, като при едно младо момиче. Знаят, че ако много кудкудякат работата ще стане дебела.
Виж целия пост
# 275
Да бе, да Simple Smile. Да напомням ли за Радика?
Виж целия пост
# 276
Да бе, да Simple Smile. Да напомням ли за Радика?
Тихо, тихо, че ей сега ще изскочи да се жалва  Mr. Green Тя е като за две снахи по 25 години
Виж целия пост
# 277
Даун, не дърпай дявола за опашката...
Виж целия пост
# 278
Трябва да се отворят според мен две теми за свекървите. Първата със снахи между 20-33 години, а другата снахи от 33 години нагоре.

Според мен младичките снахички са още дечица, взимат много неща на сериозно, по се сърдят, по гледат всеки малък детайл и се сърдят за пвече неща. Което е съвсем нормално за тази възраст и на тази възраст всеки реагира така. И аз см била така, когато съм била между 20 и 33, виждаш нещата бяло о черно. За това бих посъветвала свекървите с млади снахички да се съобразяват, да нее се заяждат с тях и да чакат да мине тази възраст. Да ги приемат като свои деца, на  своите също не им забелязваме.

Снахите след 33 години са пределено по-улегнали, с по-голямо разбиране, там разправиите са много по-малко, защото една улегнала жена знае как да реагира, как да прекъсне вмешателство например, как да запази добри отношения, може да брои до 10. А и свекървите с по-стари снахички не смеят да се правят на интересни и да се налагат, като при едно младо момиче. Знаят, че ако много кудкудякат работата ще стане дебела.

О, аз колкото пъти си направя рекапитулация на първия брак, толкова пъти откривам, че съм била направо светица с неимоверно търпение. И че да бях няколко годинки по-голяма, въобще щях да се откажа от брак, защото проблемът определено не е в моя телевизор. Не мисля, че да имам стандарти е някакво заяждане, още повече, че точно с тия стандарти и претенции си постигам нещата в живота. Ама искаха да ми резнат крилцата и да ме поставят на мястото. Нейсе. Не е от младостта.
Виж целия пост
# 279
О, аз колкото пъти си направя рекапитулация на първия брак, толкова пъти откривам, че съм била направо светица с неимоверно търпение. И че да бях няколко годинки по-голяма, въобще щях да се откажа от брак, защото проблемът определено не е в моя телевизор. Не мисля, че да имам стандарти е някакво заяждане, още повече, че точно с тия стандарти и претенции си постигам нещата в живота. Ама искаха да ми резнат крилцата и да ме поставят на мястото. Нейсе. Не е от младостта.

И при мен- 1към 1.
Колкото до отмъщението на внуците- знам, че е стара поговорка, но ме дразни и я намирам за неуместна. Самата свеки има големи проблеми с другия си син, не мога да повярвам, че иска повторение и на него да му се стовари същото на главата, щото тя да е отмъстена.
Дори що се отнася до нещо невинно като ревливите бебета не го разбирам- как може да искаш най-обичното ти в света- детето, да е притеснено и недоспало, щото и ти си бил така, докато то е било бебе. Много тъпо.
Виж целия пост
# 280
Не мисля, че е до отмъстеност, просто им е някаква сготвена реплика на някои майки и моята в това число. В пубертетът все чувах дано да имам дъщеря, че да ми върне за нервите. Е, имам дъщеря и подозирам, че може и нерви да ми създава, но това едва ли ще е обвързано с майчините ми приказки Wink
 
Виж целия пост
# 281
И мен така ме кълняха, обаче аз понеже явно съм праведник- раждам лесно, хубави излязоха, не ме тормозят прекомерно.

Забравяме, че родителите ни, колкото и усилия да са положили, са расли и пасли в по-невинно време и всъщност бая са си гледали рахата. Такова гледане на деца като сегашното не е имало, освен за една шепа супер-обгрижени. Родната ми майка я изкарваха героиня, само малко по-ниско от Дева Мария, а като се сетя колко глупави фалове е имало и колко скатаване...обаче по тогавашните стандарти е била супермайка. "И те кърмих цели три месеца!" . Да, прали са тензухени пелени, обаче за други неща им е било в пъти по-леко.
Виж целия пост
# 282
Не съм много съгласна, освен днешните супер високи критерии за добра майка. Моята е правила страхотни гимнастики с нас, без помощ. Оставяли са ме в градината в 6 сутринта, защото са на работа от рано и няма кой да ме води. На 6 г. се гледах сама вкъщи, защото нямаше място в предучилищните и изобщо нямаше къде да ме запише до училище. Казвала ми е как е ревала на работа, защото сме нямали телефон и не може да звънне да ме чуе ( днес се чуваме по сто пъти) и още, и още...
Виж целия пост
# 283
И аз съм я чувала тая простотия от майка ми ,ама на - не ме стигна клетвата й да имам дъщеря (не се знае де  ooooh!)
Понеже никога не сме били близки ,аз бях проблемна тийнейджърка,може би тогава й е прекипяло.Но ни е гледала доклкото може  Laughing Признава ,че днес на мен ми е по-трудно.Аз пък мисля ,че 90-та година с първокласничка и бебе ,за което няма мляко ,нямаше да се справя.Живот,никога не знаеш какво ще стане !
Иначе свеки не спираше да повтаря как едва ли не децата се гледат сами сега ,защото има памперси и "автоматична пералня" Crazy Едно време,еееее,то переш ,то готвиш ,то кърмиш,бебето реве ....Добре ,че била нейната свекърва и на 6 месеца "взела" ММ на нейния етаж.ТАм спал ,ял и живял до 14 годишна възраст ooooh! Изобщо ,майки героини е имало още тогава Laughing
Виж целия пост
# 284
Трябва да се отворят според мен две теми за свекървите. Първата със снахи между 20-33 години, а другата снахи от 33 години нагоре.

Според мен младичките снахички са още дечица, взимат много неща на сериозно, по се сърдят, по гледат всеки малък детайл и се сърдят за пвече неща. Което е съвсем нормално за тази възраст и на тази възраст всеки реагира така. И аз см била така, когато съм била между 20 и 33, виждаш нещата бяло о черно. За това бих посъветвала свекървите с млади снахички да се съобразяват, да нее се заяждат с тях и да чакат да мине тази възраст. Да ги приемат като свои деца, на  своите също не им забелязваме.

Снахите след 33 години са пределено по-улегнали, с по-голямо разбиране, там разправиите са много по-малко, защото една улегнала жена знае как да реагира, как да прекъсне вмешателство например, как да запази добри отношения, може да брои до 10. А и свекървите с по-стари снахички не смеят да се правят на интересни и да се налагат, като при едно младо момиче. Знаят, че ако много кудкудякат работата ще стане дебела.

О, аз колкото пъти си направя рекапитулация на първия брак, толкова пъти откривам, че съм била направо светица с неимоверно търпение. И че да бях няколко годинки по-голяма, въобще щях да се откажа от брак, защото проблемът определено не е в моя телевизор. Не мисля, че да имам стандарти е някакво заяждане, още повече, че точно с тия стандарти и претенции си постигам нещата в живота. Ама искаха да ми резнат крилцата и да ме поставят на мястото. Нейсе. Не е от младостта.
Да, точно, когато си млад се правят и много повече грешки, нямаш опит, наивен си и т.н. За това според мен в днешното време е по-добре до 30 години човек да се съсредоточи върху следването, кариерата и самостоятелността, т.е. да  се научи да се грижи сам за себе си. морално и финансово. Тогава след женитбата ще може да се грижи и а семейството си, ще носи отговорност и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия