С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 285
Абсолютно никакви грешки не съм правила, бетон във всичко- и в гледането на детето. Там, дето най-много критики отнасят. По ирония на съдбата бившата ми свекърва сега си има още едно внуче, от родната си дъщеря. Май видя, че не е перфектната баба, която магически може да оправи всичко, само дето лошавата снаха не вдява...

Само не съм съгласна, че чак до 30- късничко е, до 26 максимум трябва да е усетен човек, иначе си на 5г. от "средната възраст", абсурд е до 30 да чакаш да ти дойде акълът. Смешно е, някои от стандартите и изискванията са за възраст 22. Общо взето не съм научила невероятни, изменящи света неща, за които да не съм се досетила доооста далеч преди 30-те си години.
Виж целия пост
# 286
И аз съм съгласна със 30-те. На 26 години влагах много в работата и купонясвах качествено, акъла ми бе на светлинни години от брак, деца и свекърва Simple Smile.
 Много смело да кажеш, че не си правила абсолютно никакви грешки.
Виж целия пост
# 287
С гледането на детето определено не съм била наивна майка в напълно небрано лозе. Не съм се учила с проба-грешка. Смешно е в 21 век при интернет и толкова книги нарочно да не знаеш нищо за бебета и деца.

Не че като погледнеш назад, не се сещаш къде е могло да се оптимизират нещата, но наистина фатални грешки нямам- само дреболии, колкото за тях да се захване свекървата.

30 пак ми се струва страшно късно за осъзнаване. Даже изкуствено забавено.
Виж целия пост
# 288
Какво станА със Бабинден сега  Mr. Green Да отивам ли да купя кърпа и сапун на свекито или не   Mr. Green
Нали се пада в събота.Нейно Величество очаква на крак да водя децата на Бабинден.Съгласих се ,разбира се ,като иска да празнува ,да я почетем - купувам една китка и ще ги водя.КАзвам й ,че следобяд към 16 часа сме там.Сутринта ще ги водя у майка ми,следобяд - у тях !
Голям проблем ! Защо първо у майка ми?  ooooh!То в 16 часа все едно е минал "целия празник " ooooh!
Майка ми живее на 10 минути от нас.Свеки живее на 40 км и ще останем с преспиване...Все недоволна ,все недооценена! Накрая й казах ,че ако продължава да вали сняг и има поледица изобщо няма да отидем,вдигна кръвно и затвори телефона Crazy
Виж целия пост
# 289
Постоянно чувам, че днешните деца страдали от липса на внимание, родителите им не ги гледали качествено и т.н. Странно, аз имам други наблюдения. Днешните деца са в пъти по-обгрижени, отколкото ние бяхме навремето, във всякакъв аспект. Родена съм в началото на 80-те години, майка ми беше начална учителка, баба и дядо живееха на долния етаж. Ами, опредлено не помня да сме получавали повече внимание и нефизически грижи, отколкото получава днес дъщеря ми, при все че се прибирам в 18:00 от работа и тепърва домакинствам. За разлика от моя баща, с когото започнах да общувам пълноценно малко преди да се омъжа /на 24/за физически грижи и дума да не става, бащата на детето ми има пълноценна връзка с дъщеря ни от ден първи, грижи за нея полага от ден 20-ти /недоносена се роди и го беше страх, докато заприлича на човек/. Играе с нея, гледа я с дни, когато е болна и изобщо, двамата взаимно се обожават. Аз с баща ми такива отношения никога не съм имала. Не казвам, че всички са били така, но да речем, че доста голям процент семейства бяха така, ако съдя по съученици, съседи, приятели. Изобщо, тогава сякаш се наблягаше повече на физическото отглеждане, емоционалните ни нужди леко не съществуваха, за разлика от сега пък, когато ми се струва, че доста се прекалява с тях и се отива в другата крайност.

Но изобщо не съм съгласна, че днешните деца са неглижирани и им липсва внимание. Напротив, твърде много са обгрижени, до степен в един момент да са напълно неспособни на самостоятелност, нереална представа за света и безумно поведение - тип аз съм центърът на Вселената.
С това изразявам личното си мнение, което не смятам за меродавно, нито считам, че някой трябва да е съгласен с него.

Дали им е било трудно да ни отглеждат без съвременните удобства и уреди? Безспорно! Било е трудно чисто физически и технически. Но в много други аспекти е било доста по-лесно за някои да си гледат децата. Пардон, бабите да им ги гледат...

Ако на 26 години не ти е дошъл акъла за важните неща в тоя живот, и на 36 няма да ти дойде. Човек може да купонясва и в същото време да му е на място акъла, да има семейство и т.н. Двете неща не се изключват. Като родила на 28, определено бих казала за себе си, че предпочитам по-рано да бях го направила, ама пусти стерилитет, развали ми плановете да съм млада майка с тийнове Laughing
Виж целия пост
# 290
Какво станА със Бабинден сега  Mr. Green Да отивам ли да купя кърпа и сапун на свекито или не   Mr. Green
Нали се пада в събота.Нейно Величество очаква на крак да водя децата на Бабинден.Съгласих се ,разбира се ,като иска да празнува ,да я почетем - купувам една китка и ще ги водя.КАзвам й ,че следобяд към 16 часа сме там.Сутринта ще ги водя у майка ми,следобяд - у тях !
Голям проблем ! Защо първо у майка ми?  ooooh!То в 16 часа все едно е минал "целия празник " ooooh!
Майка ми живее на 10 минути от нас.Свеки живее на 40 км и ще останем с преспиване...Все недоволна ,все недооценена! Накрая й казах ,че ако продължава да вали сняг и има поледица изобщо няма да отидем,вдигна кръвно и затвори телефона Crazy
Бабинден не е ли празник на бабите- акушерки, т.е. на тези дето са "бабували" (издаждали) на времето. Какъв е този напън на бабите, чийто деца са създали потомство да празнуват. Моята свеки и тя си прави устата, ама бързо се отказа...
Виж целия пост
# 291
Какво ще рече да ти дойде акъла на 26? Просто създаването на семейство и гледане на деца, на мен тогава изобщо не ми е било приоритетно. Като гледам как се вдига и прага на първо раждане, значи и доста други са така.
 
Виж целия пост
# 292
Да ти дойде акълът значи, че основните неща откъм комуникация, човешки отношения, професионални очаквания- са налице. Значи да се държиш адекватно в общия случай и ако някой открива грешки, да си наясно, че е по-скоро заяждане, защото си съвсем наред за възрастта. Мисля, че поне да се замислиш за семейство следва също да се случи преди 30-те. Просто защото след това годините отлитат със страшна скорост. И защото е голям бонус да си на 35 и поне раждането, ако не и ранните години на децата, да са ти вече отметнати.

А отложеното първо раждане по-често става освен първо- и единствено.

Между другото, "наясно съм, че някой ден ще имам семейство" не е ли идея, която ти идва някъде на ... 12 години? Ясно е, че го има в картинката, тогава не е ясно защо следва да се отлага и да не е приоритет чак докато не доближиш долния ръб на средната възраст.
Виж целия пост
# 293
Какво станА със Бабинден сега  Mr. Green Да отивам ли да купя кърпа и сапун на свекито или не   Mr. Green
Нали се пада в събота.Нейно Величество очаква на крак да водя децата на Бабинден.Съгласих се ,разбира се ,като иска да празнува ,да я почетем - купувам една китка и ще ги водя.КАзвам й ,че следобяд към 16 часа сме там.Сутринта ще ги водя у майка ми,следобяд - у тях !
Голям проблем ! Защо първо у майка ми?  ooooh!То в 16 часа все едно е минал "целия празник " ooooh!
Майка ми живее на 10 минути от нас.Свеки живее на 40 км и ще останем с преспиване...Все недоволна ,все недооценена! Накрая й казах ,че ако продължава да вали сняг и има поледица изобщо няма да отидем,вдигна кръвно и затвори телефона Crazy
Жената явно е с разклатено здраве. Защо не пробваш да не я натоварвате с гостуване?  Sunglasses
Виж целия пост
# 294
Еми,това го чоплим всяка година ,молА ти сА Laughing Laughing Laughing
sixsens ,точно такива са и моите наблюдения.Но аз внимавам да не повтарям грешките на майка ми и стъпвам много леко и внимателно .Синът ми е на 7 почти.Постоянно ме упрекват ,че го пускам сам да хвърли боклука ,че го оставям сам да  слезе от колата и да отиде да купи хляб примерно ,че се е случало да ме изчака пред залата за танци 5 минути сам...Луда съм била ! Той вече е трябва да свиква да се движи сам ,да се развие този инстинкт за самосъхранение,да му се гласува доверие.Аз с първи клас ходех сама и се връщах сама от училище.След това си приготвях сандвич ,учех сама,запалвах си печка! (с какъв акъл не знам ...) После започнаха да дават Туин Пийкс и от 12 до 16 часа чаках пред нас мама да се върне от работа ,защото ме беше страх  Crossing Arms
Миленака,не думай ! Това ще бъде разтълкувано като страшно неуважение Laughing
Виж целия пост
# 295
Ама какво неуважение?!? Аз се притесних за кръвното й  Crossing Arms
Виж целия пост
# 296
И аз съм я чувала тая простотия от майка ми ,ама на - не ме стигна клетвата й да имам дъщеря (не се знае де  ooooh!)
Понеже никога не сме били близки ,аз бях проблемна тийнейджърка,може би тогава й е прекипяло.Но ни е гледала доклкото може  Laughing Признава ,че днес на мен ми е по-трудно.Аз пък мисля ,че 90-та година с първокласничка и бебе ,за което няма мляко ,нямаше да се справя.Живот,никога не знаеш какво ще стане !
Иначе свеки не спираше да повтаря как едва ли не децата се гледат сами сега ,защото има памперси и "автоматична пералня" Crazy Едно време,еееее,то переш ,то готвиш ,то кърмиш,бебето реве ....Добре ,че била нейната свекърва и на 6 месеца "взела" ММ на нейния етаж.ТАм спал ,ял и живял до 14 годишна възраст ooooh! Изобщо ,майки героини е имало още тогава Laughing
Горката жена, 6 месеца се е мъчила  Laughing Laughing
С ММ сме си говорили, че и двамата сме отгледани от бабите. И на майка ми и на свеки-то партията ги е пратила да произвеждат продукти след 6м след раждането Crossing Arms

Виж целия пост
# 297
Ама какво неуважение?!? Аз се притесних за кръвното й  Crossing Arms
Кръвното не е майтап, ей.  Naughty Данче, не товарете излишно жената баш на празника. Mr. Green Друг път ще се видите. Simple Smile
Виж целия пост
# 298
Demi,Milenka Hug Hug Hug Зорът е да идем ! Тя ,както свекървата на Зои,обича да й е трудно! Да бъхти ,да готви цял ден,да се трепе ,да обяснява колко се е уморила ,ама - на ,за нас го прави  Flutter
Нашите празници празнуваме предимно навън.Но за нея не е празник ,ако не направи 2 сладкиша ,2 салати ,не опече 20 пържоли и вечерта с треперещ гласец да спомене уж между другото ,колко се е уморила ,как я болят краката ,започва да търси апарата за кръвно  Whistling Тя проблеми с кръвното няма кой знае какви ,нейните здравословно болежки са от друго есетество ,но за по-голяма доза драматичност ,разбираш ли ...
Виж целия пост
# 299
Какво ще рече да ти дойде акъла на 26? Просто създаването на семейство и гледане на деца, на мен тогава изобщо не ми е било приоритетно. Като гледам как се вдига и прага на първо раждане, значи и доста други са така.
 
Така е, въпросът е каква цена се плаща когато физическата зрялост се разминава с психическата?
Щото, все по- често се получава така, че докато се бавим с психическото съзряване, презряваме физически...........
Природата не може да бъде излъгана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия