С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 300
Какво ще рече да ти дойде акъла на 26? Просто създаването на семейство и гледане на деца, на мен тогава изобщо не ми е било приоритетно. Като гледам как се вдига и прага на първо раждане, значи и доста други са така.
 
Така е, въпросът е каква цена се плаща когато физическата зрялост се разминава с психическата?
Щото, все по- често се получава така, че докато се бавим с психическото съзряване, презряваме физически...........
Природата не може да бъде излъгана.


Хората се лъжат, че щом външната опаковка е лъскава и щом си влизат в слабите дънки, нещата са наред...обаче малките камъчета обръщат колата. На 30 тялото все по-често изпуска и "забравя" да коригира някои дребни разминавания, които се трупат. Затова тепърва да почнеш да раждаш на 30+ си е рисково. Не знаеш какво се крие под капата и като го снесеш това златно яйце, дали ще ти се наместят хормоните нормално, както примерно 10-ина години по-рано...
Виж целия пост
# 301
Да че, моята най-много ме радва като започне да примамва да отидем, че уж да си починем малко от децата, а това никога не се получава, защото тя готви.
 Сирена, изобщо не съм съгласна с теб относно защо да се отлага семейството като го искаш така или иначе. Да, от дете знам, че някога ще се омъжа и ще имам деца, но кога това ще се случи зависи от други обстоятелства. Да не забравяме, че се иска и втори, все пак Wink
Виж целия пост
# 302
Абе не зависи от чак толкова много обстоятелства- всяко поколение си има "златен" период за намиране на партньор. Сега намирането се измества към 30-те, но като гледам повечето семейства са се взели още преди години и кариерата и бачкането са съвместни. Детераждането го отлагат, но не и момата да се наживее и точно на 29 години и 8 месеца да каже "Готова съм!" и Хоп! ТОЙ да се появи...
Виж целия пост
# 303
Да че, моята най-много ме радва като започне да примамва да отидем, че уж да си починем малко от децата, а това никога не се получава, защото тя готви.
 Сирена, изобщо не съм съгласна с теб относно защо да се отлага семейството като го искаш така или иначе. Да, от дете знам, че някога ще се омъжа и ще имам деца, но кога това ще се случи зависи от други обстоятелства. Да не забравяме, че се иска и втори, все пак Wink
Зои , съгласна съм ако не си срещнала подходящия човек, но забелязвам една тенденция -хем имат сериозна връзка от години и са сигурни , че уж това е човека, хем гонят кариера или още им се живее и купонясва и все казват че им е рано за брак и дете.И се сетят на 33-35...
Виж целия пост
# 304
И мен така ме кълняха, обаче аз понеже явно съм праведник- раждам лесно, хубави излязоха, не ме тормозят прекомерно.

Забравяме, че родителите ни, колкото и усилия да са положили, са расли и пасли в по-невинно време и всъщност бая са си гледали рахата. Такова гледане на деца като сегашното не е имало, освен за една шепа супер-обгрижени. Родната ми майка я изкарваха героиня, само малко по-ниско от Дева Мария, а като се сетя колко глупави фалове е имало и колко скатаване...обаче по тогавашните стандарти е била супермайка. "И те кърмих цели три месеца!" . Да, прали са тензухени пелени, обаче за други неща им е било в пъти по-леко.

Заинтригува ме. За кои неща им е било по-леко?
Виж целия пост
# 305
На моите родители (родена съм 1971) им е било по-лесно в сравнение с днешните родители заради наличието на ранно пенсиониращи се, млади баби. Днешните родители не могат да се похвалят с това улеснение. Друг е въпросът доколко и в какви случаи си струва да се ползва. По-леко им е било и заради значително по-снижените изисквания. Днес си перфектна майка, само ако кърмиш, готвиш еко-био-мио, правиш индивидуални игри и занимания на детето ти, после го образоваш допълнително и си готова за професура по майчинство. С това последното изречение иронизирам най-вече себе си, защото съм правила и правя всичко изброено. Ама луд умора няма. Laughing
Виж целия пост
# 306
И мен така ме кълняха, обаче аз понеже явно съм праведник- раждам лесно, хубави излязоха, не ме тормозят прекомерно.

Забравяме, че родителите ни, колкото и усилия да са положили, са расли и пасли в по-невинно време и всъщност бая са си гледали рахата. Такова гледане на деца като сегашното не е имало, освен за една шепа супер-обгрижени. Родната ми майка я изкарваха героиня, само малко по-ниско от Дева Мария, а като се сетя колко глупави фалове е имало и колко скатаване...обаче по тогавашните стандарти е била супермайка. "И те кърмих цели три месеца!" . Да, прали са тензухени пелени, обаче за други неща им е било в пъти по-леко.

Заинтригува ме. За кои неща им е било по-леко?
И на мен ми стана любопитно.
Аз съм от това поколение при което нямаше памперси/ излязоха около година по късно/.Купища пране, преобуване по 100 пъти на ден, гладене на огромно количество изпрани дрешки...и се молиш само пералнята/ ако имаш/ да не се развали.

Виж целия пост
# 307
По-леко, защото сред майките е имало една солидарност, че са супер-майки. И са се потупвали взаимно по рамото, знаейки, че децата са малки дяволчета.

Сега има усещането, че децата са уникални гении и ангелчета, а майките все са в грешка. Съответно се гледат критично една друга.
Виж целия пост
# 308
Pipi_, моята баба, например, е отгледала 2 дъщери (без кой знае каква помощ от баби), НО е ходила на работа почти козметично на 4-часов работен ден от време на време след като вече са били достатъчно големи да ходят на училище сами. Да, тя е чистила и домакинствала основно, но си спеше редовно следобеден сън с часове, решаваше си кръстословици и като дядо вземе заплата, му я прибираше с влизането. Такова нещо да бачка по 8-10 часа и да тича да прибере детето от градина, после от вратата да готви, не го е имало никога.

Сега технологиите много улесняват живота, но изискванията са в небето. По нейно време да гони кариера не е било необходимо или изобщо важно. Или да взима висока заплата. А децата са се водели идеално отгледани, ако са нахранени и носят прилични оценки. Не, ако участват в 10 странични мероприятия, носят спортни медали, печелят олимпиади и ходят минимум на уроци по език и музикален инструмент.
Виж целия пост
# 309
Да не говорим, че не е имало и изискване 10 дни след раждането да изглеждаш като фитнес модел...

Мда, стандартът е бил детето да е бузесто, с хубава рокличка или спретнато панталонче, да не се чува много-много...и никой не пита с какви средства е постигнато това. Ако трябва- и с подпляскване и крещене. А сега трябва пантомима и психология, само и само да си обуе обувките, ако не иска...
Виж целия пост
# 310
Но за нея не е празник ,ако не направи 2 сладкиша ,2 салати ,не опече 20 пържоли и вечерта с треперещ гласец да спомене уж между другото ,колко се е уморила ,как я болят краката ,започва да търси апарата за кръвно  Whistling
Другия път след театрото ще й кажеш, че ви е за последен път така да я притеснявате, след като толкова се изморява. Тъй де, за нея мислиш.

И аз имам същите лични впечатления като тези на sixsens за едно време. Впечатленията ми са, че възрастните работеха, децата сами се прибираха от училище, в къщи стояха сами и от малки бяха самостоятелни. Вечер родителите се прибираха, майките готвеха и шетаха, а мъжете си чакаха вечерята на масата. Не случайно и до ден днешен толкова млади жени продължават да говорят за домашните и родителски задължения на мъжете си като използват глагола "помага".
А кога е било по-лесно - преди или сега - и двете времена си имат плюсове и минуси. Сякаш сега е по-лесно, защото съвремието ни предоставя всички възможни удобства във всяко отношение. А пък, че едно време бабите са отглеждали внуци е вярно, но е вярно, че това продължава и в днешно време. Толкова примери имам около себе си, където младите си зарязаха децата на отглеждане при бабите и то често без да има основание за това, а от прост мързел и нежелание да си разваляш рахата заради детето

П.П. Изискванията да си слаб, с кариера, супер майка и пр. е само в главата на човек. Има много хора, които живеят без да имат горните претенции към себе си.
Виж целия пост
# 311
Гугъл, точно така е.
По принцип съм много съгласна с постовете на Сирена, но тук имаме голямо разминаване. В крайна сметка кой, когато си иска да се задомява и ражда. За мен акъл на 20 г. не е като на 30 г. като опит, изживявания, реализация, възможности и не на последно място, да знаеш какво искаш за себе си от мъжа и семейството.
 
Виж целия пост
# 312
И мен така ме кълняха, обаче аз понеже явно съм праведник- раждам лесно, хубави излязоха, не ме тормозят прекомерно.

Забравяме, че родителите ни, колкото и усилия да са положили, са расли и пасли в по-невинно време и всъщност бая са си гледали рахата. Такова гледане на деца като сегашното не е имало, освен за една шепа супер-обгрижени. Родната ми майка я изкарваха героиня, само малко по-ниско от Дева Мария, а като се сетя колко глупави фалове е имало и колко скатаване...обаче по тогавашните стандарти е била супермайка. "И те кърмих цели три месеца!" . Да, прали са тензухени пелени, обаче за други неща им е било в пъти по-леко.

Заинтригува ме. За кои неща им е било по-леко?

Както винаги - да се обобщава е нередно.
Моите родители са ни гледали сами, две деца с разлика под две години. Когато е трябвало да се роди сестра ми, баба ме е искала на село да ме гледа /това е нейната майка, другата живееше още по-далеч/. Селото беше на 70 км разстояние от града. Майка ми категорично е отказала. Гледала ни е сама през деня, с помощ от баща ми вечер и събота и неделя. Да обаче се е случвало да го вдигнат по тревога, да има извънредни дежурства и тя пак сама с две малки деца, и двете бебета в началото. За кого да мисли - за децата ли, за мъжа ли дали ще се върне от дежурство /баща ми е бил с рискова професия/. Не е било лесно. Когато сестра ми е станала на година, аз на три, са ни разпределили в детските заведения - съответно ясла и градина. Майка ми на работа. Платено майчинство въвеждат малко по-късно. Е, може би й е било по-лесно само от гледна точка на това, че е можела да взема болнични без проблем. Иначе чисто битово въобще не е било лесно, когато се отглеждат малки деца без помощ. Не е било толкова стресово. Това е вярно.
Виж целия пост
# 313
Ей сега ми звъни моята свекърва,от долния етаж,да ми каже да отида да и разтоваря багажа,че тя щяла да остане навън,на двора,и не знаела кога ще се прибере.Видиш ли,сигурно два-три дни ще поседи там. ooooh!

Не знам,дали на мен така ми се струва,но това ми звучи точно като "Я ела свърши нещо,че така и така нищо не правиш".

Ще се побъркам! #Cussing out
Виж целия пост
# 314
Ти, сама с бебето ли беше, Анче?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия