С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 70 097
  • 763
# 600
Рибозом, моята също се промени. Тръгна все едно съм й дете, така както се отнася с нейните, леко позабравила, че са пораснали и могат да мислят сами. Аз, обаче съм втора снаха и явно се поучила от лошия си първи опит.
 Контеса, голямо омесване е било при вас.
Виж целия пост
# 601
Абсурд,ти не си ли имала хора които са ти неприятни даже да ги срещнеш?А когато са ти и някакъв вид рода пък съвсем.Вярно може да им се изрепчиш и да ги е страх занапред изобщо да говорят с тебе,ама все пак ще ги виждаш.Затва най-баш в къща с висока ограда и с тапи на ушите като звънят и дойдат неканени.Аз за себе си казвам,че трябва да е много зле положението,че да се наврем с роднини.Щото примерно ако е някой непознат ще му теглиш майните наум или наглас,ама как да го сториш с майка или свекърва?
Опитвам се да кажа, че дали ще бъдеш в една къща с тях или през 2 преки, или в другия край на града, ако не успееш да отстоиш себе си и територията си, разлика няма.
Ще трябва да избягаш в по- далечна чужбина, за да нямат физическата възможност да ти звъннат на вратата.
Въпросът е за кое от двете ще намериш сили. Peace

Eдно е да се чувате по телефона и да си правиш оглушки за едно или друго, съвсем различно е да се сблъсквате пред тоалетната всяка сутрин. Ето бабата на моя приятел (знам, че е възрастна жената, не се оплаквам) се опитва да дава акъли как да си подредим мебелите без да има нищо общо с дома ни. Сега е леко дразнещо, но мога да не обръщам внимание. Ако живеехме заедно, щеше да си пренарежда директно и това определено щеше да дразни повече. Да, естествено, че може с манипулации, сблъсъци, отстояване и тн. да си извоювам правото да не ми се пипат нещата на фона на сръдни, обидени и напрежение, но кому е нужно и кой наистина печели?

Накратко, едно е да отстояваш територията си на твоя територия, съвсем различно - на чужда.
Виж целия пост
# 602
Аз се обърках. Последно като живееш в жилище на свекитата какво се прави - а) отстояваш себе си и територията си (чия територия, като си в чуждо жилище?) или б) си налягаш парцалите, щото не си на твоето (пък като не те кефи, си изгради свое, да те видим дали можеш, че то как се гради жилище от нулата)? newsm78
Виж целия пост
# 603
Гради се. Дупе знае 2 и 200.
Но да отстояваш територия, лично пространство, или каквото щеш в чужд дом си е трудно, изморително, изнервящо и накрая даже и се оказва безмислено.
Времето си минава, а ти вместо да си градиш свой дом и да си щастлив; да хабиш енергия, за да се разправяш със свекъри, тъщи, баби, лели, кучета и котки си е направо тъпотия.
Животът си минава ей така.
Виж целия пост
# 604
Гради се. Дупе знае 2 и 200.
Но да отстояваш територия, лично пространство, или каквото щеш в чужд дом си е трудно, изморително, изнервящо и накрая даже и се оказва безмислено.
Времето си минава, а ти вместо да си градиш свой дом и да си щастлив; да хабиш енергия, за да се разправяш със свекъри, тъщи, баби, лели, кучета и котки си е направо тъпотия.
Животът си минава ей така.
Нещо против кучета ли имаш newsm78 За коттките, да, че са прости Mr. Green
Виж целия пост
# 605
Аз се обърках. Последно като живееш в жилище на свекитата какво се прави - а) отстояваш себе си и територията си (чия територия, като си в чуждо жилище?) или б) си налягаш парцалите, щото не си на твоето (пък като не те кефи, си изгради свое, да те видим дали можеш, че то как се гради жилище от нулата)? newsm78
Oтстояваш някаква определена позиция, но няма как, според мен, да се наложиш за всичко в чужд дом. За мен това е малко... ох, не знам дори коя е точната дума. Нахално, може би. Ние след няколко месеца започваме с изплащането на ипотека (сега сме още под наем). Ясно ми е, че ще отнеме години, в които няма да се лишаваме чак, но няма и да си живеем живота баш. Представям си как тамън сме си изработили  жилището с много труд и сме си го направили така, както ни харесва с много мерак и идва някоя девойка, тропва с крак и започва да се налага за всичко, защото трябва да отстои себе си.  #Crazy И както си живуркам само ми намира кусури и ме описва надълго и нашироко в бг-мама.  Mr. Green
В чужд дом можеш да отстоиш правото си да не те закачат, да не те разпитват, да не ти пипат личните вещи и прочие. Не можеш да се налагаш за практически нищо друго, освен ако действително не плащаш наем.
Виж целия пост
# 606
Гугъл, моята снаха дойде като гадже да живее с мен и брат ми. Размести на вторият ден приборите и ми вдигна кръвното. Mr. Green Така, че споделям мнението ти Peace
Виж целия пост
# 607
Аз не бих имала нищо против, ако снахата преподреди кухнята. Тя дъщеря ми е на 4 годинки и тя се опитва да преподрежда. Но държа да си имам в моята къща една стая само за мен. Другото, което много би ме подразнило е да се чувствам нежелана в собствената си къща и да не смея да си ползвам кухнята или хола например.
Виж целия пост
# 608
Контеса, чети с разбиране, друго не мога да ти кажа! Hug
За мен, ти не можеш, както и си призна, да се противопоставиш на някакви си роднини, затова предпочиташ да почнеш от нулата навън, да се гърчиш много повече, за да постигнеш "НЕЩОТО".
Всъщност, според мен, си избрала по- трудния път, само защото не можеш да отстоиш себе си пред родата.,

След постовете на Контесата според мен пък си е избрала баш по-лесния път. Вероятно за нея е било по-лесно да изгради всичко от нулата в чужбина, отколкото да се разправя с такива хора.

Контеса, възхищавам ти се, а също и на мъжът ти. Евала, че е застанал зад теб и явно още е.
Виж целия пост
# 609
Аз не можах да разбера какъв е бил проблемът на Контеса, освен многото хора. После стана някаква мешавица от условия, неизпълнени, пък дадени на свекърите. Добре, че са се отделили.

Виж целия пост
# 610
Аз не бих имала нищо против, ако снахата преподреди кухнята. Тя дъщеря ми е на 4 годинки и тя се опитва да преподрежда. Но държа да си имам в моята къща една стая само за мен. Другото, което много би ме подразнило е да се чувствам нежелана в собствената си къща и да не смея да си ползвам кухнята или хола например.

Това зависи само от теб. Възпитаваш си сина или синовете, че като се оженят, трябва да се отделят, пък било то и на квартира, и си рахат. Останалото е въпрос на житейски подробности и възможности.
Но ако още от малко момчето слуша как майка му си прави разни сметки и пресмятания какво ще прави, когато снахата..., то много ясно, че ще ти я доведе. Така де, ти нали това искаш? И то ти изпълнява желанията...  Laughing
Но ако си знае от малък, че някой ден ще напусне бащиния дом, да видиш как бързо се намират начини.
Виж целия пост
# 611
Ако снахата отиде да живее в къщата на свекърите,то тя наистина трябва да се съобразява.
Не е редно на втория ден да тръгне да размества всичко .
От друга страна,снахата и сина би трябвало да си имат поне една стая ,която да си е само тяхна и да могат да си я подредят както на тях им е удобно.А свеки също би трябвало да се съобразява.Например да не влиза в тяхната стая без да почука.

Не всяко момиче има собствено жилище и не всяко семейство може да си позволи да тегли кредит или да плаща наем.

Случвало се е макар и рядко да приемем гости с преспиване у нас.Ами може да сме си вкъщи,но пак чукам на вратата на стаята или въобще не влизам.
Имам ключ за апартамента на майка ми и за този на свеки.Те за нашия нямат.Но винаги първо се обаждам по телефона.
Виж целия пост
# 612

Не всяко момиче има собствено жилище и не всяко семейство може да си позволи да тегли кредит или да плаща наем.


И като не могат да плащат наем, къде са тръгнали семейство да правят? Ами ако нямат родители или те не ги искат в дома си? Тогава какво? Дали ще кършат ръце, че нямат възможности, или ще си стегнат дупетата и ще намерят начин как да си повишат доходите (или да си снижат претенциите)?
Защото и такива готованковци ги има – защо да почва от А и Б, тепърва да мисли за дом и обзавеждане, да тръгва от малкото и да трупа постепенно, като може да си седи при мама и тати и да ползва наготово всичко, които те са градили и събирали години наред?
Виж целия пост
# 613
Ох, пак същата песен!
Не се ли сещате, че като са тръгнали да правят семейство може да са били на едно дередже. И после нещо да се е объркало и в един прекрасен слънчев ден да са се оказали неспособни да плащат наем. Говоря от собствения си опит аз лично. Имахме възможности, имахме планове, действахме по тях бавно, но методично. И изведнъж светът ти се преобръща! За още по- голяма гадост, при мен точно на два пъти ми се е налагало да започвам от под нулата. Може би не съм дорасла да имам семейство  newsm78
Всеки говори от собствена позиция, ясно, ама малко по- широк мироглед по някои въпроси не е излишен.
Виж целия пост
# 614
О, Тарти, те в една друга тема обмислят да кастрират "негодните" Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия