Юнчето расте на топло в мама и скоро ритничетата му ще усетим с трепет голяма

  • 47 626
  • 753
# 420
Възлите ср виждат и с двата ехографа,но много зависи от местоплобението.По време на бременност възел не изчезва,по скоро може да не се вижда заради бебчо (да е зад него).Възлите растат много повече по време на бременноста,най-вече до 4 месец (те се хранят със хормона естроген,а по време на бременност е много повече)съответно са най-опасни и до този момент,защото се получава нещо като борба за наделяване (възела и бебчето),ако бебчето веднъж стане по-голямо вече риска намалява.След раждането възлите в повечето случай (ако не бъдат премахнати повремр на секцио) претърпяват обратен разтеж и могат да изчезнат
Виж целия пост
# 421
Здравейте, момичета.
На 27.01 бях на фетална морфология, в 20 г.с, Сега пак си гледам резултатите и съм малко озадачена - ръст на бебка 26 см., а тегло ...459 гр! Сравнявам с информация в някои сайтове и ми се струва много това тегло. Вашите данни от ФМ (на тези, които са правили) какви са?
Виж целия пост
# 422
Аз бях на ФМ в 21г.с и 4 дни май и беше 420 гр. Като това тегло е приблизително,възможно е отклонение +- 60грама.
Виж целия пост
# 423
И аз днес бях на ФМ, бебчо е супер, тежи 530 гр., в 22г.с + 2 дни. Има само някакъв проблем с матката, бебчо стои в дясната й част, не можах да разбера каква е точно причината, но щом не пречи на бебчето, не ме притеснява толкова...
Виж целия пост
# 424
Здравейте на всички,

Аз бях на фетална на 28.01 и бебето тежи 490гр. Нищо притеснително според мен, че въри малко по-голямо. Ако има нещо докторите ще си кажат.

Мен ме притеснява това, че за първи път го усетих преди няколко дни. После пак го усещах 2-3 пъти и от вчера не съм го усещала бебчото. Може би, защото плацентата ми е на предна стена... не знам, но би ми било по-спокойно ако го усещам по-отчетливо и редовно. Има ли някой този проблем или всички вече ви ритат яко бебетата?

И още едно вълнение да споделя - харесах количка CAM Fluido Stella. Някой има ли впечатления?

Хубава вечер от мен!  Peace
Виж целия пост
# 425
Аз съм в 21 г.с  почти и още не усещам или не мога да разпозная движенията на бебето.
Виж целия пост
# 426
Аз бях на фетална на 18.01-в 20+1 седмица,  - 21см, 323г-дребосъче, но тези измервания ми се виждат относителни и докато не излезе навън, ще имам едно наум Simple Smile
При мене въпросителните се насочват към вродения ми сърдечен дефект-ходих миналата седмица на фетална ехоКГ и на кардиолог за мене, другата седмица съм пак - не издържах и се обадих на лекарката, която ме е следила от раждането до 18г, макар че не работят с възрастни се съгласиха да ме погледнат.
Момичета от 2-3 дни се опитва да ме боли зъб-но не някой конкретно, а болката се мести- горе-долу обхваща различни зъби от едната страна-отива към гърлото, ухото, слепоочието и е на приливи и отливи, от студено и топло, но на различни места. Зъболекарят не иска да пипа по зъбите докато не родя и казва че може да се възпаляват венци и да наболява така, да почиствам добре. Ефект има ама тая болка все се връща, дали е възможно да е от нерви-имам много работа напоследък, а и започна 2-3 дни след фетакната екоКГ-жената ми каза, че имам контракции и аз малко се стреснах, макар че не усещам нищо.
Виж целия пост
# 427
Пробвай да изплакваш устата с листерин 2 пъти дневно, като жубуриш по 30 сек. Ако тма някаква ифекцийка в венците, ще помогне.
Виж целия пост
# 428
Тези възелчета предполагам само на вагинален ехограф се виждат, или не?

Не, моето го видяха с коремен от външната страна. Казаха ми, че е 2 на 4 см и е от външната страна на матката, та де не го мисля, ама аз го мислех доста. Сега обаче нищо не видяха, а огледаха от всички страни. Може да се е смалил, знам ли, но поне не е пораснал повече, че да се вижда по-ясно.
Виж целия пост
# 429
И аз днес бях на ФМ в 22 г.с и 3 дни и едното бебе е 495 гр., а другото 519 гр. В 20 г.с. бяха по около 330 гр. Май са ни ок децата  Laughing
Мерси MaxiTan4e, дано е изчезнал, ако има такава опция.  Simple Smile
Виж целия пост
# 430
И ние бяхме на 30,01, на ФМ при д-р Сигридов, в 22 г.с.+6 дни и сме 509 гр. Но пък госпожицата има необичайно дълъг бедър - направо сме излезли извън линията на максималната стойност Laughing
Като изключим недостига на витамин Д, който ми е 10 при реф.стойности 50-120, и падащия хемоглобин, всичко останало ни е наред. Сега сме на Вигантол по 10 капки дневно + Сорбифер Дурулес 2х1 до края.
Но дано това допълнително желязо да вдигне малко стойностите, че много често ми пада кръвното и колабирам на разнообразни места (даже ми се случи вече и в легнало положение, което си е вече тревожно, че до сега само от стоенето права ми се случваше).

И нашата малка мис спортува доста активно от началото на януари и дори откликва с ритниче  като я чукна с пръстче Heart Eyes Вече си намерихме начин на комуникация двете Heart Eyes
Виж целия пост
# 431
И аз усещам потупване отвътре от няколко дни. Почти съм сигурна, че са бебетата. Дясното обаче го усещам по-силно и по-често, докато от лявата страна съм усещала много по-рядко и по-слабо. Очаквам с нетърпение ФМ  Simple Smile
Относно кървенето на венците и при мен се появи от повече от месец. Купих си вода за уста и като ходих при зъболекарката и казах за проблема, а тя каза, че е добре да я използвам. Ще отмине като родя  Simple Smile
Виж целия пост
# 432
Аз бях на фетална на 18.01-в 20+1 седмица,  - 21см, 323г-дребосъче, но тези измервания ми се виждат относителни и докато не излезе навън, ще имам едно наум Simple Smile
При мене въпросителните се насочват към вродения ми сърдечен дефект-ходих миналата седмица на фетална ехоКГ и на кардиолог за мене, другата седмица съм пак - не издържах и се обадих на лекарката, която ме е следила от раждането до 18г, макар че не работят с възрастни се съгласиха да ме погледнат.
Момичета от 2-3 дни се опитва да ме боли зъб-но не някой конкретно, а болката се мести- горе-долу обхваща различни зъби от едната страна-отива към гърлото, ухото, слепоочието и е на приливи и отливи, от студено и топло, но на различни места. Зъболекарят не иска да пипа по зъбите докато не родя и казва че може да се възпаляват венци и да наболява така, да почиствам добре. Ефект има ама тая болка все се връща, дали е възможно да е от нерви-имам много работа напоследък, а и започна 2-3 дни след фетакната екоКГ-жената ми каза, че имам контракции и аз малко се стреснах, макар че не усещам нищо.
Ти да не скърцаш със зъби през ноща?Питай мъжа ти (ако не е забелязал да се опта да те набюдава).Тази болка която описваш ми напомня времето когато аз прсвех това.До такава степен,че дори челюстите сутрин ме боляха все едно някой ме е бил.Правех това от нерви
Виж целия пост
# 433
Ще проверя, мерси, но никога не бих се сетила за това  Shocked
Виж целия пост
# 434
Здравейте мамита, имам 1 върпос. Днес бях на ЖК в 21 г.с + 5 дни и според лекарката ми съм надебеляла доста, трябвало да се ограничавам... Забременях 55 кг, като отидох за първи път на ЖК бях в 13г.с. седмица тя ме претегли както си му е реда с всички дрехи.... 58кг. Днес ми каза, че бебето тежи 490 грама, а аз съм 63 кг... според нейния кантар. Като цяло си хапвам по честичко тестяно, но не ям сладко.... в последния месец заради студа няма как да правя разходки. Вие колко нададохте до сега и колко са ви тежки бебчетата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия