Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 41 106
  • 494
# 225
Момичета, помня че някой беше задал този въпрос, но не мога да намеря поста, от няколко дни имам силно воднисто течение, а тапата ми не е паднала все още, дали може да е изпускане на околоплодни води, взех да се тревожа
Виж целия пост
# 226
Знам, че е така, Ниа, но много ми се иска да порастне още и да не се налага да го вадят по-рано заради недостиг на храна и кислород Tired В 33+3 бях на доплер и го измериха 1880, а седмица преди това на жк 1887. Все едно, че не е порастнал изобщо, даже със 7 грама отслабнал. Въпреки че по-скоро някой от двамата греши.
И на мен на ФМ в 34г.с. ми казаха,че е точно 1880 гр. След десет дни на ЖК вече ми казаха ,че е станал 2620гр.,което много ме озадачи.Зарадвах се естествено,че е пораснал,защото се бях притеснила,че е по-малък,но възможно ли е за толкова кратко време да наддаде с 800гр.или и в моя случай някой греши.
А за кървенето на венци и при мен е сериозна ситуация.Все още не съм намерила средство,което да ми помогне,моля се само някой зъб да не падне в жертвата. Praynig Praynig
Виж целия пост
# 227
Ниа, няма да раждам преди теб Hug А за бременната лудост, преди време обядвах с една кутия сладолед, мисля да го повторя скоро chef hahaha

За течението - нормално е, аз имам отдавна.

Анджи, по-скоро е грешка, но въпросът е кой греши. Пожелавам ти да е този с малкото грамове Praynig
И аз се надявам да няма по-сериозна жертва от проблемите с венците ( имам от скоро разстояние между два предни зъба Sad)
Виж целия пост
# 228
Много мой познати родили, ми казваха да наблягам на млечните продукти, защото бебето ще си взема необходимия калций и аз ще имам проблеми със зъбите и венците. И не знам, дали защото ги послушах или просто съм извадила късмет, проблем с тях нямам.  Имах един счупен, които щях да правя, но като разбрах, че съм бременна го оставих за след раждането Simple Smile

За течението и аз бях писала, имам си го все още и на мен ми казаха, че е нормално.
Виж целия пост
# 229
Електра, не преди мен, а преди термин исках да кажа- като мен до 40та седмичка. Обяд със сладолед сериозно подкрепям!
За зъбите- на мен един дори ми се клати, имах и киста на венеца, като че ли с тези пасти малко се позакрепих, но пак си кървят. http://rocs.bg/орална-хигиена-за-възрастни/
Виж целия пост
# 230
Аз по принцип си ям основно млечни продукти, не е от тях. Но тези пасти за зъби не съм ползвала, може да пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 231
Здравейте  bouquet

Аз по-често Ви чета отколкото пиша, но сега съм силно притеснена и мисля, че ще се почувствам по-добре, ако чуя мнения/съвети от вас... Simple Smile

Та, накратко - терминът ми е 09.02, бременността ми мина абсолютно безпроблемно, няма никакви медицински предпоставки да родя секцио (като например проблем с очите или нещо такова) и досега с доктора никога не сме обсъждали раждане чрез секцио. Преди два дни обаче на прегледа изведнъж ми се обяснява, че бебето е голямо за моя ръст (!?) и най-вероятно ще се наложи секцио....Аз останах като гръмната  Shocked Бебето не е толкова голямо, около 3,300-500 кг, но проблемът бил, че съм ниска, а аз мисля, че ръстът ми е нормален - 160 см....Тазът ми никога не е бил тесен, винаги съм си била с по-широк таз, дори ми го измериха и се оказа, че си е нормален, но все пак съм била ниска (повторено 100 пъти  smile3511 ) естествено, стигнахме до лек конфликт тъй като аз искам да си родя естествено и не ми звучат убедително тези доводи, за да се съглася на операция...В старанието си да ме убеди обаче докторът викна още 3-ма лекари и една акушерка да ми "потвърдят", та и те съвсем колегиално го направиха и всички в един глас призоваха за секцио!

Аз съм шокирана.....Запазих си час при друг лекар, за да потърся допълнително мнение, но все исках да споделя и с вас  Cry
Аз съм твърдо против секциото и искам да родя нормално, разбира се, че при доказан риск за бебето ще се съглася да ме оперират, но в противен случай не виждам причина. Лошото е, че нямам подкрепа нито от следящия ме лекар, нито от избраната от мен акушерка, за да пробваме естествено раждане  Cry

Е това е раждане, да не е баскетболен мач?! Тия лекари съвсем са се сбъркали  #Crazy
Виж целия пост
# 232
Момичета не знам дали някъде го коментирахме, но все пак - какво ще ползвате за мазане на бебчетата след баня?
Виж целия пост
# 233
Момичета не знам дали някъде го коментирахме, но все пак - какво ще ползвате за мазане на бебчетата след баня?
Аз ще ползвам олио на Бюбхен.Като вземе да се стопля ще го сменя с мляко.
Виж целия пост
# 234
Момичета не знам дали някъде го коментирахме, но все пак - какво ще ползвате за мазане на бебчетата след баня?
Бюбхен мляко за тяло.Не харесвам олио като цяло  Whistling
Виж целия пост
# 235
Първите няколко месеца с Олио на Мустела и като свърши, понеже е малко шишенце, ще мажа със зехтин. Четох скоро, че отричат мазането с продукта за салати Laughing, но при първото си дете това използвах доста дълго време и не съм имала никакви проблеми. Като поотрасне детето ще мина на мляко за тяло. Simple Smile
Виж целия пост
# 236
Момичета не знам дали някъде го коментирахме, но все пак - какво ще ползвате за мазане на бебчетата след баня?

Аз мисля на първо време да се мажем със зехтин, ако има проблеми ще сменя с нещо друго
Виж целия пост
# 237
Олио Бочко Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Момичета, помня че някой беше задал този въпрос, но не мога да намеря поста, от няколко дни имам силно воднисто течение, а тапата ми не е паднала все още, дали може да е изпускане на околоплодни води, взех да се тревожа

Моята АГ ми каза, че в аптеката се продават превръзки за околоплодни води, като я сложиш на бельото и ако се оцвети синьо-зелено значи е околоплодна вода
Виж целия пост
# 239
Благодаря! И аз мисля със зехтин и олио на Бочко съм си харесала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия