Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 41 106
  • 494
# 180
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Честито! Много да ви радва Калоян, а на теб бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 181

NSTP246,Честито!Много хубава новина! Hug
Да сте живи и здрави и двамата!Как го роди това голямо бебенце-голям герой си!Скорошно възстановяване ти желая,и да не ни забравиш Simple Smile
Виж целия пост
# 182
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing
Честитооо!
Живи и здрави да сте цялото семейство!
Виж целия пост
# 183
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Честито! Да е много щастлив, успешно въстановяване и бързо прибиране вкъщи  Hug

И ако имаш желание и време разкажи по-подробно за раждането. Simple Smile
Виж целия пост
# 184
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing
Еха, страхотни мерки! Да е жив и здрав, много щастие и на двама ви!
Виж целия пост
# 185
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing
Честита радост! Да ви е жив и здрав!
Бързо възстановвяване Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing
Честита радост, да е жив и здрав малкия Калоян, бързо възстановяване на теб Simple Smile
Виж целия пост
# 187
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Честито!! Да ти е жив и здрав малкият юнак и да се възстановиш бързо !!
Виж целия пост
# 188
Здравейте  bouquet

Аз по-често Ви чета отколкото пиша, но сега съм силно притеснена и мисля, че ще се почувствам по-добре, ако чуя мнения/съвети от вас... Simple Smile

Та, накратко - терминът ми е 09.02, бременността ми мина абсолютно безпроблемно, няма никакви медицински предпоставки да родя секцио (като например проблем с очите или нещо такова) и досега с доктора никога не сме обсъждали раждане чрез секцио. Преди два дни обаче на прегледа изведнъж ми се обяснява, че бебето е голямо за моя ръст (!?) и най-вероятно ще се наложи секцио....Аз останах като гръмната  Shocked Бебето не е толкова голямо, около 3,300-500 кг, но проблемът бил, че съм ниска, а аз мисля, че ръстът ми е нормален - 160 см....Тазът ми никога не е бил тесен, винаги съм си била с по-широк таз, дори ми го измериха и се оказа, че си е нормален, но все пак съм била ниска (повторено 100 пъти  smile3511 ) естествено, стигнахме до лек конфликт тъй като аз искам да си родя естествено и не ми звучат убедително тези доводи, за да се съглася на операция...В старанието си да ме убеди обаче докторът викна още 3-ма лекари и една акушерка да ми "потвърдят", та и те съвсем колегиално го направиха и всички в един глас призоваха за секцио!

Аз съм шокирана.....Запазих си час при друг лекар, за да потърся допълнително мнение, но все исках да споделя и с вас  Cry
Аз съм твърдо против секциото и искам да родя нормално, разбира се, че при доказан риск за бебето ще се съглася да ме оперират, но в противен случай не виждам причина. Лошото е, че нямам подкрепа нито от следящия ме лекар, нито от избраната от мен акушерка, за да пробваме естествено раждане  Cry
Виж целия пост
# 189
Такава глупост не бях чувала. Твърде ниска!? Искай друго мнение и докато е време си смени и акушерката. Това са нормални размери и за теб и за бебо, ако таза ( вътрешния) ти е тесен и бебо не може да мине ок ама какво значение има височината ти. Не се притеснявай и бързичко потърси друг доктор и акушерка, които не се водят от пари, защото според мен повечето гледат на над като на спестовна сметка и за това се назначава секцио по безумни причини.
Виж целия пост
# 190
Здравейте  bouquet

Аз по-често Ви чета отколкото пиша, но сега съм силно притеснена и мисля, че ще се почувствам по-добре, ако чуя мнения/съвети от вас... Simple Smile

Та, накратко - терминът ми е 09.02, бременността ми мина абсолютно безпроблемно, няма никакви медицински предпоставки да родя секцио (като например проблем с очите или нещо такова) и досега с доктора никога не сме обсъждали раждане чрез секцио. Преди два дни обаче на прегледа изведнъж ми се обяснява, че бебето е голямо за моя ръст (!?) и най-вероятно ще се наложи секцио....Аз останах като гръмната  Shocked Бебето не е толкова голямо, около 3,300-500 кг, но проблемът бил, че съм ниска, а аз мисля, че ръстът ми е нормален - 160 см....Тазът ми никога не е бил тесен, винаги съм си била с по-широк таз, дори ми го измериха и се оказа, че си е нормален, но все пак съм била ниска (повторено 100 пъти  smile3511 ) естествено, стигнахме до лек конфликт тъй като аз искам да си родя естествено и не ми звучат убедително тези доводи, за да се съглася на операция...В старанието си да ме убеди обаче докторът викна още 3-ма лекари и една акушерка да ми "потвърдят", та и те съвсем колегиално го направиха и всички в един глас призоваха за секцио!

Аз съм шокирана.....Запазих си час при друг лекар, за да потърся допълнително мнение, но все исках да споделя и с вас  Cry
Аз съм твърдо против секциото и искам да родя нормално, разбира се, че при доказан риск за бебето ще се съглася да ме оперират, но в противен случай не виждам причина. Лошото е, че нямам подкрепа нито от следящия ме лекар, нито от избраната от мен акушерка, за да пробваме естествено раждане  Cry

Аз бих постъпила по същият начин (търсенето на мнение от друг , независим от следящият ме лекар). Моят термин също е за 09.02 , висока съм 164см и малкият е 3,200 кг, но за секцио говорихме само когато беше седалищно. Ако наистина няма медицинска причина за секцио никой не може да те принуди! Без значение дали лекаря и акушерката те подкрепят или не!
Виж целия пост
# 191
Според мен щом няма конкретни причини за секцио, значи не нужно да се оперираш. Аз също 1.60, моята АГ даже и не ми е споменавала за секцио. Така, че според мен да питаш за второ мнение. И не мисля, че ще ти кажат : като си 1.60 не можеш да родиш нормално... Не се притеснявай излишно!
Виж целия пост
# 192
NSTP246, честито юначе! Да е живо и здраво, леко да се гледате, а ти бързо да се възстановиш! Ако имаш възможност, ще се радвам да разкажеш в коя болница и как роди  Heart Eyes

seven_hills, браво на теб, че си отстояваш позицията и търсиш друго мнение! Действително доста лекари спекулират с доверието на пациентите!!! И аз като теб, не съм чувала да се налага секцио, заради ръст!!!
Виж целия пост
# 193
Момичета от вчера съм мама на Калоянчо, 4.080 и 52 см...малко мъка изживях , но за сега вс е наред Laughing

Жив с здрав да ви е малкият-голям юнак! bouquet Heart Eyes Да расте с много късмет в живота. На теб пожелавам бързо да забравиш, каквото те е изтормозило и от тук насетне само хубави неща да се случват. Simple Smile
btw, Калоян ми е много любимо име и ако въшката беше момче, а не момиче, щеше да се казва Калоян. Simple Smile

seven_hills, и аз съм на мнението на момичетата, писали преди мен. Потърси друго мнение и ако трябва - и друг лекар. Не мога да разбера това предпочитание на доста лекари да израждат чрез секцио...
Виж целия пост
# 194
Ами в Токуда родих при наблюдаващата ми лекарка. Доволна съм от нейното отношение ( тя е невероятна) а и сестрите бяха печени.
Отидох за преглед, оказа се че имам 3 см разкритие и ме оставиха за норрмално раждане, сложиха ме на система за да предизвикат контракции
И вече почнаха мъките, разхождах се по коридора и бавно и славно след 6 часа достигнах 8 см. лошото беше, че за 4ас и половина не мръднах от 8 см и трябваше вече да се действа.Вкараха ме в операционната и ми направиха секцио...не ме хвана месната упойка и с пълна...абе общо взето от всичко пробвах....сега ходя като костенурка и още си ме боли доста.
Та това е момичета моята история
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия