Бъдещи първокласници 2017 - 2018 г.

  • 91 653
  • 717
# 420
Сега само ще поръчаме униформите (и останалите части от облеклото за есента) и ще се порадваме на лятото. За останалите покупки има време.
Алисса, ние днес минахме през фирмата, имаше от нашия размер и направо купихме.
Виж целия пост
# 421
О, мерси много, sali. До края на седмицата ще минем и ние да вземем.
Виж целия пост
# 422
 TROSHKATA
 Всички имаме електрони досиета(даже имаме достъп с ел.подпис), та новият ви лекар ще има достъп за всяка ваксина, лечение, алергия и т.н. Няма какво да го мислиш това bouquet bouquet
Виж целия пост
# 423
TROSHKATA
 Всички имаме електрони досиета(даже имаме достъп с ел.подпис), та новият ви лекар ще има достъп за всяка ваксина, лечение, алергия и т.н. Няма какво да го мислиш това bouquet bouquet
Благодаря ти  Hug
Виж целия пост
# 424
Къде мога да видя раници Топгал на живо?
Виж целия пост
# 425
Кога и къде се подават документите за помощ за първокласник? Имало и някаква помощ на два транша май, с хранителни продукти.
 bouquet
Виж целия пост
# 426
Помощта за първокласници се отпуска от ДСП. Все още не е стартирал приема на документи.
Хранителната помощ се раздава от БЧК и се отпуска на лица, които са пилучили еднократна помощ за първокласници.
Виж целия пост
# 427
Помощта за първокласници се отпуска от ДСП. Все още не е стартирал приема на документи.
Хранителната помощ се раздава от БЧК и се отпуска на лица, които са пилучили еднократна помощ за първокласници.

А кога стартира и има ли новости в документите?
Виж целия пост
# 428
А аз да питам тук по-запознатите, че на родителската ни среща не стигнахме до такива подробности, колко часа седмично децата ще имат физическо? jump
Виж целия пост
# 429
Помощта за първокласници се отпуска от ДСП. Все още не е стартирал приема на документи.
Хранителната помощ се раздава от БЧК и се отпуска на лица, които са пилучили еднократна помощ за първокласници.

А кога стартира и има ли новости в документите?

В сайта на АСП пише всичко  Peace
За хранителните продукти от БЧК обаче, следете техния сайт..обикновено са в началото на следващата година.

Физическото мисля по 2 пъти в седмицата беше.
Виж целия пост
# 430
Алисса

Физическото е 2 пъти седмично + 1 час модул ФВС според възможностите на самото училище.
От познати майки знам за : плуване и лека атлетика, при други си е просто още един час физическо.
Виж целия пост
# 431
Нас ни питаха за избор на спорт, което, предполагам означава, че ще имат по 3 часа седмично.  Thinking
Дано е така, децата имат нужда и от раздвижване.
Виж целия пост
# 432

 Алисса, разрових се из бумагите. По чл.92 от ЗПУО за всяка седмица се включва по един учебен час за организиране и провеждане на спортни дейности, които се определят от министъра на образованието. намерих това
www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2016/09/15/scan0004.pdf
тук е заповедта
http://www.mon.bg/?go=page&pageId=7&subpageId=61
Както четох из форума, училището пита родителите, но в крайна сметка то определя спорта в зависимост от възможностите си. Може би трябва да се пита в темата за конкретното училище.
Виж целия пост
# 433
Здравейте, да се включа и аз с една първокласничка.
Раницата и несесерът са купени за 24-ти май, за рождения ден й подариха още един несесер. Купих по 5тетрадки с тесни и широки редове и големи квадратчета. Имат шкафчета, което е огромно облекчение, че е много слабичка и пълна раница не може да носи. Дано да я приемат на занималня, че няма кой да я гледа, а не мога да си позволя детегледачка.
За телефон се чудя, искам план/ваучер/ телефон, с ограничен достъп - да не може всеки да я търси и тя да не може да избира всеки. Има ли такова чудо или не newsm78.
Момичета, униформите предварително ли се плащат или като станат готови (да съм подготвена като отидем да поръчваме)? Като им гледам номерата, най-малките са ни поне два размера по-големи. Дали ще може да се поръчат детски размери (ръст 116, 15кг, като за 5-6- годишно) или да искам да ми дадат плата и да ходим на шивач, че да й е по мярка?
ФВС ще имат два часа седмично, дано ги вземат реално, а не да доучват по БЕЛ и математика. Учителката каза, че в училище предлагат и други дейности - ФК "Дунав", народни танци... Не са към училището, но ползват базата. Ще я запиша пак на футбол, дано да има и лека атлетика - има данни, а народните танци са я мечта от няколко години и мисля да се възползвам от възможностите, които се предоставят. Класната й каза, че и на двора няма да ги пуска сами през междучасието, ама организирано само през голямото ако излязат. Чудя се къде ще изразходват енергията си децата newsm78.

Малкият е приет в градината по район на второ класиране. Днес ще ходя да го запиша и ще разбера дали в централната или филиала. Така, че ще имам две първолачета Simple Smile
Виж целия пост
# 434
За допълнителния модул по физическо на каката се падна бивш спортист. Яко ги беше изморил с тичане в началото и тя беше много възмутена, за разлика от мен Simple Smile
После ги беше научил на разни игри и стана любимец на хлапето.

Сега за сина - само посочих в декларацията, че съм съгласна/информирана на този час (не помня точната формулировка). Със сигурност ще го има часа, но не било уточнено какъв ще е точно спорта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия