Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли някой, който ще кандидатства за еднократната помощ преди раждане от 150 лева?
Какви са размерите на дрехите за новородени и какво облекло е подходящо за толкова бързо растящо бебе?
Какво е подходящото облекло за новородено и колко често трябва да се къпе?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли някой, който ще кандидатства за еднократната помощ преди раждане от 150 лева?
Еднократната помощ преди раждане от 150 лева е предназначена за майки, чиито доход е под 350 лева бруто на месец и нямат 12 месеца осигурителен стаж през целия си живот, независимо дали са безработни или работят. Това означава, че документите за тази помощ могат да бъдат подадени от майки, които отговарят на тези критерии.
-
Какви са размерите на дрехите за новородени и какво облекло е подходящо за толкова бързо растящо бебе?
Размерите на дрехите за новородени варират от 0 до 3 месеца и от 3 до 6 месеца. За бързо растящи бебета удобното облекло включва бодита с къс ръкав и цял гащеризон до 3 месеца, а след това могат да се използват гащеризони с петичка. Някои майки намират последните за непрактични, тъй като бебето бързо расте и може да ги износи. Важно е да прецените ситуацията разумно и да изберете удобно и практично облекло за бебето.
-
Какво е подходящото облекло за новородено и колко често трябва да се къпе?
Подходящото облекло за новородено включва бодита с къс ръкав и цял гащеризон до 3 месеца, след което могат да се използват боти с панталони. За къпанe мненията варират, но общоприетата практика е къпанe всеки ден или през ден с вода и от време на време с бебешки шампoан или гел за къпанe. Това може да бъде ритуал преди сън, последван от масаж. Важно е обаче да се прецени колко често е необходимо къпането, като се вземат предвид индивидуалните нужди на бебето.
-
Каква е разликата между стерилна и обикновена урина?
-
Как се изчисляват седмиците и месеците по време на бременност?


Само чу, че нищо не пазя от момчетата и всичко, което имаше от нейния, ми даде. В стерилизатора даже имаше чисто нови шишета, та и това ми отпадна за купуване. Просто не знам как ще й се отблагодаря, спестява ми стотици левове, сега и с количката хептен! Много мило ми стана
Моят АГ явно наистина няма много опит и затова не иска да рискува, а аз му имам доверие и май искам с него да си раждам... Аз от една страна съм супер страхлива и ме е страх от упойката, да не се обърка нещо, от друга страна - търпя много на болка, с адски болезнен цикъл съм, даже зъболекарят ми ми се чуди как почти никога не искам упойка. Така че живот и здраве да си тръгне естествено раждането, май ще стискам зъби и без упойка ще се мъча 
Направо е ужас, ходя вече само с бюстиета. Поне вече не са толкова чувствителни, колкото отначало - тогава беше ад, не можех да ги пипна, не можех дрехи и бельо да трая... Все се надявах, че след раждането и кърменето ще си върнат стария размер и форма и ще си вляза в сутиените, ама като ви чета, май няма много надежда 

Аз съм вече доволно кръгла. Почти 11 кг. съм качила, което ще рече 20% от теглото ми
Опитвам се да си налагам поне обяд и вечеря та да сържа положението. Някой друг да е така?