Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 41 741
  • 739
# 465
 Теди разсмя и мен. Опитвам се повечко да се смея, така че добре ми се отрази.
Аз си спомням едни от първите думи от страна на вече не знам кой, баба, майка при среща с малко бебе " Не го гали по главата. Леко с фонтанелата." И скоро пак някой ми го каза. Та така ми се е набило в главата и като видя бебе, затова се сещам. А така да ме привличат малките им главички с тези меки, перушинести косички.  Embarassed
Ще пробвам ако не ми се получи естествено да рева докато то реве. Може да измисля нещо да видим може и мойто да се шокира и да спре. Гледах едно момченце на 1,8 год. преди доста години. То ревеше и аз започвах, но не се получаваше така както на lindichka.
Виж целия пост
# 466
вчера като се разхождах, реших да влезна в Premaman да видя какви бомбастични цени са там. и гледам разни бодинца за новородени...ма те много миниатюрни??? изглеждаха ми като за недоносени - супер тесни  #Crazy горе-долу нормално ми се видя чак това за 3м, но пак ми теснееше...
моят беше дундьо като малък и тези ми се видяха много странни...
още не съм извадила моите дрешки и май трябва да го направя вече, поне да си припомня миниатюрния размер  hahaha
Виж целия пост
# 467
lindichka и моя беше доста бузест и пупест  Joy И с мноооого голяма коса. Съответно най-малките бодита, които купих му стояха супер опънати и ги обличах по веднъж Simple Smile Ще го видим втори номер  Heart Eyes
Виж целия пост
# 468
Манха, успокои ме Simple Smile мислех, че нещо не съм наред и тотално съм забравила как изглежда бебето като се роди...
Виж целия пост
# 469
Не мога да ви опиша колко съм щастлива днееес  Grinning Една от най-добрите ми приятелки роди рано сутринта  Heart Eyes Бебо решил, че му е дошло времето две седмици преди термин. И тя, и бебчо са добре, а аз не мога да си сваля усмивката от лицето  Grinning

Теди, добре, че се включи с интересната информация за небцето и фонтанелката, че да не съм единствената с бисери за космонавти през април  Mr. Green

На нас ни подариха раница/кенгуру, което е използвано преди няколко години. Има ли как да разбера дали е от тези, които осигуряват правилната стойка за бебчето? Ако не е така, ще си купим друга раница. Слинговете ми харесват, но ММ има желание за раница.
Виж целия пост
# 470
Моят пък, освен че не ми ставаха някои бодита, имаше и чифт чорапки, които му бяха малки от раждането още.  Joy Но като гледах какви мишлета бутаха из Шейново миналата седмица... Shocked
Теди, ама вярно си родила бисер!  Joy Шкемби, гали си го, галене е все пак, не го млатиш в чук.
по повод на външния вид, и аз къде съм се примирила, къде се успокоявам, че от година на година все по-евтино става да се барнеш хирургично. Та ако толкова ми пречи нещо (като стриите, например) ще изчакам и кърменето да приключа и тялото да си стане пак само мое, пък ще ходя да ги оправя. Гърдите не бих ги "пълнила", най-много да махна излишната кожа, ако е голяма драма и не успея да ги оправя със спорт и мазила. Отпуснаха се след първото, а и сега съм в клуба на тетките, ама тетка ли е! Не че ги предпочитам, но като гледам, винаги мога да ги "продам" на ММ (да не изпадам в подробности).  Mr. Green А като го споменах, и той е от бременеещите и качилите доста в сравнение с началото на връзката ни. Къде за радост, къде за беда, но грам не се впечатлява, та грижите за моя външен вид ги правя само за мен. Той е на вълна "да остаряваш е привилегия, а не наказание".  Rolling Eyes
Ох, все повече натежава и при мен, момичета. Задъхвам се от най-малкото нещо (включително да чета на малкия приказки), кифлата като се паркира вдясно имам чувството, че кожата ми в горната част на корема ще се разпори, тези ми и ми се припикава през 5 минути като ме натисне, венци кървят, а май и корема ще се предаде на стриите тоя път.  ooooh! Tired След по-малко от 4 седмици излизам по майчинство и не знам как се чувствам по въпроса. Хем нямам търпение да си разполагам с времето, хем ми е мъчно някак. Поне тая седмица най-после май ще ми назначат заместник, че то не остана.
И накрая за фотосите да се изкажа. Аз планирам две фотосесии - една началото на март и една с бебка после.  Heart Eyes Хубавото на фотосесиите е, че те правят по-добре изглеждащ, отколкото си, та ще разчитам на това.  Mr. Green А снимки във фейса не качвам, защото нямам време. Не поствам и като пътуваме, винаги след това. Но пък не съм и от категоричните противници. Ще видим как ще съм като се "пенсионирам".
Виж целия пост
# 471
Теди, разсмя ме Simple Smile
Бях на ФМ тази сутрин. Кръста ме заболя от лежане по гръб - то не беше мерене, то не беше чудо. Откарах си малко повече от 1час. Детето беше много послушно, пийна си водичка точно когато трябваше, за да му огледат стомахчето.  Важното е, че с бебока всичко е наред - плацента, кръвотоци и т.н Аз понеже съм на терапия с Клексан това ми е най-голямото притеснение. Та се разбрахме с Чавеева след 4седмици пак да отида да проверим как е бебока, да сме сигурни че до датата на секциото бебока ще е добре. Та надявам се Клексана да си свърши работа.
Аз се чудех тази нощ какво е това до ребрата ми от дясната страна. Е, видях беше главата му, имаме си косичка  Heart Eyes Беше се разположилна напреки на корема ми  Laughing
И аз илизам по майчинство след 3седмици. Малко ми е странно  Wink От вчера се върнах на работа и ме пришпорват да направя 100неща. Каквото мога ще направя, другото да се оправят. Забелязвам, че съм станала по-спокойна и не обръщам много внимание на работата, просто не се паля толккова. Работата ще се свърши, важно ми е бебока да е добре. Станах малко като шопа - оти да се кося като ще ми мине  Crazy
Виж целия пост
# 472
Благодаря ви за мненията за слинговете, момичета. Засега съм намислила да се пробвам, пък дали ще го бъде времето ще си покаже.
Теди, и мен ме развесели за фонтанелата. За всички, които ни е първо сме изложени на същия стрес и хиляди въпроси Simple Smile
Линдичка, аз онзи ден взех няколко  бодита и гледам и се чудя то как може да се облича бебе с толкова малки неща.
Тия дни си мисля как трябва да се заема и да отметна неща от типа ходене по институции, че после само до това ще ми е. Трябва да си сменя шофьорската книжка и да си извадя пик за НОИ. Има и други неща и като знам, че си е висене и чакане, но ще гледам да се организирам.
Виж целия пост
# 473
Искам да се поФаля, че най-сетне си записах час за фризьор. Каня се от поне месец, то не бяха деца болни, мъж липсващ, контракции, болници и всякакви чудеса, та корените ми вече са като на Баба Яга. Сега остава и да не ми мине котка път за другата седмица, та и аз да се почувствам човек! Неподдържана бременна хич не радва окото ми. Може да съм дебела, ама поне да съм с прическа hahaha
Виж целия пост
# 474
Аз отскоро също реших да пробвам със слинг, но си признавам, че не съм чела много. Гледала съм снимки и клипчета как се връзва, но ме притеснява самото поставяне на детето. Мога ли да така да го сложа, когато е все още малко, че нещо да му навредя.
Виж целия пост
# 475
Новороденото е най-добре да се поставя в поза люлка (май се води), т.е. свитичко и полегнало настрани. Плата е еластичен и поддържа добре гръбчето, както и главичката. Другата възможна поза, но не съм сигурна дали не е примерно след първия месец, е "седнало" с лице към теб. Крачетата са широко разкрачени, а слинга минава и зад главичката му, така че си има опора. По принцип може и да е възможно да го сложиш така, че да не е удобно, но позите като цяло са интуитивни, личи си, че е добре подкрепено отвсякъде.
Белинда, честито Simple Smile И аз в събота се боядисах най-после. Остана ми финалното разкрасяване преди раждането само  Laughing
Виж целия пост
# 476
Само гледай да не забравиш  Grinning
Сложила съм си римайндър на телефона bowuu
Виж целия пост
# 477
https://youtu.be/gWM4_F4i_f8
На клипчето Олга Дукат обяснява за носенето и то на новородено. Че малко неясноти имах в главата за всичко останало, сега и със слинга още един куп, ама айде то това не е задължително Simple Smile
Браво за фризьора, в крайна сметка и бременните сме хора както се казва. Само не знам после как ще се случва разкрасяването, но сигурно е пак въпрос на нагласа и организация.
Виж целия пост
# 478
Аз пък вчера се погрижих за окосмяването на други места - ейййй голям зор с тоя тумбак  Crazy Сестра ми като разбра, че съм бременна ми каза да не се тревожа за педикюра си в последните месеци - тя щяла да се погрижи. Аз и казах, че тогава едва ли ще си виждам пръстите на краката и те ще са ми най-малкия проблем и че космите долу повече ме притесняват, но за там не се нави да доброволства  Joy Не че аз бих и го причинила де  hahaha
Виж целия пост
# 479
Белинда браво за фризьора, аз стискам още казала съм февруари ще е че после да издържи максимално време без ходене Simple Smile)
Мече браво за хубавия преглед на ФМ Simple Smile
За мърдането на бебето. Аз вече се отказах моята да е кротка кой каквото ще да казва, ще прилича на баща си знам си аз. Той не се спира и тя още от 19 седмица е така в корема ми  Laughing но аз се радвам нека да я усещам. Мърда си по цял ден и даже силно рита хаха Simple Smile а вечер има си ритуал много силно рита и се обръща от 4 до 6 няма спане и така сме от да не кажа от месец  Crazy Но си свикваме една с друга такова е Simple Smile
Аз съм от майките които ще са с първо дете, но не знам от хормоните ли е нямам кой знае какви страхове, супер спокойна съм. Бебе какво му е ще го изгледам. Поне за сега съм така ще видим после но и аз разчитам на инстинкта.
За фотосесия и аз се замисля да ходим да ни снимат малко ми е странно, но искам да имам снимки с корема Simple Smile) Някоя мама от пловдив, ако знае фотограф или някъде да ми препоръча Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия