Не позволявайте да ви налагат дрескод - дискриминация е.

  • 22 687
  • 186
# 90
Джуди, мога да споделя подобен опит. Болезнено е минаването от високи на ниски, но пък си струва в дългосрочен план.
Виж целия пост
# 91
Да бе, егати кекавите - чак пък един ден да лежиш никак, ама никак не го вярвам. И пак казвам - не говоря за остри и високи токчета. На такива аз изобщо не съм се и опитвала да ходя. Едва ли някой работодател ще изисква определена острота на токчето. По-скоро не искат да се мъкнете по пантофи, балерини и маратонки. И като не се сещате сами - слагат ви дрескод. Дрескодът изобщо е за такива, които нямат вкус или не се сещат как е удачно да се облечеш и обуеш за работа.
Виж целия пост
# 92
Защо? Може да има по-плоско ходило, за тези хора токчетата са смърт направо.
Виж целия пост
# 93
Да бе, егати кекавите - чак пък един ден да лежиш никак, ама никак не го вярвам.
Имам много силни болки отзад, като при силна мускулна треска, едва ходя. Аз също не вярвам, че е удобно да ходиш 5 км на токчета, но щом казваш ти вярвам.

Не ми е плоско ходилото.
Виж целия пост
# 94
Джуди, мога да споделя подобен опит. Болезнено е минаването от високи на ниски, но пък си струва в дългосрочен план.

Да, за мен също много си струваше. Сега съм доста по- подвижна. И освободена вкл. и не само откъм движения... Ма на обувките ли се дължи само, това не знам.  Laughing
Иначе препоръчвам на дамите да слязат от кокилите - никаква файда няма от тях.
Виж целия пост
# 95
Въпрос на адаптация към специфични мускулни напрежения. Ако сложиш непривична обувка, като нищо ще си докараш 2-3 достатъчно досадни схващания, че да ти се наложи и да полежиш дори.

Има си специални упражнения за адаптация към ходене бос, раздвижване на вдървени стъпала, нормално разперване на свити и притиснати пръсти, изместени палци...
Виж целия пост
# 96
Да, за мен също много си струваше. Сега съм доста по- подвижна. И освободена вкл. и не само откъм движения... Ма на обувките ли се дължи само, това не знам.  Laughing
Иначе препоръчвам на дамите да слязат от кокилите - никаква файда няма от тях.
+1
При майка ми се получи същото.
Виж целия пост
# 97
Да, за мен също много си струваше. Сега съм доста по- подвижна. И освободена вкл. и не само откъм движения... Ма на обувките ли се дължи само, това не знам.  Laughing
Иначе препоръчвам на дамите да слязат от кокилите - никаква файда няма от тях.
+1
При майка ми се получи същото.
Добре, че прочетох темата! И аз съм в това число...
Виж целия пост
# 98
Не бих казала, че 5 см са кокили.
Виж целия пост
# 99
Не са кокили, но и не е обувка за всеки ден. Ако обичайно носиш нисък ток - 1-2 см, каквито са и мъжките обувки, 5 ще ти се видят неудобни.
Виж целия пост
# 100
Не бих казала, че 5 см са кокили.

Аз съм пуснала снимков материал на обувки-кокили.
Височина от 5 см за мен е носима. При нея се предполага и токът да не е тънък, както и обувката - остра. Нося всичко от равна подметка до 5 см. включително.
Ако нося само равни 5-те сигурно ще ме измъчат и мен.
Моят свод по рождение е доста извит. Генетично сме така. Баба си помня още с такава голяма извивка, а тя определено не носеше високи токчета. Но пък нямаше проблеми с равните си обувки, въпреки тази си специфика.
Виж целия пост
# 101
Такъв дрескод е за хора, които не се сещат как да се облекат и комбинират. Посланичката ни със синия тоалет е точно такъв пример
Но има и нещо друго - нужно ли е една деловодителка да бъде в бизнес стил?
Като заговорите за "цял ден на ток", да не искате да кажете, че буквално 8 ч. сте на крак?
Аз нямам проблем с ток на работа, защото не минавам километри, без да седна. Проблемите ми са: 1. прекрасните тротоари в центъра, които вредят и на краката, и на обувките. 2. липсата на средства за достатъчен брой качествени обувки.
Студовете ме принудиха да сляза от кокилите си, в работата се преобувам на обувки с цял ток и определено краката не ме болят, което преди се случваше.
Виж целия пост
# 102
В градска среда чифт обувки могат да минат в графата "унищожени" в рамките на едно излизане, дори да са качествени.
Виж целия пост
# 103
В градска среда чифт обувки могат да минат в графата "унищожени" в рамките на едно излизане, дори да са качествени.

То това е за отделна тема.... И си е вярно, де.
Виж целия пост
# 104
По тая тема отдавна съм си мислила- за наистина официалните събития 1 чифт обувки имат живот няколко часа, независимо от качеството. Дори като се започне от това, че най-вероятно някои видове обувки се правят с колекционерска цел, а не за носене, или в най-добрия случай носене в спалнята, като фетиш. Та за някои професии наистина трябва да има огромен бюджет за обувки, защото не може да повториш един чифт.

Та се чудя за максимата "жената трябва да има един чифт хубави обувки, независимо от доходите си"...тоя един чифт може много бързо да мине в графата "не-хубави, неподходящи за официални цели обувки".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия