Не позволявайте да ви налагат дрескод - дискриминация е.

  • 22 687
  • 186
# 105
Тази максима е тъпотия, доколкото от здравна гледна точка се препоръчва смяната на обувките всекидневно.
Аз имам предвид, че ми е трудно да си позволя 4-5 сходни чифта обувки, а не би било лошо.
И ако имаш едни хубави всекидневни обувки, а се наложи да отидеш на прием...
Виж целия пост
# 106
Ще отидеш с красиви, неудобни и по-евтини обувки. За няколко часа няма да си увредиш нито стъпалата, нито скелета.
Виж целия пост
# 107
Ще отидеш с красиви, неудобни и по-евтини обувки. За няколко часа няма да си увредиш нито стъпалата, нито скелета.
Не и на коктейл, където се стои прав. 1 час може да ти се стори много дълъг, случвало ми се е, и то със сандали.
Виж целия пост
# 108
Не бе, максимата е, че ти трябва един чифт хубави обувки за специални поводи, които не се носят всеки ден.

Само че за да постигнеш ефекта от "един хубав чифт обувки" ти трябват поне 20 в различни нюанси и стилове.

Засега съм въвела just in time технологията, ако се появи събитие, ще си взема обувки в последния момент.

А между другото страшно си личи, ако обуваш токчета само за събитие. Може да ти пострада социалния капитал.

Та наистина си е един вид кариерен ход да понасяш токчета...кой както си избере.
Виж целия пост
# 109
Накъде се забихте само! Искам да видя коя ще е тази толкова наперена мадама, която да откаже примерно 4 -5 бона заплата, защото трябвало да носи между3 и5 см. ток. В някой друг живот може и да откаже, но в реалността съм сигурна, че това няма да се случи. Пък нека мамасита си философства. Тя със сигурност си ходи по пантофи св къщи и навън.

добре казано  Simple Smile
Виж целия пост
# 110
Ще откаже тази, която може да си поиска двойна заплата или я болят краката. Началниците могат да си искат каквото си искат, за тях работниците са ресурс, и хич не им дреме. Работникът сам трябва да се погрижи за себе си.
Виж целия пост
# 111
На фона на всичките други неуредици на пазара на труда в България цялото това вайкане за 3-5 см токчета звучи нелепо. В страна, където работникът няма почти никакви права, освен да бачка като роб, където не му се плаща заплата с месеци, където не може да отиде до тоалетната и всякакви други такива практики не мисля, че борбата трябва да се започне от токчетата.
Може да си иска и тройна заплата, но някой трябва и да й я даде! На теория сте много силни и вилни!
Виж целия пост
# 112
Четейки темата, се сетих за тези обувки, чиято реклама гледах наскоро:
https://youtu.be/O_NBjaf-E-A
Надявам се да не повтарям някой преди мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 113
...
Учителите май получават пари за работно облекло.
360 лева годишно не за работно, а за представително облекло. Колко дрехи и обувки можеш да си вземеш с тези пари за четири сезона и да ги ползваш цяла година?
Виж целия пост
# 114
А знаете ли, че например за полицаите,  поне в България, има десетки изисквания за външния вид - нямат право да бъдат с брада, с дълга или пък с боядисана коса, с обеца на ухото, с татуировка на видимо място и тн, и тн. Ако едни високи токчета са дискриминация, то този наистина дълъг списък със забрани какво е? 
Виж целия пост
# 115
А знаете ли, че например за полицаите,  поне в България, има десетки изисквания за външния вид - нямат право да бъдат с брада, с дълга или пък с боядисана коса, с обеца на ухото, с татуировка на видимо място и тн, и тн. Ако едни високи токчета са дискриминация, то този наистина дълъг списък със забрани какво е? 
Големи изисквания, няма що. Повечето полицаи, които съм виждала, са адски дебели и с видимо никаква физическа подготвка. Аз съм за физически тест всяка година, не може някакво кюфте да гони местния бързокрак гамен. Нямам нищо против татуировки, обици или боядисани коси, но да не са Джаба пред инфаркт. А да, и ако попаднат на обир, да не искат кафе от ограбения, а да хукнат след измъкващите се през гаража извършители...истинска история с много свидетели.
 

Виж целия пост
# 116
На фона на всичките други неуредици на пазара на труда в България цялото това вайкане за 3-5 см токчета звучи нелепо. В страна, където работникът няма почти никакви права, освен да бачка като роб, където не му се плаща заплата с месеци, където не може да отиде до тоалетната и всякакви други такива практики не мисля, че борбата трябва да се започне от токчетата.
Може да си иска и тройна заплата, но някой трябва и да й я даде! На теория сте много силни и вилни!

Кокто си трайка за токчетата, ще си трайка и за другите неуредици.
Виж целия пост
# 117
А знаете ли, че например за полицаите,  поне в България, има десетки изисквания за външния вид - нямат право да бъдат с брада, с дълга или пък с боядисана коса, с обеца на ухото, с татуировка на видимо място и тн, и тн. Ако едни високи токчета са дискриминация, то този наистина дълъг списък със забрани какво е? 

Гледали са от сериала Маями вайс явно.  Joy
Виж целия пост
# 118
Четейки темата, се сетих за тези обувки, чиято реклама гледах наскоро:
https://youtu.be/O_NBjaf-E-A
Надявам се да не повтарям някой преди мен. Simple Smile

Моята мечта...
Ходя пеша за работа и ми трябват удобни обувки. След това бих сменила с елегантен ток за офиса. После - пак с ниския. Ако може и по- нисък да има - още по-добре.  Laughing
Виж целия пост
# 119
Моята мечта...
Ходя пеша за работа и ми трябват удобни обувки. След това бих сменила с елегантен ток за офиса. После - пак с ниския. Ако може и по- нисък да има - още по-добре.  Laughing

Има, има. Заради това се заплених толкова от концепцията Simple Smile https://www.youtube.com/watch?v=RSNKFx9P_D4
В момента нося официални обувки, които преобувам в офиса. А с едни такива ще нося само токчетата. Само да бяха и по-евтини.... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия