Ето, февруари стана, коя ли ще е първата ни МАРТенска мама?- тема 11

  • 40 391
  • 739
# 375
Момичета ще пиша утре. Относно храненето ми казаха най късно до 18:00 да съм вечеряшла така и наптвих. Сутрнта на гладо свещички за да се иходя и после секио, не миказаха кога ще мога да ям пак, но ще питам сутринта. Вода мога да пия со момента в който си лягам да спя. Това е незнам точно в колко часа ще съм бно ще пиша след това.
Виж целия пост
# 376
Миа и аз знам това правило преди операция- храна до 18ч, вода до 22ч. Това е общо, ако има по-специфични изисквания си ги казват на пациентите преди интервенцията. На другия ден след секцио не дават суха храна като пици и тн а захранват със супичка, нещо течно или полутечно, после плодче и като се възстанови перисталтиката вече може обща храна. Искат да се пие много вода, за да се случи това по-бързо. А за неяденето и не-пиенето преди не се притеснявайте- там ви наливат с толкова системи глюкоза и физиологичен разтвор, че реално си получавате храна, само остава стомахът с гладното усещане и сухотата на устните.  Peace

И на мен кг не ми пречат но не са и много (+8,8), но се завърна болката в таза и срамната кост. Ния и аз съм на мляко, картофи и краставици, образно казано Laughing толкова таратор и лятно време не бях си правила Simple Smile

Диди, ти утре ли си на секцио? Ако е така стискам палци!!! Hug

Мислите ли за заглавия с бебевалежи? Баби Марти? Щъркели? Утре ще се понапъна да измисля няколко Flutter
Виж целия пост
# 377
Да утре е . Проблем при мен е глюкозата с тоз диабет... Та да видим какво ще стане. Лекавечер от мен вече ми се доспа.
Виж целия пост
# 378
Утре ще гушкаш принцеса  Heart Eyes
Успех и сладки сънища! bouquet
Виж целия пост
# 379
Успех и всичко да мине леко, като ти остави незабравим и прекрасен спомен Heart
Виж целия пост
# 380
Успех и от мен  bouquet  Praynig стискаме палци. Не трябва хапване и пийване преди секцио, не го мисли бързо ще те захранят после. Ден и половина не е много, важно е че течности наливат. Да сте живи и здрави с бебчето Hug и много много щастливи
Виж целия пост
# 381
Успех на раждащите утре.
Нямам търпение и аз вече да раждам, 53 дена ми остават.
Виж целия пост
# 382
и на мен не ми пречат кг +10 ... мислех че накрая спираш да качваш е да ама не... качвам си още , но ям всичко най калорично. шетам по цял ден вървя си много ама да ви кажа ме заболяват стъпалата мнооого. глезените почнаха дасе подуват корема е огромен въпреки килограмите.
Мис не се ядосвяй майка е качила почти 30 с мен и за 2месеца ги е свалила без диети. до хормони е. една приятелка и изписаха противозачатъчни и качи 15кг... спря ги като и позволиха и след месец ги нямаше тия кг. пък тя не беше бременна все пак  Laughing
Виж целия пост
# 383
Аз накрая се реших да направя фотосесия и сега определено не съжалявам! Имах много хубав следобед, резултатът е много кадри и сега избирам, избирам.... newsm80
Виж целия пост
# 384
да не говорим че се убедих чеее квото и да правим си качваме толкова колкото е заложено. възрастта не знам дали има значение защото една позната е бременна за пръв път а е на 50..... тя е в 9ти месуц сега и чака секцио... еми качила е 6кг без да променя яденето и тъпче но стоп шоколад и тесто...
Виж целия пост
# 385
Ами явно наистина възрастта оказва влияние на бременността. Аз съм на 25 и си ми е първа бременност , та явно затова така ми е леко и безпроблемно засега. Simple Smile

Зайче, каква фотосесия си си правила? С професионален фотограф ли?

Виж целия пост
# 386
Мами, днес видях принцесата ми. Тежи 2кг и 100гр в 32+ 6 дни. Всичко и е наред. Много се радвам, защото покрай настинката и антибиотика се бях филмирала.
Виж целия пост
# 387
Диди , всичко да мине леко и да сте живи , здрави и щастливи newsm17

От Минимод доста неща поръчах -видеокамера, стерилизатор, овлажнител и т.н. Има добри намаления. Бих препоръчала Медицински клин за след раждане Alisa -  на сносна цена и е мн стегнат.

Относно остаряването на плацентата ми  изписаха Флебодия. Беба все  още е седалищно, омотана два пъти около вратлето  с пъпна връв. Какви ли не пози правих , лазих, но без ефект, така от началото на декември. Често и продължително хълца , което ме притеснява. Забелязах , че започва , когато си стисна кожата на корема за инжекцията. Е, тогава пък каква  голяма борба става- тя почва да се бушува, рита , стяга се, аз  натискам иглата , която не може да пробие от образувалите се топчета, започвам да плача , хвърчи кръв...изобщо лоша картина. В тази връзка , момичета , които сте на НМХ , след раждането ще слагате ли  и колко време. Моя доктор , каза, че след секциото ще ми сложат ,но не попитах за колко време. Според съдовият ми хирург трябва няколко месеца и после на хапчета за разреждане - цял живот. Това ми звучи прекалено.
 Пъпа не бих казала , че ме боли толкова колкото ме сърби около него. Странното е , че изобщо не е чувствителен - пипам го , а все едно нищо...
WhiteWabbit  - беше писала , че си спряла хапчетата. Ако не се лъжа , не вземаше ли Л-тироксин. И него ли спря?!
Виж целия пост
# 388
Цитат
Зайче, каква фотосесия си си правила? С професионален фотограф ли?
Даа с нашата Avchelinia. Невероятни кадри и много професионализъм. И е с коремче като нас! Simple Smile
kauca добре си я отглеждаш принцесата Simple Smile и аз се бях притеснила след една вирусна инфекция, която преборих без антибиотик, оказа се че няма поражения върху бебо. Явно наистина ще се окаже, че бебетата са много издръжливи и не е така лесно да им се случи нещо.
dididg само Л-тироксина остана но и него го намалихме от 50 мкг твърдо на 50/37,5 с редуване по схема, а след раждането минавам на 25мкг за няколко месеца, пускам антитела с ТСХ и ако изследванията позволяват, спирам тотално и оставам само на Селен, както бях преди да забременея.  Сега заради киселините инцидентно пия Квамател, иначе не мога да се храня изобщо. Магнезият е до края на тази седмица.
Виж целия пост
# 389

dididg само Л-тироксина остана но и него го намалихме от 50 мкг твърдо на 50/37,5 с редуване по схема, а след раждането минавам на 25мкг за няколко месеца, пускам антитела с ТСХ и ако изследванията позволяват, спирам тотално и оставам само на Селен, както бях преди да забременея.  Сега заради киселините инцидентно пия Квамател, иначе не мога да се храня изобщо. Магнезият е до края на тази седмица.

И на мен ми го намалиха на 50гами , въпреки , че ТСХ ми е над 2.5. Според ендокринолога в третия триместър е Ок. После на 25, и нови изследвания към април.
Ние също правихме семейна фотосесия , барабар с кучето.Очаквах ММ и синът ми да мрънкат , но те истински се забавляваха. Получи се супер.
А мислите ли да правите на бебето. Казаха ми , че ако искам тр до 15 ден след раждането( все още спинкат и не реват).Чудя се , защото толкова малко да го разнасям, а и сигурно , ще е студено...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия