Ето, февруари стана, коя ли ще е първата ни МАРТенска мама?- тема 11

  • 40 391
  • 739
# 390
Като стана дума за снимки , да се похваля какви албуми ми направиха
за Беба



И сина тийнейджър



Виж целия пост
# 391
аз от 2седмици вече съм спряла магнезия. казват че с напредването на бременвостта контракциите се увеличават или се появяват от 7месец ... е да ама мойте изчезнаха от 30та седмица не съм имала нито една а съм без магнезий Joy хахаха те такова откачено нещо няма казвам ви. ама кво ли не си правя контракции няма а преди от 6ти месец от най малкото нещо се стягаше корема тцтц явно аз вървя обратно на бременността чак се плаша че много ще пренося и ще изкарам 10месеца
Виж целия пост
# 392
Няма малък Сечко вече да се ежи,
ето иде пролет с мартенски бебевалежи!

Мартенички кичим бели и червени,
Ето идат, идат мартенчетата засмени.

Баба Марта тук дойде:
За да те прегърна дълго чакано дете!
Виж целия пост
# 393
Аз се чудя кога да го спирам.Магнезия.След 36,явно ще е.И аз нямам контракции.Преди все имах сега малко стягане и това е.
Кате,ти реши ли как ще раждаш?
Кяука,да е жива и здрава и да расте😊
Виж целия пост
# 394
За хълцането да кажа - дребната си хълца по няколко пъти на ден за по десетина минути сигурно. Не се притеснявам, и дребния така си хълцаше. Като се роди продължи да хълца известно време, но не помня кога престана. Сигурно към 6-8 месец някъде.

Не мисля да правим бебешка фотосесия. С дребния не сме правили, каквото съм снимала вкъщи. Пак стават хубави снимки и даже по-хубави - например имам една снимка с ужасяващо качество, на която той спи на дивана - това беше първият път, в който заспа самичък (това в малко по-късни месеци, де). Колко ми е мила тази снимка Simple Smile Така че за фотосесия евентуално ще мисля за коледа с двете дечурлига, но като се знам пак ще реша, че не ми се занимава Simple Smile А да се снимам аз сега - абсурд! Аз не се поглеждам в огледалото, камо ли да правя снимки, които да гледам цял живот. Като бях бременна пак към края с дребния ходихме в Балчик и имам снимки от там - ужасна работа, сто пъти съжалих, че се снимах, голям съм кит. Аз всъщност не съм, но нали знаете, че в нашите очи винаги изглеждат по-ужасно нещата. Като заслабна пак тогава ще се снимам Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Знаете ли какво значи нухална пъпна връв? В интернет пише, че значи увита, моята докторка твърди, че не е увита, друго значело....а аз съм най-лудата психопатка и само чета в интернет и си мисля и рева и вече се побърквам...не знам как ще изкарам до края...с тия мисли само си вредя...даже вече, колкото и тъпо да звучи, си мисля да плащам екип да ме режат стане ли 37 г.с.,защото просто полудявам и ще си направя някакъ проблем от толкова рев, нерви и страх.   Sad Sad Sad още от началото ме почнаха с кисти в мозъка, диабети, аномалии на пъпна връв...сега и увита Sad сигурно вече ме мислите за пълен идиот, но имам буца в гърлото от страх, исках да споделя...не знам как ще изкарам още няколко седмици...сега съм в 34. Sad
Виж целия пост
# 396
И моя бебчо много хълца, не съм споделяла на АГ, но мисля, че е нормално. Дори се шегувам, че много бързо гълта водите от лакомия и затова се разхълцуква Grinning
Аз уж се уговарям за фотосесия за мен този месец (не съм в настроение за чупки и стойки, но нямам никакви снимки от бременността и не искам да съжалявам после), но докато наглася часа за АГ с час и ден за фотосесия.. може и да родя Rolling Eyes Баткото има фотосесия на 3м. и половина и бяха много хубави, но бих искала сега да направя снимки някъде до първия месец на малкия, макар че и мен ме притеснява сезона и пътуването...

Предложенията за теми за Баба Марта са хубави, но мисля, че ще изпишем още една тема преди да дойде март хах

Ох., и аз мисля, че годините и коя под ред бременност е при мен е силно осезаемо... С първата (бях на 26г.) нямах болки в гърба или ниско долу, не съм пила по 5 хапчета всеки ден, лежах си и романтично въздишах за чудото на живота Grinning Сега (29г.) не ми стигат всичките болежки , че и мъдрец ми излиза, да не говорим колко е трудно да имаш едно дете и да чакаш друго. Имаме тук мами с по 3 деца, възхищавам им се и не знам как се оправят!!! ММ много ми помага, но сега работата му не позволява да е с нас, точно на финала.. и добре, че са родителите ми, иначе много щях да се измъча ooooh! Но не остана! Няма да мрънкаме, почва много да ме тресе предстартово и се вълнувам, какво ли ще стане като почнем ден, през ден да се хвалим  Heart Eyes Joy
Виж целия пост
# 397
Хехе с тая синя прическа съм за много арт сесия...а и кожата в момента ми е много светла, хемоглобина си е ок към 120, но обикновено ми е 140,а аз съм си беличка. С кожата имам големи проблеми от студ и слънце, иначе пъпка много рядко.
За кг аз съм +10,11 варира от това какво съм си хапнала. Не е много, но аз съм ниска и имам кг от преди бременността. Така че определено ми тежат. Корема за края на осми за мен е голям 110 см и спадна много ниско, а горе при стомаха си е кухо като съм права. Тежестта я чувствам от долу все едно ми натиска точно на шийката и на кръста.
И аз имам някакво течение, бях писала особенно нощем и сутрин изтича. Преди бях с бактериална инфекция, дано да няма сега и най-вече да не са води. Не би трябвало по ехограф имам достатъчно, а на тия тестове с лакмус за рН не вярвам, защото тъпите бактерии, за разлика от гъбите също дигат рН. Теста за околоплодни води това отчита, иначе си мисля че и обикновенна рН лента ще свърши работа. Дано са останали в лаба, че да ми пратят. Иначе има и имунологични, ама 50лв при никаква друга симптоматика не ми се дават.
Днес почвам да гладя. На масата в хола, върху одеалце за гладене и седнала на дивана, и с телевизор отпред, иначе няма как да го понеса. Така не обичам да гладя. Sick
Виж целия пост
# 398
Аз се чудя кога да го спирам.Магнезия.След 36,явно ще е.И аз нямам контракции.Преди все имах сега малко стягане и това е.
Кате,ти реши ли как ще раждаш?
Кяука,да е жива и здрава и да расте😊

hahahah налиии! и на мен така много много и накрая спряха и махнах магнезия  Joy
ох аме ще  се боря за естествено! ще чакаме до последно как ще се развият нещата защото има много майки дет така вървяло заради таза да са секцио ама се родили нормално с почти никакви шевове.  ако се наложи секцио ще е секцио но ще видим накрая.. не искам да е имало голям шанс да съм от тия майки и да съм планираля секцио и така и да не разбера.
Виж целия пост
# 399
Маги, препоръчвам ти да си запишеш час при психолог. По принцип всички полудяваме по време на бременността заради хормоните, но не е необходимо да се чувстваме толкова зле. Надявам се да не ме разбереш погрешно, не е нужно да е така - да си постоянно в страх и паника. Но в такава ситуация аз смятам, че близките могат повече да навредят, отколкото да помогнат.

Всичко ще бъде наред. Не си идиот, не си луда, не си болна. Всичко ти е наред. И с бебето всичко е наред.
Виж целия пост
# 400
Чак пък психолог, не мисля, че е нужно Rolling Eyes
Да не мислите, че ако на вас ви изсипят куп проблеми с плаценти, диабети или не знам какво още няма да се чувствате така Crazy
Аз също като ми сервират нещо и съм забравила да питам ровя като луда в интернет, рева и се притеснявам. Това не е нормално ли???

Маги, не е толкова притеснително ако е увита пъпната връв (като напиша нухална и ми излиза увита). Просто следи по-често дали бебето се движи и ако ти се стори, че има нещо нередно отиди на спешен. Всичко ще бъде наред, още малко остана Hug
Виж целия пост
# 401
Знаете ли какво значи нухална пъпна връв? В интернет пише, че значи увита, моята докторка твърди, че не е увита, друго значело....а аз съм най-лудата психопатка и само чета в интернет и си мисля и рева и вече се побърквам...не знам как ще изкарам до края...с тия мисли само си вредя...даже вече, колкото и тъпо да звучи, си мисля да плащам екип да ме режат стане ли 37 г.с.,защото просто полудявам и ще си направя някакъ проблем от толкова рев, нерви и страх.   Sad Sad Sad още от началото ме почнаха с кисти в мозъка, диабети, аномалии на пъпна връв...сега и увита Sad сигурно вече ме мислите за пълен идиот, но имам буца в гърлото от страх, исках да споделя...не знам как ще изкарам още няколко седмици...сега съм в 34. Sad
Миличка спокойно, разбирам че много са те наплашили. Дори да е увита пъпната връв те бебчовците се увиват и развиват. Докато е вътре няма никакъв проблем, така ми каза моят доктор. Единствено може да е предпоставка за секцио. Кураж, мен също ме наплашиха много ама ето живи и здрави сме. Ще оцелеем и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 402
Маги ще си позволя да ти отговоря,защото и аз съм съшия "идиот" и мн.се панирам,имам чувств.психика,да не кажа по-голяма дума.Щом ти е казала,че всичко е ок док.така е и не го мисли.Но ако мн.се тормозиш-изберете дата за сеикцио и това е.Ако така ще си спокойна.Можеш да потърсиш помощ от психолог.Не е срамно,много е полезно и много помага.😊
За годините аз съм на 28,първа бременност.Не знам,може и това да има значение.Не определям бременността си като тежка,но и лека не е.😊Килата не им се ядосвам,на снимки обаче не мога да де гледам-а нито съм фрапиращо дебела,нито кой знае колко погрозняла.В нач.месеци бях много хубава,направо лицето и очите ми грееха,всички ми го казваха.Сега съм тромава като мечка и съм се зарекла,че ще правя фигура и ще ги свалям,та каквото ще да става.😊Нямам търпение да почна да правя упражнения и да се разхождам на воля.😊
Обаче...съгласна съм и с Електра,защото е нормално да се панираш, и да четеш.Решението в този случай е-гледай се по-често,това ще те успокои повече от всичко.Това го знам по себе си.😊
Виж целия пост
# 403
Ами да, това е - гледане на бебето всяка седмица.
Аз съм на доплер всяка седмица заради моите проблеми и това е лекарското решение, а не моето. Ако видят, че бебето страда по някаква причина (ако кръвотокът към него се влоши и не може да приема достатъчно храна и кислород) ще се наложи да се гушкаме по-рано и толкова.
Няма страшно Simple Smile
Виж целия пост
# 404
Маги за мен вината за тия ситуации е в лекарите, наскоро с моят научен ръководител си говорехме за една книга на известен български професор, в дома на който той е живял. Така че познава лично жена му и дъщеря му. Тази книга е станала популярна в целият свят, защото третира въпроса как лекарите могат да навредят психиката на пациента и от там здравето. При нас явно е така, може ли да ти каже имаш еди какво си и да те остави да се панираш, иначе не мисля че има лошо човек да чете. Аз така се чувствам по спокойна. При нас свеки се беше ушашкала да не е увита, аз знам че почти никога това не е проблем освен при естествено раждане, но питах специално защото доцента завършил със златен медал МА, за да се успокои жената.
Така аз също имам притеснения, нормално е като още от началото има проблеми. Само че аз първо рева и после чета, и като си изясня реалните, а не виртуалните рискове и се кротвам, до следващия спектакъл. За това как лекаря може да повлияе на психиката на пациента, а и на близките му просто не може да си представите. Дали е по невнимание или преднамерено това е друг въпрос.
Ще ви разкажа една история, много на кратко Менделеев е бил последното от многоооодетно семейство, повечето му братя и сестри се разболяват и умират от туберколоза. Той също се разболява и го отписват и неговият лекар го праща при Пирогов, доктора не болницата Joy за да облекчи състоянието му. Отива Менделеев и Пирогов му казва Вие младежо сте абсолютно здрав и ще ме надживеете. Истина или лъжа са думите на Пирогов книгата не казва, но истината че много скоро Менделеев оздравява напълно, а приносите му в останалия живот всички знаете Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия