Кюретаж и забременяване след това - тема 71

  • 40 265
  • 739
# 285
Тогава защо докторите казват 2-2,5 да се поддържа дори и с хапчета?
Виж целия пост
# 286
Тогава защо докторите казват 2-2,5 да се поддържа дори и с хапчета?
Значи аз съм с Хашимото и tsh 4 - двама много добри ендокринолога независимо един от друг ми казаха следното:
При нормални антитела и tsh в норма( макар и 4) не се пият лекарства. ОСВЕН ако не се правят опити за бебе - тогава tsh под 2. Но под опити имам предвид непосредствено преди тях - да кажем месец преди опитите.
Виж целия пост
# 287
Може би , защото си с Хашимото. И ако е 2,2.5 е по-близо да се качи към 4 и извън границите. Затова и под 2 са ти казали.
Виж целия пост
# 288
Пф нямам идея. На мен след аборта ми е бил ок горе долу. 2,51. Доктора каза,че до 2,5го искат за асистирана репродукция, защото има стимулация там и тн. За спонтанно забременяване нямало значение ако разбира се нямаш проблем някакъв.Ние другия месец ако всичко е ок ще подновим опити.
Не знам уж е добър лекар. Ще му вярвам май за сега. И в частна клиника ходих.
Виж целия пост
# 289
little_mermaid , след един цикъл ли ви дадоха зелена светлина за нови опити? Мерили ли са ти дебелината на лигавицата?
Виж целия пост
# 290
Здравейте мили момичета!
Идвам да си изрева болката.
Както знаете имам два миседа за една година,от който втория завърши с операция заради пробита матка. Минаха 6 мес.  и сега отново ходя по мъките с изследвания. Правих тромбофилии и се оказа, че имамндве мутации, които в крайна сметка се оказа, че нямат клинично значение и че нямам тромбофилия. Преди една седмица бях при АГ-то и той ми каза, че съм имала задържан фоликул и да отида м/у 2-4 ден от МЦ. Днес ми е 4-ия ден и ходих при него . Каза ми след УЗ, че фоликула вече се е изчистил- това е добре, но също каза и , че единия ми яйчник вече е по-смален и вероятно това е причината за миседите. Попитах го дали това може да се повлияе с медикаменти или инжекции и той каза, че не може. От възрастта е (на почти 41 съм).
Даде ми да изследвам яйчниковия резерв и цветна снимка и тогава ще говорим окончателно. Обаче мисля, че нещата отиват към бездетие. Това ме ....съсипва...просто....нямам думи!
Дали наистина нищо не може да се направи??? Проблема ми е, че той е виден репродуктивен специалист и аз му вярвам много. Той каза, че положението не е добро.
Май май ще си остана с мечтите за две чертички и бебе Sad
Виж целия пост
# 291
Amore Направи изследванията. Нищо не е решено, иначе щеше да ти го каже док. Има варианти, но трябва да знаете с какво се борите.
Виж целия пост
# 292
Amore Направи изследванията. Нищо не е решено, иначе щеше да ти го каже док. Има варианти, но трябва да знаете с какво се борите.
Ще ги направя,  но какво ще се промени?!  Ако Я ми е малък....??  Не знам!
Виж целия пост
# 293
Аморе не се отчайвай от сега. Макар и не клинично изразени мутациите на тромбофилията може и да са причина за мисед. Направи цветната снимка - без нея няма как да ти кажат категорично дали нещата са зле или не.
И на мен нещата ми изглеждат сякаш няма да дойде моментът в който ще са ОК, но не трябва да се отчайваме.
На мен графика ми е следния:
- към края на месеца нов К заради полип
- цветна снимка заради формата на матката
- ако е възможно и наложително хистероскопия за корекция на матката
Единственото време в което съм спокойна е когато съм в кабинета на АГ-то - през другото време живея от преглед до преглед.
Виж целия пост
# 294
Аморе не се отчайвай от сега. Макар и не клинично изразени мутациите на тромбофилията може и да са причина за мисед. Направи цветната снимка - без нея няма как да ти кажат категорично дали нещата са зле или не.
И на мен нещата ми изглеждат сякаш няма да дойде моментът в който ще са ОК, но не трябва да се отчайваме.
На мен графика ми е следния:
- към края на месеца нов К заради полип
- цветна снимка заради формата на матката
- ако е възможно и наложително хистероскопия за корекция на матката
Единственото време в което съм спокойна е когато съм в кабинета на АГ-то - през другото време живея от преглед до преглед.
Напълно те разбирам!  Ужасно гадно е.  Но аз мога да забременявам,  просто делението на клетките спира в даден момент. За какво ми е тая цветна снимка не знам!
Виж целия пост
# 295
Аморе, хомозигот на MTHFR + хетерозигот на PAI са тромбофилия. Консултирай се с друг специалист, за да ти обясни точно какви са рисковете и да ти предпише терапия. Нямаш за кога да отлагаш и да експериментираш.

Цветната снимка в общия случай проверява проходимостта на маточните тръби. Има смисъл да се прави когато не можеш да забременееш.

За яйчниковия резерв - изчакай да ти излезе резултата. Това е строго индивидуално - може да е изчерпан още на 35 или да е в норма като си на 45.
Виж целия пост
# 296
Аморе, хомозигот на MTHFR + хетерозигот на PAI са тромбофилия. Консултирай се с друг специалист, за да ти обясни точно какви са рисковете и да ти предпише терапия. Нямаш за кога да отлагаш и да експериментираш.
Цветната снимка проверява проходимост на маточните тръби. Има смисъл да се прави когато не можеш да забременееш.

За яйчниковия резерв - изчакай да ти излезе резултата. Това е строго индивидуално - може да е изчерпан още на 35 или да е в норма като си на 45.
Утре отивам да търся второ мнение. Не мога да се примиря с мисълта, че не мога да имам деца! Това ще ме убие!
Виж целия пост
# 297
Аморе, не ти е лесно  Hug 
Има варианти, какъвто и да е проблема-все ще намерите своя път. Не се отчайвай от сега.
Аз съм правила цветна снимка, не е страшно. И според мен за тромбофилията е хубаво да се консултираш с още един специалист  Peace  Иначе е страхотно, че имаш доверие на твоя лекар, това според мен е важно за успеха.
Виж целия пост
# 298
Здравей Аморе,

Аз съм с 5 А в 1-ви триместър и съм на 38. От 3 години опитваме и правихме какви ли не изследвания, докато не си само назначих тези за ЯР. Нещата не са красиви - АМХ под 0.1 и Инхибин около 20, което предполага решение единствено с донорска яйцеклетка.
Все пак не се отказвам и те моля, не го прави и ти. Това, в което вярвам обаче, е че спирането на цигарите и започването на леки спортни занимания в къщи + добавки, накара десният ми яйчник да произведе цели 4 фоликула за 8 дена, при положение, че нямаше нищо месец преди това Simple Smile

П.П. Последният ми К беше на 22-ри ноември в 10 г.с. и след изследвания - полиплоидия на ембриона, поради некачествен ооцит /дуплициран хромозомен набор/
Виж целия пост
# 299
Аморе, препоръчвам ти др Борислав Иванов, работи в Медлайн,  гр. Пловдив. Обръща специално внимание на жени с тромбофилия. Щом имаш мутации,според мен от там идва проблема, а не от яйчника ти. Кураж!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия