Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 615
Здравейте,

за пръв път си правя хормонални изследвания. Гинеколожката ми каза да се изследвам, все още не съм посещавала ендокринолог, затова моля за вашия коментар.

Имам нередовен МЦ с големи закъснения по принцип, но понякога прескача месец-два. На 25 години съм.
Изследванията са правени на 4-и ден от началото на цикъла. Според референтните стойности резултатите са в допустимите граници, но явно нещо не ми е наред...

LH        4.44 mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5
FSH        7.45 mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2
Естрадиол    61.07  pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2
Пролактин 11.07  ng/ml     Жени: 2.8-29.2
 
Виж целия пост
# 616
Скрит текст:
Скрит текст:
Денисче, и аз да се примоля за коментар. Правени са днес на 2-ри ден на МЦ:

LH            4.97 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH          9.67 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  26.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  86.46 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

Само да отбележа, че са правени на 1-ви цикъл след задържан аборт в 8-9 г.с. и по принцип съм с доста намален ЯР /десния Я въобще не работи/. Много ли е зле положението според теб? Благодаря ти!  bouquet
Много скоро след аборта са изследвани и не е редно много да им се вярва.
ФСХ е висок, причината може да е и функциониране само на един яйчник.
Пролактинът трябва да се провери през ЛФ / тогава, високите му нива създават проблем/
Е2 също е висок, но най-вероятно трябва още време докато се нормализират хормоните.
Денис, в скрит текст съм дала хормоните ми от миналия месец. Днес на 2-ри ден пуснах отново. Притеснена съм, защото МЦ този месец ме изненада на 20-ти ден. Още повече се притесних като си видях хормоните днес,  пълна боза са. Ето ги, прави ми впечатление, че са коренно различни от предния месец:
 
LH            7.38 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH          20.81 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  8.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  27.38 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

С такъв висок ФСХ ановулаторен цикъл ли да очаквам според теб?  Пролактинът и естрадиолът не са ли с много ниски стойности? Предполагам, че е възможно да има и такива месеци между тези с нормални стойности на хормоните. А и сигурно заради миседа през май все още не са се нормализирали. Поне три месеца ли са необходими за нормализирането им? За минимум толкова настоява моя доктор преди да стартираме следващ опит.
Според мен, все още, при теб има хормонален дисбаланс, което е нормално в случая.
Изчакай най-малко още 2 МЦ и след това прави изследвания. Така само се притесняваш излишно.
След аборт, хормоните се нормализират до 6 МЦ, като при някои, това може да е за 2 МЦ, при други за 6-7 МЦ.


Здравейте,
Скрит текст:
за пръв път си правя хормонални изследвания. Гинеколожката ми каза да се изследвам, все още не съм посещавала ендокринолог, затова моля за вашия коментар.
Имам нередовен МЦ с големи закъснения по принцип, но понякога прескача месец-два. На 25 години съм.
Изследванията са правени на 4-и ден от началото на цикъла. Според референтните стойности резултатите са в допустимите граници, но явно нещо не ми е наред...

LH        4.44 mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5
FSH        7.45 mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2
Естрадиол    61.07  pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2
Пролактин 11.07  ng/ml     Жени: 2.8-29.2
 
ФСХ е висок за годините ти и може да показва, че има някъде проблем, който влияе зле на функцията на яйчниците.
Провери андрогените: Тестостерон, ДХЕА и 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/.
Добре е да те видят и на УЗ, може да има напр. киста и тя да е причина за по-високите нива на ФСХ в момента.
Виж целия пост
# 617
Много ти благодаря, Денис.  Hug Малко се поуспокоявам с мисълта, че вероятно все още хормоните ми не са се нормализирали. Дано имам късмет и да стане по-бързичко, че да действаме и този път надявам се успешно.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 618
Здравей отново , Денис!
Повторих изследванията днес ,на 7-8 ден от ПРЕДПОЛАГАЕМАТА овулация. Моля за коментар.Със сигурност ли може да се каже,че този месец не е имало овулация?

Прогестерон/Progesteronе       24.47       nmol/l     M <0.159-0474. фол.ф. 0.181 - 2.84;ов.ф. 0.385 - 38.1; лут.ф.5.81 - 75.9; менопауза:<0.159 - 0.401   
Естрадиол/Estradiol       92.28       pg/ml     M 15,5 - 63,3;Жф.ф 6,2 - 315,ов.ф28,6 - 525,лут.фаза 7,69 - 752;менопауза <5.0 - 138   


Много благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 619
Здравей отново , Денис!
Повторих изследванията днес ,на 7-8 ден от ПРЕДПОЛАГАЕМАТА овулация. Моля за коментар.Със сигурност ли може да се каже,че този месец не е имало овулация?

Прогестерон/Progesteronе       24.47       nmol/l     M <0.159-0474. фол.ф. 0.181 - 2.84;ов.ф. 0.385 - 38.1; лут.ф.5.81 - 75.9; менопауза:<0.159 - 0.401   
Естрадиол/Estradiol       92.28       pg/ml     M 15,5 - 63,3;Жф.ф 6,2 - 315,ов.ф28,6 - 525,лут.фаза 7,69 - 752;менопауза <5.0 - 138   

 
Цитат
Правих си изследване на прогестерон  на 7ми ден от предполагаемата  О и резултатът е 5.87 при референтни   жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;
Не е имало О., но хубавото е, че не е ЛУФ и няма киста.
Виж целия пост
# 620
Денис, при доказана с фоликулометрия овулация на 27.06 вечерта, кога да пусна прогестерона?
Мисля да е утре сутринта  newsm78
Виж целия пост
# 621
Денис, при доказана с фоликулометрия овулация на 27.06 вечерта, кога да пусна прогестерона?
Мисля да е утре сутринта  newsm78
Ако О. е била на 27.06 - прогестерон на 04.07.
Добре е да се пуска с Е2.
Виж целия пост
# 622
Благодаря ти  Hug
Виж целия пост
# 623
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Виж целия пост
# 624
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Добре са, само ТСХ при желание за бебе, трябва да е под 2.0
Виж целия пост
# 625
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Добре са, само ТСХ при желание за бебе, трябва да е под 2.0
Точно за желание за бебе правих изследванията. Трябва да пия нещонпредполагсм?
Виж целия пост
# 626
Скрит текст:
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Добре са, само ТСХ при желание за бебе, трябва да е под 2.0
Точно за желание за бебе правих изследванията. Трябва да пия нещонпредполагсм?
По принцип, да, защото при бременност ТСХ се повишава и това е опасно за бебето и бременността.
Консултирай се с Ендокринолог. Peace
Виж целия пост
# 627
Благодаря за мнението denis. А лесно ли се понижава тази стойност?
Декември месец също изследвах ЩЗ и тогава беше 1.14, а сега е почти двойно.
Явно нещо не е наред за да се увеличи така за 6 месеца.
Но интересното е, че дори когато е била под 2.0, добър резултат за бременност- такава  не настъпи.
Опитите ни са от 11 месеца.
Виж целия пост
# 628
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Добре са, само ТСХ при желание за бебе, трябва да е под 2.0
Точно за желание за бебе правих изследванията. Трябва да пия нещонпредполагсм?
Аз не съм компетентна, но ми се вижда че Тат е над нормата.
Виж целия пост
# 629
Скрит текст:
Здравейте,

Можете ли да си кажете мнението за изследванията ми от днес.

TSH 2.45 /0,27-4,20/
Anti TPO 53.10 /0-34/
Anti TG 14.32 /0-115/
LH 4.46 / фоликулярна: 1,5-12,6 лутеална: 1,00-11,4 менопауза:7,7-58,5/
Prolactin 11.80 /3-23.50/
FSH 4.30  / фоликулярна: 3,5-12,5 лутеална: 1,7-7.7 менопауза: 25.8 - 134.8/
Estradiol 52  / фоликулярна: 14-160 лутеална: 38-260 менопауза: 5 - 54/
Testosterone 0.27 /0.06-0.476/
Инсулин 4,06 /2.6-24.9/

ЛЛ каза, че всичко е наред. На преглед при АГ съм четвъртък, но не мога да изтрая до тогава за мнението му, затова питам и тук.
Добре са, само ТСХ при желание за бебе, трябва да е под 2.0
Точно за желание за бебе правих изследванията. Трябва да пия нещонпредполагсм?
Аз не съм компетентна, но ми се вижда че Тат е над нормата.
Da, права си, MAT е малко завишен. Благодаря. Грешката е моя.

leia2015
Консултирай с Ендокринолог. Peace
Може да е нещо инцидентно.
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на лекаря.
Тези отклонения, не са пречка за зачеване, но има риск при износването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия