Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 480
Денис, благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 481
Един малко по различен въпрос. Какви хормони се пускат на мъжа? Имаме мъжки фактор и никога не сме пускали, нямаме варикоцеле, а последната диагноза е от всичко по много- намалени бройки, концентрация, подвижност, морфология. Искаме да проверих хормоните. Кои и кога и как се правят? Благодаря предварително за отговорите  bouquet bouquet
Виж целия пост
# 482
Един малко по различен въпрос. Какви хормони се пускат на мъжа? Имаме мъжки фактор и никога не сме пускали, нямаме варикоцеле, а последната диагноза е от всичко по много- намалени бройки, концентрация, подвижност, морфология. Искаме да проверих хормоните. Кои и кога и как се правят? Благодаря предварително за отговорите  bouquet bouquet
ТСХ, Т4 - сутрин на гладно, да не е пито кафе и нищо с кофеин, вкл. и безкофеиново кафе
ЛХ, ФСХ -  сутрин на гладно
Тестостерон - сутрин на гладно
Пролактин - да не е правен секс 1-2 дни 
Тест за ИР /Инсулин + Глюкоза, сутрин, на гладно/

Виж целия пост
# 483
Скъпи момичета, как ви се струва следният резултат на прогестерон - 10,57 (реф. граници 1,70-27), изследването е правено на 20ти ден от цикъла и след положителен тест за О. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 484
Скъпи момичета, как ви се струва следният резултат на прогестерон - 10,57 (реф. граници 1,70-27), изследването е правено на 20ти ден от цикъла и след положителен тест за О. Благодаря предварително!
Ако е изследван на 7 ден след О. е нисък и не е сигурно, дали е имало О.
Ако не е - нищо не може да се предположи.
Виж целия пост
# 485
Привет Денис! Правих тестове за О и на 14тия ден втората черта стана много по-тъмна от контролната, но само в единия край, а в другия малко по-светла, но като се погледне цялостно си изглеждаше почти еднакво тъмна с контролната....Но не съм ходила на фоликуметрия. Когато ми дойде цикълът ще пусна на 3ти ден и другите хормони. Но ако имаш някакви препоръки до тогава, какво бих могла да направя, ще се радвам да споделиш...А и каква би могла да е причината за нисък прогестерон.. Sad
Виж целия пост
# 486
Привет Денис! Правих тестове за О и на 14тия ден втората черта стана много по-тъмна от контролната, но само в единия край, а в другия малко по-светла, но като се погледне цялостно си изглеждаше почти еднакво тъмна с контролната....Но не съм ходила на фоликуметрия. Когато ми дойде цикълът ще пусна на 3ти ден и другите хормони. Но ако имаш някакви препоръки до тогава, какво бих могла да направя, ще се радвам да споделиш...А и каква би могла да е причината за нисък прогестерон.. Sad
Ако не е спазено правилото, че прогестерон се пуска на 7 ден след доказана О., каквито и да са стойностите, не може да се прави извод за нивата на Прогестерона.
Тестът, не може да ти посочи точния ден за О.
Преброй дните след изследването на прогестерона до М., ако са 6-7 има проблем с О.
Ако са повече или по-малко от 6-7, не могат да се правят изводи.
Това не е много правилно, но поне аз мога да се ориентирам, какво се е случило - ще чакам да ми пишеш.
Ако нямаш възможност за ФМ /проследяване на О./, може да правиш тестове за О. / от (-) до (-)/ и да мериш БТ, а аз ще помагам да определиш деня на О. и тогава да изследваш Прогестерон + Е2 / на 7 ден след О./
Виж целия пост
# 487
Благодаря ти Денис, ще отида на ФМ следващия месец и ще пиша. Само да попитам какво значи да правя тестове за Овулация / от (-) до (-)/ ?
Виж целия пост
# 488
от отрицателен до отрицателен тест
Виж целия пост
# 489
Може ли да помоля за някакъв коментар. Прегледа ни при ендокринолог е чак на 10ти. Ако може да коментирате хормоните, за мъжът са. Търсим някакво обяснение на доста тежкият мъжки фактор? newsm78 Дали, това че тестостерона е на долна граница има значение и на какво може да се дължи?

Мъжът ми е на 35 години, не пуши , не пие, храни се умерено и здравословно. Не е с наднормено тегло, дори е слаб.

Скрит текст:
FSH       1.62       mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   

LH       2.05       mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   

Пролактин       6.87       ng/ml     Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
 
TSH       0.753       uIU/ml     0,55 - 4,78

fT4       1.1       ng/dl     0,89 - 1,76   
 
Тестостерон       3.58       ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76
Виж целия пост
# 490
Привет Денис, днес ми дойде (все още слабо), това прави 21 дни продължителност на предишния цикъл и  2 дена след изследването на прогестерона. Sad
Виж целия пост
# 491
Може ли да помоля за някакъв коментар. Прегледа ни при ендокринолог е чак на 10ти. Ако може да коментирате хормоните, за мъжът са. Търсим някакво обяснение на доста тежкият мъжки фактор? newsm78 Дали, това че тестостерона е на долна граница има значение и на какво може да се дължи?

Мъжът ми е на 35 години, не пуши , не пие, храни се умерено и здравословно. Не е с наднормено тегло, дори е слаб.

Скрит текст:
FSH       1.62       mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   

LH       2.05       mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   

Пролактин       6.87       ng/ml     Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
 
TSH       0.753       uIU/ml     0,55 - 4,78

fT4       1.1       ng/dl     0,89 - 1,76   
 
Тестостерон       3.58       ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76
ЛХ и ФСХ са ниски, показват че има проблем със СГенезата.
Тестостеронът трябва да е по-висок.


Привет Денис, днес ми дойде (все още слабо), това прави 21 дни продължителност на предишния цикъл и  2 дена след изследването на прогестерона. Sad
21 дни е границата за дължина на МЦ и показва проблем.
Добре е да те видят на УЗ - може да има ЗФ/киста/ ЛУФ - при тези нива на прогестерона.
В края на МЦ, ако няма бременност, нивата на Прогестерона падат, ако няма някакъв проблем.
Ще чакам да пишеш.
Виж целия пост
# 492
Здравей, Денис,

Може ли мнение и по едни такива резултати (с референтните стойности на лабораторията, в която са изследвани):

TSH - 1.83 (0,55 - 4,78)
FSH - 7.03 (жени фол.фаза 2.5-10.2)
LH - 12.61(жени фол.фаза 1,9-12,5)
Естрадиол - 47.21(жени-фол.фаза 19.5- 144.2)

Правени са в 3 ден от МЦ. Не са достатъчни за генерални изводи, предстоят и други, но все пак на първо време. Към момента на изследване ехографски не се наблюдават ПКЯ, но има история за такива преди години.
Виж целия пост
# 493
Здравейте . Искам да попитам за щитовидната жлеза. Скоро си правих изследване ТСХ и резултата ми беше 1.90 .Искам да забременее и трябва ли да си правя други хормонални изследвания. Имам един аборт преди 2 години . Незнам дали са ми пускали такива изследвания в болницата.
 Изпотяването има ли общо с тези хормони .
Виж целия пост
# 494
Здравей, Денис,
Скрит текст:
Може ли мнение и по едни такива резултати (с референтните стойности на лабораторията, в която са изследвани):

TSH - 1.83 (0,55 - 4,78)
FSH - 7.03 (жени фол.фаза 2.5-10.2)
LH - 12.61(жени фол.фаза 1,9-12,5)
Естрадиол - 47.21(жени-фол.фаза 19.5- 144.2)

Правени са в 3 ден от МЦ. Не са достатъчни за генерални изводи, предстоят и други, но все пак на първо време. Към момента на изследване ехографски не се наблюдават ПКЯ, но има история за такива преди години.
Здравей!
ЛХ е висок - показва ПКЯ/СПКЯ. Трябва да направиш и другите изследвания, те ще покажат къде е проблема.
ТСХ е добре.

Здравейте . Искам да попитам за щитовидната жлеза. Скоро си правих изследване ТСХ и резултата ми беше 1.90 .Искам да забременее и трябва ли да си правя други хормонални изследвания. Имам един аборт преди 2 години . Незнам дали са ми пускали такива изследвания в болницата.
 Изпотяването има ли общо с тези хормони .
Здравей!
ТСХ е добре, но ако не си изследвала хормони на ЩЖ, е добре да се пуска с Т4.
Трябва да изследваш и всички други хормони / посочени са на 1 стр./
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия