Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 495
Здравейте момичета, пусках някои имунологични и резултатите са ок. Има само едно,  което ми е малко странно. Ако някой може да ми каже нещо ще съм благодарна. АГ-то ми ги видя и каза, че са ок, но.,.....

TSH     2.55 mlU/L             0.34-5.6
Anti TPO     0.30 lU/mL      0.25-9.0
Anti TG     0.00  lU/mL       0.4-4.0    всъщност това ми е странно как може да е 0,00
Виж целия пост
# 496
Здравейте момичета, пусках някои имунологични и резултатите са ок. Има само едно,  което ми е малко странно. Ако някой може да ми каже нещо ще съм благодарна. АГ-то ми ги видя и каза, че са ок, но.,.....

TSH     2.55 mlU/L             0.34-5.6
Anti TPO     0.30 lU/mL      0.25-9.0
Anti TG     0.00  lU/mL       0.4-4.0    всъщност това ми е странно как може да е 0,00
ТСХ трябва да е под 2.0 - показва, че си с Хипофункция на ЩЖ.
За Anti TG  - може да е нула, това са антитела.
Виж целия пост
# 497

ТСХ трябва да е под 2.0 - показва, че си с Хипофункция на ЩЖ.
За Anti TG  - може да е нула, това са антитела.
[/quote]

А те се променят, нали? Защото с предната бременност като съм пускала TSH е било 1,91. Сега не съм бременна, но това влияе ли по някакъв начин?А защо да е под 2 като долната граница е 0,34 и е чак до 5? В смисъл 2,55 си е по средата. Нещо не намирам много информация в Гугъл.
Виж целия пост
# 498
Аз бях чела по западната школа, че TSH за млада жена трябва да е между 1,5 и 2,5, както и при бременност или планиране на такава. Общите референтни стойности покриват всички варианти, т.е. жена в менопауза може да е с TSH 4,5 и няма нужда от медикаментозна терапия, това е в референтни граници. Такъв е смисълът на референтните стойности. Но Денис е компетентна по тези въпроси и ми е много интересно и на мен да сподели защо чак под 2 трябва да е TSH, това ново ли е или е свързано с очакваното повишаване на стойността при бременност?
Виж целия пост
# 499
Здравейте! Не знам дали мястото на въпроса ми е в тази тема,но ще питам Rolling Eyes. Благодаря предварително,ако някой знае и  ми отговори.

Имам назначен Утрогестан от 100 мг по 1 капсула  сутрин 2 и вечер за 10 дни след О .Овулацията ми обаче(,засечена е само с тестове) е около 20 ден от МЦ. Означава ли това,че  цикълът ми ще е  най-малко 30 дни?Отлага ли менструацията  Утрогестанът ,ако се приема по тази схема?
Виж целия пост
# 500
Здравейте! Не знам дали мястото на въпроса ми е в тази тема,но ще питам Rolling Eyes. Благодаря предварително,ако някой знае и  ми отговори.

Имам назначен Утрогестан от 100 мг по 1 капсула  сутрин 2 и вечер за 10 дни след О .Овулацията ми обаче(,засечена е само с тестове) е около 20 ден от МЦ. Означава ли това,че  цикълът ми ще е  най-малко 30 дни?Отлага ли менструацията  Утрогестанът ,ако се приема по тази схема?
Ако О. е на 20 ден от МЦ, М трябва да е на 34 ден от МЦ.
Денят на М., зависи от деня на О., не от приема на Утрогестана.
МЦ се състои от няколко фази:
М - менструална, 5-7 дни
ФФ - с различна продължителност
О. - овулаторна - 1 до 2 дни
ЛФ - тя е сравнително постоянна - около 14 дни
Ти ще ползваш Утрогестан именно в тази фаза / която е 14 дни/



Виж целия пост
# 501
Благодаря,Денис!

 Хмм, значи няма връзка между лекарствата и дългият (за мен) цикъл  newsm78 Странното е,че моят цикъл беше 28 дни  без да приемам никакви препарати,а вече трети месец откакто слагам Утрогестан, цикълът ми много се удължи и О. се измести. Явно има нещо,което започна да ми  удължава и менструалната  и ФФаза. Някава идея от какво може да е ?  Или може би е съвпадение newsm78 Не разбирам Sad
Виж целия пост
# 502
Благодаря,Денис!

 Хмм, значи няма връзка между лекарствата и дългият (за мен) цикъл  newsm78 Странното е,че моят цикъл беше 28 дни  без да приемам никакви препарати,а вече трети месец откакто слагам Утрогестан, цикълът ми много се удължи и О. се измести. Явно има нещо,което започна да ми  удължава и менструалната  и ФФаза. Някава идея от какво може да е ?  Или може би е съвпадение newsm78 Не разбирам Sad
Дай ми някаква схема, за да погледна какво се случва, напр.
Дължина на МЦ
М.-  брой дни
ФФ - брой дни
О.  - ден от МЦ
ЛФ - брой дни
Утрогестан - от ... до ... ден на МЦ.
Виж целия пост
# 503
Здравейте. Мъчат ме някои въпроси и много ще се радвам ако тук има хора, които могат да ми дадат отговори.
Резултатите от изследванията са следните:
TSH - 1.46;
МАТ - 270 ( при референтни стойности < 34 );
ТАТ - 430 ( при референтни стойности <115 ).
Правим опити за забременяване.

Искам да попитам следното:
1. Възможно ли е да се забременее при тези стойности на антителата? Тези завишени стойности на МАТ и ТАТ оказват ли влияние върху възможността  да се забременее или по-скоро биха повлияли върху износването при евентуална бременност?
2. Другият ми въпрос е ако влияят върху забременяването то терапията с медикаменти ли е или някакви вливания се правят?

Благодаря на всички, които ще се отзоват на моето питане!
Виж целия пост
# 504
Благодаря,Денис!

 Хмм, значи няма връзка между лекарствата и дългият (за мен) цикъл  newsm78 Странното е,че моят цикъл беше 28 дни  без да приемам никакви препарати,а вече трети месец откакто слагам Утрогестан, цикълът ми много се удължи и О. се измести. Явно има нещо,което започна да ми  удължава и менструалната  и ФФаза. Някава идея от какво може да е ?  Или може би е съвпадение newsm78 Не разбирам Sad
Дай ми някаква схема, за да погледна какво се случва, напр.
Дължина на МЦ
М.-  брой дни
ФФ - брой дни
О.  - ден от МЦ
ЛФ - брой дни
Утрогестан - от ... до ... ден на МЦ.
Последният е:
Продължава 31 дни
Мф-6 дни, положителен тест за О.-на 17 и 18-ти ден (на 19 вече  е  отрицателен ).От 20 ден Утрогестан за 10 дни .Следва М на 31ден.
Пак МФ 6 дни и пак 2 положителни теста за овулация на 17 и 18 ден.
Виж целия пост
# 505
Здравейте.
Скрит текст:
Мъчат ме някои въпроси и много ще се радвам ако тук има хора, които могат да ми дадат отговори.
Резултатите от изследванията са следните:
TSH - 1.46;
МАТ - 270 ( при референтни стойности < 34 );
ТАТ - 430 ( при референтни стойности <115 ).
Правим опити за забременяване.

Искам да попитам следното:
1. Възможно ли е да се забременее при тези стойности на антителата? Тези завишени стойности на МАТ и ТАТ оказват ли влияние върху възможността  да се забременее или по-скоро биха повлияли върху износването при евентуална бременност?
2. Другият ми въпрос е ако влияят върху забременяването то терапията с медикаменти ли е или някакви вливания се правят?

Благодаря на всички, които ще се отзоват на моето питане!
Здравей!
1. Да, възможно е забременяване при тези стойности. Тези стойности влияят както на зачеването, така и на износването.
За да се намали риска, трябва да си под лекарско наблюдение преди зачеване и по време на износването.
Важно е да се докаже, дали е Хашимото, защити антителата на ЩЖ може да се повишат и от него друго - напр. възпаление.
2. Терапията е с медикамент и добавки.


Скрит текст:
Благодаря,Денис!

 Хмм, значи няма връзка между лекарствата и дългият (за мен) цикъл  newsm78 Странното е,че моят цикъл беше 28 дни  без да приемам никакви препарати,а вече трети месец откакто слагам Утрогестан, цикълът ми много се удължи и О. се измести. Явно има нещо,което започна да ми  удължава и менструалната  и ФФаза. Някава идея от какво може да е ?  Или може би е съвпадение newsm78 Не разбирам Sad
Дай ми някаква схема, за да погледна какво се случва, напр.
Дължина на МЦ
М.-  брой дни
ФФ - брой дни
О.  - ден от МЦ
ЛФ - брой дни
Утрогестан - от ... до ... ден на МЦ.
Последният е:
Продължава 31 дни
Мф-6 дни, положителен тест за О.-на 17 и 18-ти ден (на 19 вече  е  отрицателен ).От 20 ден Утрогестан за 10 дни .Следва М на 31ден.
Пак МФ 6 дни и пак 2 положителни теста за овулация на 17 и 18 ден.
Ако О. е била на 19-ти ден,  МЦ ще е дълъг 33 дни.
След прекратяване приема на Утрогестана до 10 дни трябва да дойде М., ако не е имало О.
Ако е имало О.,  трябва да ти дойде на 33 ден от МЦ, +/- 1-2 дни.

Тестовете за О., не показват много точно деня на О. - може да има отклонение и до 48 часа.
О. , в домашни условия, се доказва с тестове за О. + измерване на БТ.
Виж целия пост
# 506
Денис здравей, днес пуснах прогестерон на 23 ден от МЦ 7-8 дни след овулация, засичана само с тестове без измерване на БТ.  Резултат 51,80nmol/L при референтни 5.82-75.9. Как ти се вижда?
Виж целия пост
# 507
Денис здравей, днес пуснах прогестерон на 23 ден от МЦ 7-8 дни след овулация, засичана само с тестове без измерване на БТ.  Резултат 51,80nmol/L при референтни 5.82-75.9. Как ти се вижда?
Добре е, показва че е имало О., но може да е и по-висок.
Включи някакви добавки - Омега 3, МВИглика, Омега 7, вит. Е, Бета-каротин
Виж целия пост
# 508
Благодаря ти много, Денис Hug
Виж целия пост
# 509
Здравей, Денис,

Може ли коментар и на моите изследвания, целя забременяване.

TSH                                      3.2 uIU/ml     (0.27 - 4.2)
Toxoplasma IgG               <0.130 U/ml     (< 30.0)
Vitamin B12                      364.2 pmol/l     (141 - 489)   
Витамин D Тотал                18.8 ng/ml     (> 30)

Пия еутирокс 150 и явно трябва още Sad
Токсоплазмата като е отрицателна за минала инфекция има ли смисъл да пускам за настояща?
За витамините ще се радвам на насока към специалист.

Идните месеци ще пусна поетапно и Тромбофилия, Уреаплазма, Микоплазма, Хламидия,
FT3, FT4, TAT, MAT, Антиспермални антитела, Фолиева киселина, Желязо

Има ли друго, което е препоръчително да пусна превантивно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия