Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 525
Денисче, и аз да се примоля за коментар. Правени са днес на 2-ри ден на МЦ:

LH           4.97 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH         9.67 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  26.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  86.46 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

Само да отбележа, че са правени на 1-ви цикъл след задържан аборт в 8-9 г.с. и по принцип съм с доста намален ЯР /десния Я въобще не работи/. Много ли е зле положението според теб? Благодаря ти!  bouquet
Много скоро след аборта са изследвани и не е редно много да им се вярва.
ФСХ е висок, причината може да е и функциониране само на един яйчник.
Пролактинът трябва да се провери през ЛФ / тогава, високите му нива създават проблем/
Е2 също е висок, но най-вероятно трябва още време докато се нормализират хормоните.


Не пия кафе,нито пуша. Посъветваха ме утре да пусна отново ТСХ в друга лаб, както и ТАТ И МАТ,защото можело да съм образувала антитела. Досега те са ми били винаго в норма,възможно ли е да се покачат от Л-тирокса?
Да, пусни контрола и винаги изследвай ТСХ по едно и също време - до  9.00 часа.
През деня ТСХ варира.
Не, Л-Тирокса не влияе на антителата или ако влияе то е в положителна посока, при оптимална доза.
Може да е и някакъв инцидент - ЩЖ е много особен, непредвидим, хормонален орган, които реагира както на вътрешни / НС-ма, ССС-ма и т.н./, така и на външни, за тялото фактори.
Виж целия пост
# 526
Момичета, полудявам! Кога го мерите този пролактин, че чух и прочетох какво ли не от лекари и лаборатории. Денис, ти какво ще кажеш? Вече ми иде да го меря на всеки 7 дни, за да видя как се движи... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 527
Момичета, полудявам! Кога го мерите този пролактин, че чух и прочетох какво ли не от лекари и лаборатории. Денис, ти какво ще кажеш? Вече ми иде да го меря на всеки 7 дни, за да видя как се движи... Rolling Eyes
Моето мнение, на неспециалист е , че трябва да се изследва в дните около О.  до 7 ден след нея, защото високите нива на пролактина потискат О. и синтеза на прогестерон / в ЛФ/ и пречат на имплантацията. Физиологично, нивата му са по-ниски през ФФ. Ако има проблем с Пролактина и той е изследван само през ФФ, няма как да се предвиди докъде ще скочат нивата му около О.
Знаеш, че Пролактина потиска О. - както е при кърмачките, чийто нива на този хормон са високи - те нямат О. и дори  нямат и М.
Редно е, обаче, да се консултирате със специалист.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1009676
Виж целия пост
# 528
Изследванията са на 16годишно момиче.
аnti tg 6.77   референтни стойности  <115
аkti tpo 9.77                                         <12
tsh 0.426                                               0.35-5.00
progesteron 2.78                                  фол ф 0,85-8,2 лут ф 16,6-122,8
prolaktin 195.3                                      90-523
lh 11.82                                                 фол 1,9-8 ов.11,3-59 лут 0,8-10
fsh 4.84                                                  фол 2,4-9,3 ов 3,9-13,3 лут 0,6-10
estradiol 0.39                                        фдл 0,08-0,79 ов.0,7-2,1 лут 0,0-1,13
testosteron 2.59                                    0,18-2,55

Хормоните са измерени на 4- ти и 19 ден от цикъла.Като на 19 ден е настъпил нов цикъл.По принцип цикъла варира от 22 до 32 ден никога повече.обикновено 26-28 дни в последната година.Решихме да пуснем хормони защото предходния цикъл продължи 10 дни.От хормоните АГ смята ,че е поликистозни  яйчници.Това което четох за СПКЯ е, че цикъла идва на големи интервали.Детето няма този проблем.Слабо е и е почти без акне.Ще правим консулт с ендокринолог.Въпро са ми е нещо друго дали може да покаже тези стойности?
Виж целия пост
# 529
Моля за коментар и за моите изследвания, правени на 3-ти ден, пуснах ги профилактично за да ги имам за предстоящия преглед:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.760   mIU/l    реф:0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   12.47   IU/l   реф: фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.09   IU/l   реф: Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   181.20   pmol/l   реф: фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.48   nmol/l   реф: 0.22 - 2.90

Дали има хематоложка тема, тъй като пуснах и ПКК понеже следя анемия?
Виж целия пост
# 530

Здравей Денис,много те моля за коментар.Взети са на трети ден от мц. през месец март
Скрит текст:
LH 16,97 mIU/ml -  М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 19,2 mIU/ml -  М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 52,16 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
TSH -       1,51   (0.27-4.20)
Prolactin - 125,4(127-6370

Докторът каза, че имам ИЯР и е най добре да се насочим към донорска програма . Но каза да следя хормоните в 3 поредни месеца и ако има леко размърдване на стойностите може и да пробваме с мои яйцеклетки .

Това са резултатите от месец април :

LH 9,16 mIU/ml - М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 9,58 mIU/ml - М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 72,26 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201

Може ли да има такава разлика между двата месеца ? Какви добавки мога да пия за да подобря нещата ?вече съм на 40 години и нямам никво реме за губене .
[/quote]
Здравей!
ЛХ и ФСХ доста варират, може и да не е съвсем изчерпан ЯР.
Добре е да провериш АМХ и Инхибин В / на 3 ден от МЦ/
Ако не си правила всички изследвания, добре е да ги направиш, защото може да има и друг проблем.
Добавките са след това, защото ако има по-сериозен проблем, те няма да помогнат много / и ще изгубиш ценно време/.
Това са всички хормони:
Скрит текст:
ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
ТСХ и Т4 - на чист ден / да не е пито кафе, чай... нищо с кофеин/
ТАТ и МАТ - няма значение деня от МЦ
Пролактин - на чист ден, най-добре в дните около О. и до 7 ден след нея/ 1-2 дни да не е правен секс и да не са пипани гърдите/
Тестостерон, Андростендион - няма значение деня от МЦ
ДХЕА - няма значение деня от МЦ
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ
Глюкоза + Инсулин  - на гладно,  няма значение деня от МЦ
[/spoiler]
Здравей Денис ,

това са ми резултатите от месец май:

LH 12,42 mIU/ml - М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 10,56 mIU/ml - М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 62,44 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774,
Прогестерон 1,22 mmol/l Ж: ,фол. 0,181-2,84 овул. 0,385-38,1 лут.5,81-75,9
АМН  0,654    реф. стойности 0,77-5,24.

за Инхибин В едва днес ми казаха , че не им стигнал кр. материал и ще пускам наново изследванията .
Моляте за коментар .
[/quote]
ЛХ и ФСХ пак са високи, показват че функцията на яйчниците е намалена.
АМХ е нисък и показва НЯР, но дано Инхибин В да е по-висок, защото има възможност, макар и не много голяма, да се повлияе на АМХ, докато на Инхибин В не може.
[/quote]

Здравей Денис,

това са ми резултатите от м. юни

LH 13,57 mIU/ml - М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 14,51 mIU/ml - М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 57,99 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774,
АМН  0,510    реф. стойности 0,77-5,24.
Инхибин В  112  реф. стойности фол. 30-90, овул. 80-200, лут. < 50, мен. <10

Денис, ти какво ще кажеш? Сега съм на витамини и през август ще стартираме  инвитро процедура по думите на лекаря .
Моля те за твоето мнение .

Виж целия пост
# 531
Здравей отново Денис, днес пуснах изследвания в друга лаборатория.
Тсх - 3.36
Фт4 - 18.3
Нямам антитела както док ме посъветва да пусна.
Сега не знам на коя лаб да вярвам. Според теб трябва ли да вдигам дозата на 75мкг или да продължа на 50 и да проверя след 10дни дали пада тсх?
Виж целия пост
# 532
Изследванията са на 16годишно момиче.
Скрит текст:
аnti tg 6.77   референтни стойности  <115
аkti tpo 9.77                                         <12
tsh 0.426                                               0.35-5.00
progesteron 2.78                                  фол ф 0,85-8,2 лут ф 16,6-122,8
prolaktin 195.3                                      90-523
lh 11.82                                                 фол 1,9-8 ов.11,3-59 лут 0,8-10
fsh 4.84                                                  фол 2,4-9,3 ов 3,9-13,3 лут 0,6-10
estradiol 0.39                                        фдл 0,08-0,79 ов.0,7-2,1 лут 0,0-1,13
testosteron 2.59                                    0,18-2,55

Хормоните са измерени на 4- ти и 19 ден от цикъла.Като на 19 ден е настъпил нов цикъл.По принцип цикъла варира от 22 до 32 ден никога повече.обикновено 26-28 дни в последната година.Решихме да пуснем хормони защото предходния цикъл продължи 10 дни.От хормоните АГ смята ,че е поликистозни  яйчници.Това което четох за СПКЯ е, че цикъла идва на големи интервали.Детето няма този проблем.Слабо е и е почти без акне.Ще правим консулт с ендокринолог.Въпро са ми е нещо друго дали може да покаже тези стойности?
Кои са правени на 4-ти и кои на 19-ти ден от МЦ?


Здравей отново Денис, днес пуснах изследвания в друга лаборатория.
Тсх - 3.36
Фт4 - 18.3
Нямам антитела както док ме посъветва да пусна.
Сега не знам на коя лаб да вярвам. Според теб трябва ли да вдигам дозата на 75мкг или да продължа на 50 и да проверя след 10дни дали пада тсх?
Консултирай се с лекар за дозата.
Според мен, доза 75мкг е много висока за това ТСХ - има опасност да отидеш в Хиперфункция, а това е по-лошо от Хипофункцията.
Контрола след поне 1 месец, защото ТСХ пада бавно. Това е хормон и варира, когато го изследваш много често и улавяш по-високи нива, това те подвежда, че дозата е ниска.
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на лекаря Peace



Моля за коментар
Скрит текст:
и за моите изследвания, правени на 3-ти ден, пуснах ги профилактично за да ги имам за предстоящия преглед:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.760   mIU/l    реф:0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   12.47   IU/l   реф: фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.09   IU/l   реф: Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   181.20   pmol/l   реф: фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.48   nmol/l   реф: 0.22 - 2.90

Дали има хематоложка тема, тъй като пуснах и ПКК понеже следя анемия?
ТСХ е добре.
Пролактинът е висок, трябва да е около 300.
ЛХ е висок, показва ПКЯ.
Тестостеронът е добре.
Желателно е да провериш Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/, Инсулин+ Глюкоза, на гладно. - те ще покажат дали има и друга причина, освен Пролактина, за ПКЯ  /респ. за СПКЯ/.
За ПКК - пусни я тук


Здравей Денис,
Скрит текст:
това са ми резултатите от м. юни
LH 13,57 mIU/ml - М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 14,51 mIU/ml - М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 57,99 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774,
АМН  0,510    реф. стойности 0,77-5,24.
Инхибин В  112  реф. стойности фол. 30-90, овул. 80-200, лут. < 50, мен. <10
Денис, ти какво ще кажеш? Сега съм на витамини и през август ще стартираме  инвитро процедура по думите на лекаря .
Моля те за твоето мнение .
ЛХ и ФСХ са високи, показват проблем с функцията на яйчниците.
АМХ и Инхибин В - на кой ден от МЦ за изследвани?
Виж целия пост
# 533

Здравей отново Денис, днес пуснах изследвания в друга лаборатория.
Тсх - 3.36
Фт4 - 18.3
Нямам антитела както док ме посъветва да пусна.
Сега не знам на коя лаб да вярвам. Според теб трябва ли да вдигам дозата на 75мкг или да продължа на 50 и да проверя след 10дни дали пада тсх?
Консултирай се с лекар за дозата.
Според мен, доза 75мкг е много висока за това ТСХ - има опасност да отидеш в Хиперфункция, а това е по-лошо от Хипофункцията.
Контрола след поне 1 месец, защото ТСХ пада бавно. Това е хормон и варира, когато го изследваш много често и улавяш по-високи нива, това те подвежда, че дозата е ниска.
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на лекаря Peace

От Март съм на 50 мкг и Април ТСХ беше 1,38 , затова се чудя щом ТСХ се покачва дали трябва да се увеличи дозата.. но явно ще остана на 50 и ще изследвам пак. newsm78
Виж целия пост
# 534
Изследванията са на 16годишно момиче.
Скрит текст:
аnti tg 6.77   референтни стойности  <115
аkti tpo 9.77                                         <12
tsh 0.426                                               0.35-5.00
progesteron 2.78                                  фол ф 0,85-8,2 лут ф 16,6-122,8
prolaktin 195.3                                      90-523
lh 11.82                                                 фол 1,9-8 ов.11,3-59 лут 0,8-10
fsh 4.84                                                  фол 2,4-9,3 ов 3,9-13,3 лут 0,6-10
estradiol 0.39                                        фдл 0,08-0,79 ов.0,7-2,1 лут 0,0-1,13
testosteron 2.59                                    0,18-2,55

Хормоните са измерени на 4- ти и 19 ден от цикъла.Като на 19 ден е настъпил нов цикъл.По принцип цикъла варира от 22 до 32 ден никога повече.обикновено 26-28 дни в последната година.Решихме да пуснем хормони защото предходния цикъл продължи 10 дни.От хормоните АГ смята ,че е поликистозни  яйчници.Това което четох за СПКЯ е, че цикъла идва на големи интервали.Детето няма този проблем.Слабо е и е почти без акне.Ще правим консулт с ендокринолог.Въпро са ми е нещо друго дали може да покаже тези стойности?
Кои са правени на 4-ти и кои на 19-ти ден от МЦ?




Благодаря вече имам становище на ендокринолог и АГ.Ще изчакаме 3 месеца и отново ще пускаме хормони.Според тях понеже възраста е такава може и да е нещо преходно .До прогестерон са на 21 ден др.са на четвърти.Много се надявам да е пубертетска история,но ще видим.Нямаме типичната кл.картина на СПКЯ.
Виж целия пост
# 535
Скрит текст:
Изследванията са на 16годишно момиче.
Скрит текст:
аnti tg 6.77   референтни стойности  <115
аkti tpo 9.77                                         <12
tsh 0.426                                               0.35-5.00
progesteron 2.78                                  фол ф 0,85-8,2 лут ф 16,6-122,8
prolaktin 195.3                                      90-523
lh 11.82                                                 фол 1,9-8 ов.11,3-59 лут 0,8-10
fsh 4.84                                                  фол 2,4-9,3 ов 3,9-13,3 лут 0,6-10
estradiol 0.39                                        фдл 0,08-0,79 ов.0,7-2,1 лут 0,0-1,13
testosteron 2.59                                    0,18-2,55

Хормоните са измерени на 4- ти и 19 ден от цикъла.Като на 19 ден е настъпил нов цикъл.По принцип цикъла варира от 22 до 32 ден никога повече.обикновено 26-28 дни в последната година.Решихме да пуснем хормони защото предходния цикъл продължи 10 дни.От хормоните АГ смята ,че е поликистозни  яйчници.Това което четох за СПКЯ е, че цикъла идва на големи интервали.Детето няма този проблем.Слабо е и е почти без акне.Ще правим консулт с ендокринолог.Въпро са ми е нещо друго дали може да покаже тези стойности?
Кои са правени на 4-ти и кои на 19-ти ден от МЦ?
Благодаря вече имам становище на ендокринолог и АГ.Ще изчакаме 3 месеца и отново ще пускаме хормони.Според тях понеже възраста е такава може и да е нещо преходно .До прогестерон са на 21 ден др.са на четвърти.Много се надявам да е пубертетска история,но ще видим.Нямаме типичната кл.картина на СПКЯ.
ТСХ е добре, но е хубаво да се следи, защото е на долна граница.
Няма Хашимото.
Пролактинът е добре.
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Тестостеронът е висок и е хубаво да се проверят и другите андрогени - Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон. Посочвам ти ги информативно, те са свързани в тестостерона.
Да, на тази възраст, често се случват подобни отклонения и дано да е нещо инцидентно.  Peace
Виж целия пост
# 536
Цитат
Моля за коментар
Скрит текст:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.760   mIU/l    реф:0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   12.47   IU/l   реф: фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.09   IU/l   реф: Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   181.20   pmol/l   реф: фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.48   nmol/l   реф: 0.22 - 2.90

Цитат
ТСХ е добре.
Пролактинът е висок, трябва да е около 300.
ЛХ е висок, показва ПКЯ.
Тестостеронът е добре.
Желателно е да провериш Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/, Инсулин+ Глюкоза, на гладно. - те ще покажат дали има и друга причина, освен Пролактина, за ПКЯ  /респ. за СПКЯ/.
За ПКК - пусни я тук
Благодаря Денис  bouquet
 Относно ПКК:
Скрит текст:
От ПКК всичко е в норма, без най-важното:
Hgb /хемоглобин/ 102 g/L реф:120-155
такъв е заради талъсамия минор.
Желязо 15.83 mmol/l  реф:6.6-26
Свободен ЖСК 41.10 mmol/l реф:20-62
Тотален ЖСК 56.93 mmol/l реф:42-78
При тези стойности на желязото ще е нужна ли добавка на желязо и B complex към ФК.
С хематолога се надявам да се свържа другата седмица
Виж целия пост
# 537
Здравей Денис,
Скрит текст:
това са ми резултатите от м. юни
LH 13,57 mIU/ml - М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH 14,51 mIU/ml - М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol 57,99 pg/ml -  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774,
АМН  0,510    реф. стойности 0,77-5,24.
Инхибин В  112  реф. стойности фол. 30-90, овул. 80-200, лут. < 50, мен. <10
Денис, ти какво ще кажеш? Сега съм на витамини и през август ще стартираме  инвитро процедура по думите на лекаря .
Моля те за твоето мнение .
ЛХ и ФСХ са високи, показват проблем с функцията на яйчниците.
АМХ и Инхибин В - на кой ден от МЦ за изследвани?


Добро утро Денис ,


АМХ е правен на 2 ден , а Инхибин В на 4 ден.

Виж целия пост
# 538
Здравейте, момичета. Нашата борба по пътя към забременяването продължава - почти 2 години откакто за първи път писах тук. Накратко казано, преди 2 години и половина направих спонтанен аборт в 6 г.с. и оттогава не успявам да забременея. За това време сме правили СГ, ЦС, консултации в клиника по репродуктивна медицина, хормони на 3 ден от цикъла и тъй като нищо от изброените не показва проблем, лекарят ми ме посъветва да преминем към лапароскопия. Този месец на 15 ден от цикъла (с късна овулация и редовен цикъл 28-29 дни съм) бях на преглед и гинеколога ми видя ДФ в дясно 22мм, на 16 ден имах положителен тест за О и реших, че О ще настъпи на 17 ден. Лекарят ми не ми е предлагал да правим фоликулометрия, аз също не съм го питала (което сега отчитам като грешка  Embarassed ) Реших да си самоназнача изследване на прогестерон, въпреки че знам, че О трябва да е доказана и да е видяно, че Ф се пука. Резултатите обаче силно ме притесниха - пуснах изследване в 2 последователни дни, за да съм по-сигурна, че няма да изпусна пика и ето ги резултатите:
на 23 ден - Estradiol   0.50   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                   Progesteron   22.96   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
на 24 ден- Estradiol   0.31   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                 Progesteron   14.08   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
Въпроса ми е следния: показателен ли е изобщо резултата при положение, че О не е проследена с фоликулометрия ? И това не са ли прекалено ниски стойности и за какво говорят ? Бихте ли ме посъветвали да изчакам с лапароскопията и да направя няколко месеца на фоликулометрия ? Може ли това (ако доказва недостатъчност) да е причина за незабременяване или по-скоро води до невъзможност за износване на плода ?
Момичета, извинете ме за дългия пост, просто много ме шокираха тези стойности на прогестерона, а моя гинеколог никога не е споменавал да ги измерваме, та вие сте ми най-сигурния източник на информация и подкрепа. Денис, много бих се радвала, отново на съвет и от теб   bouquet
П.С. От 2 месеца приемам Агнес , не знам дали е рано и още няма ефект, или просто при мен няма да даде резултат
Виж целия пост
# 539
Скрит текст:
Цитат
Моля за коментар
Скрит текст:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.760   mIU/l    реф:0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   12.47   IU/l   реф: фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.09   IU/l   реф: Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   181.20   pmol/l   реф: фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.48   nmol/l   реф: 0.22 - 2.90

Цитат
ТСХ е добре.
Пролактинът е висок, трябва да е около 300.
ЛХ е висок, показва ПКЯ.
Тестостеронът е добре.
Желателно е да провериш Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон / на 3 ден от МЦ/, Инсулин+ Глюкоза, на гладно. - те ще покажат дали има и друга причина, освен Пролактина, за ПКЯ  /респ. за СПКЯ/.
За ПКК - пусни я тук
Благодаря Денис  bouquet
 Относно ПКК:
Скрит текст:
От ПКК всичко е в норма, без най-важното:
Hgb /хемоглобин/ 102 g/L реф:120-155
такъв е заради талъсамия минор.
Желязо 15.83 mmol/l  реф:6.6-26
Свободен ЖСК 41.10 mmol/l реф:20-62
Тотален ЖСК 56.93 mmol/l реф:42-78
При тези стойности на желязото ще е нужна ли добавка на желязо и B complex към ФК.
С хематолога се надявам да се свържа другата седмица
Хемоглобинът в нисък, което е нормално за таласемия минор /ти си го знаеш/, но другите показатели са добре. По-добре не приемай желязо, преди да се консултираш с лекар, за В-комплекс, няма проблем.


Zhivka70
AMХ и Инхибин В е добре да се пускат на 3 ден от МЦ, макар че, за АМХ няма значение деня от МЦ, но  Инхибин В трябва да се изследва на 3 ден от МЦ. Двата хормона се тълкуват заедно.
АМХ е нисък, показва доста НЯР.
Инхибин В може да е започнал да се повишава, след като е изследван на 4 ден и има вероятност да не е обективен. По-принцип, под 80 се смята за нисък.
Пробвай с добавките да им повлияеш, при доста момичета се получи.  Peace



Здравейте, момичета.
Скрит текст:
Нашата борба по пътя към забременяването продължава - почти 2 години откакто за първи път писах тук. Накратко казано, преди 2 години и половина направих спонтанен аборт в 6 г.с. и оттогава не успявам да забременея. За това време сме правили СГ, ЦС, консултации в клиника по репродуктивна медицина, хормони на 3 ден от цикъла и тъй като нищо от изброените не показва проблем, лекарят ми ме посъветва да преминем към лапароскопия. Този месец на 15 ден от цикъла (с късна овулация и редовен цикъл 28-29 дни съм) бях на преглед и гинеколога ми видя ДФ в дясно 22мм, на 16 ден имах положителен тест за О и реших, че О ще настъпи на 17 ден. Лекарят ми не ми е предлагал да правим фоликулометрия, аз също не съм го питала (което сега отчитам като грешка  Embarassed ) Реших да си самоназнача изследване на прогестерон, въпреки че знам, че О трябва да е доказана и да е видяно, че Ф се пука. Резултатите обаче силно ме притесниха - пуснах изследване в 2 последователни дни, за да съм по-сигурна, че няма да изпусна пика и ето ги резултатите:
на 23 ден - Estradiol   0.50   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                   Progesteron   22.96   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
на 24 ден- Estradiol   0.31   nmol/l   М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
                 Progesteron   14.08   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
Въпроса ми е следния: показателен ли е изобщо резултата при положение, че О не е проследена с фоликулометрия ? И това не са ли прекалено ниски стойности и за какво говорят ? Бихте ли ме посъветвали да изчакам с лапароскопията и да направя няколко месеца на фоликулометрия ? Може ли това (ако доказва недостатъчност) да е причина за незабременяване или по-скоро води до невъзможност за износване на плода ?
Момичета, извинете ме за дългия пост, просто много ме шокираха тези стойности на прогестерона, а моя гинеколог никога не е споменавал да ги измерваме, та вие сте ми най-сигурния източник на информация и подкрепа. Денис, много бих се радвала, отново на съвет и от теб   bouquet
П.С. От 2 месеца приемам Агнес , не знам дали е рано и още няма ефект, или просто при мен няма да даде резултат
Здравей!
Изследванията показват, че не е имало О.
Има вариант да си с ПКЯ и да е имало по-ранна О. / така теста за О. не е показателен и лекаря е видял ДФ/
Или да е имало киста /не ДФ/ - лутеинова и затова прогестерона да е по-висок.
Ако не е имало О. , тези стойности не се коментират и по тях не се правят никакви изводи за нива на Прогестерона и т.н.
Добре е да те видят на УЗ, макар че прогестерона и Е2 се понижават, което показва че "нещото" /какво е, лекар преценява/  търпи обратно развитие.
Ще чакам да пишеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия