Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 585
Аз забременях и износих живо и здраво дете с ову на 19ти ден......моите фоликули се пукат на по-голям размер. Това не е чак такъв фрапантен проблем, освен че цикълът се удължава. Късната овулация не е проблем, но трябва да се търси причината за високото фсх, явно нещо "пречи". Аз съм с ниско такова и за това и не съм задълбочавала на тема колко ми е късна овулацията.....

Виж целия пост
# 586
Cherry Blossom, благодаря ти за споделеното. Имам някакви съмнения, че андрогените ми може да са завишени, но това е само спекулация, предстоящите изследвания ще покажат.
Виж целия пост
# 587
Здравейте! Моля който разбира да даде мнение за резултатите ми. Не са свързани с бебеправене, пусках ги около проблеми с Хашимото.

Скрит текст:







Предстои ми изследване на Андростендион и Прогестерон.

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 588
Привет Денис,
Ето и последната част от моите изследвания:

АМН - 3.493 (реф. 1 - 6.80)
inhibin B - 152.123 (реф. 40 - 200).

Изглеждат ок, но нямам представа дали са добре за бъдещо "бебеправене". newsm78
Виж целия пост
# 589
Здравейте,
моля за съвет дали трябва да се обърна към ендокринолог при следните нива на пролактин този месец:

на 3 ден - Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
след Ову/около 4-5 дни/ - Prolactin ( Пролактин )   581,40   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00

Спазила съм правилата за сън 2 часа преди изследването и покой преди взимането на кръв 40 минути.

Търся причината за почти постоянното главоболие с остри пристъпи 1-2 пъти в месеца, както и ужасно акне. Според гинеколожката пролактина е много вариращ хормон, но ме притеснява факта че е все към горна граница.
LH ми е в горна граница, инсулин и глюкоза са в граници.
На къде да вървя от тук нататък?
Виж целия пост
# 590
Здравейте! Моля който разбира да даде мнение за резултатите ми. Не са свързани с бебеправене, пусках ги около проблеми с Хашимото.

Скрит текст:



Предстои ми изследване на Андростендион и Прогестерон.
Благодаря предварително!
ТСХ е висок, показва Хипофункция. Ако не целиш зачеване, е добре да е поне около 3, но това е индивидуално, защото при някои и при 2,5 има странични ефекти, които притесняват - сърцебиене, изпотяване, тремор, безпокойство и т.н. При други 3,5-4.0 не се усеща и не създава хормонални и други проблеми / висок холестерол, триглицериди, проблем с теглото, проблем с МЦ, ИР, висок пролактин и т.н.
Антителата са добре - дано да не е било Хашимото / антителата се повишават и в други случаи - възпаление, реакция ма Им. С-ма и т.н./
ФСХ е висок, ако няма киста/ЗФ, може да показва проблем с функцията на яйчниците. Лекаря преценява.


Привет Денис,
Ето и последната част от моите изследвания:

АМН - 3.493 (реф. 1 - 6.80)
inhibin B - 152.123 (реф. 40 - 200).

Изглеждат ок, но нямам представа дали са добре за бъдещо "бебеправене". newsm78
Добре са. Има шанс и дано скоро да успеете  Peace


Здравейте,
Скрит текст:
моля за съвет дали трябва да се обърна към ендокринолог при следните нива на пролактин този месец:

на 3 ден - Prolactin ( Пролактин )   636.80   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00
след Ову/около 4-5 дни/ - Prolactin ( Пролактин )   581,40   mIU/l   реф: 125.00 - 635.00

Спазила съм правилата за сън 2 часа преди изследването и покой преди взимането на кръв 40 минути.

Търся причината за почти постоянното главоболие с остри пристъпи 1-2 пъти в месеца, както и ужасно акне. Според гинеколожката пролактина е много вариращ хормон, но ме притеснява факта че е все към горна граница.
LH ми е в горна граница, инсулин и глюкоза са в граници.
На къде да вървя от тук нататък?
Здравей!
Пролактинът е висок, но не би трябвало да го усещаш и да ти създава такива проблеми.
Висок е колкото да потиска синтеза на прогестерон, защото и при тези нива може да има О. / т.е да не успява да я потисне/
Провери ТСХ, Т4, ТАТ и МАТ и андрогените - Тестостерон, Андростендион, ДХЕА и 17ОН Прогестерон.
За главоболието се консултирай с невролог, кардиолог и т.н. - може да не е на основата на хормонален дисбаланс.
Виж целия пост
# 591
Имах киста и минах курс Дуфастон, нещата с цикъла се нормализираха сега, да чукам на глава.
След няколко месеца ще пусна пак, за да видя от нея ли е тази цифра или има друг проблем.

ТСХ-то го усещам, за съжаление, въпреки че другите показатели са добре. Ехографът също показа изменение.

Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 592
Denis благодаря, искам да попитам също тка дали високи нива на LH и Prolactin влиаят върху качеството на яйцеклетките?
Виж целия пост
# 593
Denis благодаря, искам да попитам също тка дали високи нива на LH и Prolactin влиаят върху качеството на яйцеклетките?
LH влияе на кач-вото, а Пролактина потиска О.
Виж целия пост
# 594
Здравейте и от мен!
След преживян мисед в 10 г.с. преди около 50 дни, вчера напусках куп изследвания. Първите резултати излязоха и съм в тотален потрес от следното:
TSH - 1.87 /0,27 - 4,2/
Free Т4 (fT4) - 14.08 /9,30 - 17/
ТАТ и МАТ са ужасно високи (по около 400 всяко)  Shocked
От витамините /тук не знам добре ли са и има ли нужда от добавки/
Витамин В12 е 319 /реф. 145 - 569/
25-OH-Vitamin D е 30.58 (Препоръчителни нива: >30 ng/ml)
В кръвната картина тромбоцити малко под долна граница.
Моля за съвет  bouquet
Виж целия пост
# 595
При настъпила М. на 28ми късно вечерта, добре ли е изследване на хормоните, които са за 2-4 ден, на 30 сутринта? Иначе следващата ми възможност е чак на 4 юли сутринта.
Виж целия пост
# 596
30 си е прекрасно
Виж целия пост
# 597
Благодаря ти! Flowers Hibiscus

Виж целия пост
# 598
Здравейте, може ли коментар? Пуснах си progesteronе на 7-ми след овулация( засечена с тестове и мерене на БТ) и 22-ри ден от началото на цикъла:    
90.720   nmol/l   
Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
Над горна граница е, което не знам как да го тълкувам. Пуснах го сама, така че няма как да го коментирам с лекар. Не приемам прогестеронови препарати. Обикновено ЛФ ми е 12-13 дни.
Виж целия пост
# 599
Бременност  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия