Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 645
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.
УЗ не дава 100% гаранция, че е имало О.
Напр. при ЛУФ, може ДФ да се спука, да изтече фоликуларна течност в ДП / това се вижда на УЗ/, но яйцеклетката да остане във фоликула и той, заедно с нея, да се преобразува в ЖТ, което да започне да синтезира прогестерон.
О. се доказва с УЗ + изследване на Прогестерон и Е2.
Говори с лекаря. Peace Консултирай се и с друг лекар.

Да се отчета, след преживяното вчера, днес - 4 ден от цикъла,  отново пуснах Пролактин, но в друга лаборатория и без припадащи хора около мен.
Резултата е 21.40 при реф 3.00-23.50.
Пак отива към горна граница, но мисля че е много по-добре.
 Thinking
Висок е. Трябва да се проверява през ЛФ / до 7 ден след О./, защото високите нива тогава, потискат синтеза на Прогестерон.
Виж целия пост
# 646
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.
УЗ не дава 100% гаранция, че е имало О.
Напр. при ЛУФ, може ДФ да се спука, да изтече фоликуларна течност в ДП / това се вижда на УЗ/, но яйцеклетката да остане във фоликула и той, заедно с нея, да се преобразува в ЖТ, което да започне да синтезира прогестерон.
О. се доказва с УЗ + изследване на Прогестерон и Е2.
Говори с лекаря. Peace Консултирай се и с друг лекар.

Благодаря ти Денис  Hug
На следващия преглед ще го коментираме.
Не знам и аз вече с кого да се консултирам.
Всички казват - няма проблеми, всичко е ок.
Ето, че не е наред.
Прогестеронът си го самоназначих. Имам една бременност, но за съжаление приключи с мисед. И оттогава нищо.
Възможно ли е след този мисед евентуално да се е отключил този ЛУФ синдром?


Виж целия пост
# 647
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.
УЗ не дава 100% гаранция, че е имало О.
Напр. при ЛУФ, може ДФ да се спука, да изтече фоликуларна течност в ДП / това се вижда на УЗ/, но яйцеклетката да остане във фоликула и той, заедно с нея, да се преобразува в ЖТ, което да започне да синтезира прогестерон.
О. се доказва с УЗ + изследване на Прогестерон и Е2.
Говори с лекаря. Peace Консултирай се и с друг лекар.

Денис, това, което пишеш за ЛУФ, е много интересно. При последния ми преглед докторът каза, че има ли спукване на фоликула, ЛУФ няма. Ето какво намерих и от сайт за зачатие:

"Синдром на неспукания фоликул. Придобило популярност като ЛУФ синдром (от английското Lutinized Unruptured Folicul) Едно неприятно усложнение или по–скоро симптом за ендометриозата. При това състояние фоликулът расте и в него има яйцеклетка, но когато дойде моментът за овулация, такава не настъпва. Постепенно фоликулът се превръща в малка киста с големина около 3,5 - 4 см. Тази киста започва да се превръща в жълто тяло, т.е. лутеинизира. Яйцеклетката остава затворена като в капан и приключва своята мисия без успех. Подобно на горепосочените симптоми, за този причината да е другаде (например сраствания около яйчниците). Когато при няколко цикъла се установи, че фоликулите не се пукат, трябва да се помисли за наличието на ендометриоза. Циклите трябва да са няколко, защото почти на всяка жена се случва да има по един неспукан фоликул и това не е патология. Но когато неспукването на фоликули е регулярно, това е възможен симптом. Фоликулът или каквото е останало от него обикновено се пуква, когато настъпва следващата менструация, когато яйцеклетката вече я няма. Важно е да се знае, че този проблем често остава и при лекувана ендометриоза."

Можеш ли да ме носочиш къде да търся достоверна информация за ЛУФ? Понеже според доктора и според написаното по-горе при ЛУФ пукане на фоликула няма.
Виж целия пост
# 648
Денис, отностно това което казваш за УЗ , че не на 100%  доказва овулация  newsm78 Ходих на 16 ден и имах по 1 фоликул 11 мм във всеки яйчник и лигавица 8,4 мм  и изглеждала сякаш е минала О, но др каза, че не вижда ЖТ или течност. Възможно ли е да е имало такава, но да не се види жълтото тяло или течност зад матката?
Виж целия пост
# 649
Скрит текст:
Имаше О., защото проследихме на УЗ и всичко си беше ок.
Точно на 7 ден след О. е направено изследването.
УЗ не дава 100% гаранция, че е имало О.
Напр. при ЛУФ, може ДФ да се спука, да изтече фоликуларна течност в ДП / това се вижда на УЗ/, но яйцеклетката да остане във фоликула и той, заедно с нея, да се преобразува в ЖТ, което да започне да синтезира прогестерон.
О. се доказва с УЗ + изследване на Прогестерон и Е2.
Говори с лекаря. Peace Консултирай се и с друг лекар.

Денис, това, което пишеш за ЛУФ, е много интересно. При последния ми преглед докторът каза, че има ли спукване на фоликула, ЛУФ няма. Ето какво намерих и от сайт за зачатие:

"Синдром на неспукания фоликул. Придобило популярност като ЛУФ синдром (от английското Lutinized Unruptured Folicul) Едно неприятно усложнение или по–скоро симптом за ендометриозата. При това състояние фоликулът расте и в него има яйцеклетка, но когато дойде моментът за овулация, такава не настъпва. Постепенно фоликулът се превръща в малка киста с големина около 3,5 - 4 см. Тази киста започва да се превръща в жълто тяло, т.е. лутеинизира. Яйцеклетката остава затворена като в капан и приключва своята мисия без успех. Подобно на горепосочените симптоми, за този причината да е другаде (например сраствания около яйчниците). Когато при няколко цикъла се установи, че фоликулите не се пукат, трябва да се помисли за наличието на ендометриоза. Циклите трябва да са няколко, защото почти на всяка жена се случва да има по един неспукан фоликул и това не е патология. Но когато неспукването на фоликули е регулярно, това е възможен симптом. Фоликулът или каквото е останало от него обикновено се пуква, когато настъпва следващата менструация, когато яйцеклетката вече я няма. Важно е да се знае, че този проблем често остава и при лекувана ендометриоза."

Можеш ли да ме носочиш къде да търся достоверна информация за ЛУФ? Понеже според доктора и според написаното по-горе при ЛУФ пукане на фоликула няма.
Не е вярно, при ЛУФ може да се спука фоликула и да изтече само течност / повече или по-малко/ - затова и понякога той трудно се установява дори и на УЗ.
Консултирай се с друг лекар.


Денис, отностно това което казваш за УЗ , че не на 100%  доказва овулация  newsm78 Ходих на 16 ден и имах по 1 фоликул 11 мм във всеки яйчник и лигавица 8,4 мм  и изглеждала сякаш е минала О, но др каза, че не вижда ЖТ или течност. Възможно ли е да е имало такава, но да не се види жълтото тяло или течност зад матката?
Какво вижда лекаря, ако няма ЖТ, съвсем нищо ли?
Ако има ДФ, вариантите са:
- има О. => ЖТ
- има О. => киста на ЖТ
- няма О. => киста, ЛУФ или ЗФ
- няма О.=> ДФ търпи обратно развитие.
Виж целия пост
# 650
Виждат два фоликула, по 1 във всеки яйчник, като и двата са по 11 мм, но каза, че не са доминантни. Лигавицата е 8,4мм и щяло да настъпи цикъл със сигурност. Течност зад матката нямало. Миналия месец на 16 ден имах 28мм фоликул, който после лутеинизира и се беше спукал след цикъла. По приницип ми е на около 29-30 дни цикъла, имам си ПКЯ и високо ЛХ. Надявах, че може да минала О и да не се вижда жт, или да предстои късна О, но др така категорично каза, да не се надявам на нищо..
Виж целия пост
# 651
Денис, добре ли е прогестерона в деня на ЗЕТ.



ПОЛОВИ ХОРМОНИ
Прогестерон    59.4   nmol/l         
Прогестерон - Фоликуларна фаза   -      0.6   4.7   
Прогестерон - Овулаторна фаза    -      2.4   9.4   
Прогестерон - Лутенизираща фаза   -      5.3   86.0   
Прогестерон - Мено пауза    -      0.3   2.5   
Виж целия пост
# 652
AnetaDD
Фоликулите трябва да се следят, за да се знае как нарастват.
Само един УЗ преглед, не е достатъчен.
Ако има два фоликула - може да няма О., но може и да има.

Денис, добре ли е прогестерона в деня на ЗЕТ.
ПОЛОВИ ХОРМОНИ
Прогестерон    59.4   nmol/l         
Прогестерон - Фоликуларна фаза   -      0.6   4.7   
Прогестерон - Овулаторна фаза    -      2.4   9.4   
Прогестерон - Лутенизираща фаза   -      5.3   86.0   
Прогестерон - Мено пауза    -      0.3   2.5   
Добре е. Следи го - трябва да се повишава.
Стискам палци и ще чакам новини Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 653
Здравейте! Моля за мнение за следния казус: AMH, изследван преди година и три месеца, ми беше 1,51, резултатът от днес е 0,659  Sad Това не е ли много рязък спад?! Чувала съм, че стойностите намаляват по-бавно? На какво може да се дължи? Малко неуки предположения (или по-скоро надежда за грешка в изследването) - не съм сигурна, че улучих 3-тия ден от цикъла, може да се води и втори. Това възможно ли е това да окаже влияние? И друго нещо, което ме притеснява - дадох кръв преди една седмица, но изследването е правено чак днес, защото само в четвъртък правели AMH...

Благодаря!  smile3525
Виж целия пост
# 654
Здравейте, може ли коментар? Пуснах си progesteronе на 7-ми след овулация( засечена с тестове и мерене на БТ) и 22-ри ден от началото на цикъла:    
90.720   nmol/l   
Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
Над горна граница е, което не знам как да го тълкувам. Пуснах го сама, така че няма как да го коментирам с лекар. Не приемам прогестеронови препарати. Обикновено ЛФ ми е 12-13 дни.
Супер е. Дано да е станало Peace
Денис, за жалост пак нищо не е станало. Днес ми дойде- на 13-ти ден след овулация. Вече няколко месеца засичам твърдо 12/макс 13 дни лутеална фаза. Чудя се вече къде да търся проблема. Оплождане ли не става, имплантация ли, не мога да го задържа ли? И докторите не могат да ми кажат! Спермограмата на моя човек не е особено добра( добро количество, добра подвижност, но 7-8% по Крюгер), а лекарите не и обръщат никакво внимание. Не била толкова зле и той - спокоен!
Виж целия пост
# 655
Благодаря Денис!  bouquet
Виж целия пост
# 656
7-8% по Крюгер са мечта за повечето от нас. Ние например сме с 3%, а има и по-зле. Та затова докторите казват, че е добре. Wink
Виж целия пост
# 657
Здравейте! Моля за мнение за следния казус: AMH, изследван преди година и три месеца, ми беше 1,51, резултатът от днес е 0,659  Sad Това не е ли много рязък спад?! Чувала съм, че стойностите намаляват по-бавно? На какво може да се дължи? Малко неуки предположения (или по-скоро надежда за грешка в изследването) - не съм сигурна, че улучих 3-тия ден от цикъла, може да се води и втори. Това възможно ли е това да окаже влияние? И друго нещо, което ме притеснява - дадох кръв преди една седмица, но изследването е правено чак днес, защото само в четвъртък правели AMH...

Благодаря!  smile3525
АМХ пада, когато функцията на яйчниците е намалена или те са били форсирани, напр. от стимулация.
Повтори го, заедно с Инхибин В, на 3 ден от МЦ.
Няма проблем, че кръвта е взета по-рано, това не влияе на резултата.
Виж целия пост
# 658
Денис, благодаря!
Виж целия пост
# 659
Денис били коментирала и моите изследвания.Бременна съм 21г.с.
Хемоглобин-110 при реф.ст.120-160
СУЕ-49 при реф.ст. <25
Желязо-8,26 при реф.ст. 10,2-27
вит.В12-71,43 при реф.ст. 141-489
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия