Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 76 059
  • 726
# 600
Cherry^Blossom, милсля че не е задължително. За съжаление.
Виж целия пост
# 601
Тук има коментари по този въпрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541555
Виж целия пост
# 602
Здравейте, може ли коментар? Пуснах си progesteronе на 7-ми след овулация( засечена с тестове и мерене на БТ) и 22-ри ден от началото на цикъла:    
90.720   nmol/l   
Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
Над горна граница е, което не знам как да го тълкувам. Пуснах го сама, така че няма как да го коментирам с лекар. Не приемам прогестеронови препарати. Обикновено ЛФ ми е 12-13 дни.
Супер е. Дано да е станало Peace
Виж целия пост
# 603
Здравей Денис,може ли да помоля за мнение за моя резултат от цитонамазка?
Резултат   Единици   Референтни стойности
Цитонамазка   Нормална цитологична картина. РАР 2      
Виж целия пост
# 604
Денис, позволявам си да се самоцитирам, но съм на преглед чак след 10 дни.
До сега не ми е правна ехография на ЩЖ. За пръв път пускам ТАТ и МАТ. Веднъж преди това съм пускала TSH, fT4 и fT3 преди 5 години. Бяха в норма /TSH 1.7/

Здравейте и от мен!
След преживян мисед в 10 г.с. преди около 50 дни, вчера напусках куп изследвания. Първите резултати излязоха и съм в тотален потрес от следното:
TSH - 1.87 /0,27 - 4,2/
Free Т4 (fT4) - 14.08 /9,30 - 17/
ТАТ и МАТ са ужасно високи (по около 400 всяко)  Shocked
От витамините /тук не знам добре ли са и има ли нужда от добавки/
Витамин В12 е 319 /реф. 145 - 569/
25-OH-Vitamin D е 30.58 (Препоръчителни нива: >30 ng/ml)
В кръвната картина тромбоцити малко под долна граница.
Моля за съвет  bouquet
Виж целия пост
# 605
На втори ден:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.870   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   431.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   9.57   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   4.91   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   93.50   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   1.77   nmol/l   0.22 - 2.90

Какво мислите?

Аз, честно да ви кажа, започвам наистина да побеснявам с тези изследвания и лаборатории , защото от месец на месец и от лаборатория до лаборатория резултатите са съществено различни. Миналия месец TSH 1,8, сега 2,8, при по-топлото време. Не съм на хормонална терапия, че нещо чак пък толкова да влияе, малко недоспала бях, но чак пък такова разминаване... Вчера бях на контролен преглед в репродуктивна клиника и лекарката беше категорична, че нива на прогестерон + БТ изобщо не може да са надежден индикатор има ли О. или не, без преглед на ултразвук. Според нея средни нива (спрямо реф. ст-сти) на прогестерон са напълно достатъчни за О. и изглежда е права, защото предходния месец ме гледаха на ултразвук и О. имаше.
Виж целия пост
# 606
Здравей Денис,може ли да помоля за мнение за моя резултат от цитонамазка?
Резултат   Единици   Референтни стойности
Цитонамазка   Нормална цитологична картина. РАР 2      
Добре е , но не пречи да пуснеш една МБ Peace  /ПАП 2 може да показва и някакво възпаление/.

Денис, позволявам си да се самоцитирам, но съм на преглед чак след 10 дни.
До сега не ми е правна ехография на ЩЖ. За пръв път пускам ТАТ и МАТ. Веднъж преди това съм пускала TSH, fT4 и fT3 преди 5 години. Бяха в норма /TSH 1.7/

Здравейте и от мен!
След преживян мисед в 10 г.с. преди около 50 дни, вчера напусках куп изследвания. Първите резултати излязоха и съм в тотален потрес от следното:
TSH - 1.87 /0,27 - 4,2/
Free Т4 (fT4) - 14.08 /9,30 - 17/
ТАТ и МАТ са ужасно високи (по около 400 всяко)  Shocked
От витамините /тук не знам добре ли са и има ли нужда от добавки/
Витамин В12 е 319 /реф. 145 - 569/
25-OH-Vitamin D е 30.58 (Препоръчителни нива: >30 ng/ml)
В кръвната картина тромбоцити малко под долна граница.
Моля за съвет  bouquet
ТСХ е добре.
След като ТАТ и МАТ са високи, трябва да те видят на УЗ и лекар да прецени дали е Хашимото.
Има някакъв проблем с Им.С-ма / ниските нива на тромбоцитите, също може да са резултат от това/
Консултирай се с имунолог, защото след като имаш по-високи антитела на ЩЖ, може да има проблем и с други антитела при теб.
В12 и вит. Д - може да са малко по-високи.

Много съжалявам за загубата ти и ти пожелавам, следващият път да е успешен и да си имаш здраво и хубаво бебе.

Виж целия пост
# 607
Здравейте, минавам  да споделя този сайт, който предлага всякакви отстъпки за изследвания и здравни пакети.
Виж целия пост
# 608
На втори ден:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.870   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   431.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   9.57   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   4.91   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   93.50   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   1.77   nmol/l   0.22 - 2.90

Денис, при такива резултати ти какво би казала?
Виж целия пост
# 609
Здравей ,Денис! Имам нужда отново от мнение ,моля!

Правих си изследване на прогестерон  на 7ми ден от предполагаемата  О и резултатът е 5.87 при референтни   жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   
Може ли да се направи извод дали изобщо е имало О този месец? Тестът за О беше положителен на 15ти ден.Имам  и графика на БТ в подписа до сега,макар и за непълен месец,само не знам дали се отваря newsm78
Възможно ли е изобщо да настъпи бременност с такъв прогестерон???
Благодаря предварително! bouquet
Виж целия пост
# 610
На втори ден:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.870   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   431.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   9.57   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   4.91   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   93.50   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   1.77   nmol/l   0.22 - 2.90

Денис, при такива резултати ти какво би казала?
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0.
Пролактинът трябва да се провери през ЛФ.
ЛХ е висок, показва ПКЯ.
Имаш някъде проблем, но къде, лекар трябва да прецени.


Здравей ,Денис! Имам нужда отново от мнение ,моля!

Правих си изследване на прогестерон  на 7ми ден от предполагаемата  О и резултатът е 5.87 при референтни   жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   
Може ли да се направи извод дали изобщо е имало О този месец? Тестът за О беше положителен на 15ти ден.Имам  и графика на БТ в подписа до сега,макар и за непълен месец,само не знам дали се отваря newsm78
Възможно ли е изобщо да настъпи бременност с такъв прогестерон???
Благодаря предварително! bouquet
Здравей!
Графиката не е много показателна, нещо не мериш правилно - или е орално или не държиш достатъчно време терм-ра./
Ако е имало О. , според мен е била на 16/17 ден от МЦ, прогестерон се изследва на 24 ден от МЦ. Ако не е изследван тогава, не е показателен.

Ако Прогестеронът беше изследван на 7 ден след О. и стойността е 5.87 /лут. ф. 4.44-28.03/ - показва, че не е имало О. , а когато няма О., няма как да има зачеване.
Нивата на Прогестерона се преценяват / ниски - високи/ след доказана О.
Виж целия пост
# 611



Здравей ,Денис! Имам нужда отново от мнение ,моля!

Правих си изследване на прогестерон  на 7ми ден от предполагаемата  О и резултатът е 5.87 при референтни   жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   
Може ли да се направи извод дали изобщо е имало О този месец? Тестът за О беше положителен на 15ти ден.Имам  и графика на БТ в подписа до сега,макар и за непълен месец,само не знам дали се отваря newsm78
Възможно ли е изобщо да настъпи бременност с такъв прогестерон???
Благодаря предварително! bouquet
Здравей!
Графиката не е много показателна, нещо не мериш правилно - или е орално или не държиш достатъчно време терм-ра./
Ако е имало О. , според мен е била на 16/17 ден от МЦ, прогестерон се изследва на 24 ден от МЦ. Ако не е изследван тогава, не е показателен.

Ако Прогестеронът беше изследван на 7 ден след О. и стойността е 5.87 /лут. ф. 4.44-28.03/ - показва, че не е имало О. , а когато няма О., няма как да има зачеване.
Нивата на Прогестерона се преценяват / ниски - високи/ след доказана О.

Благодаря,Денис!  
БТ меря орално с дигит. термометър сутрин в 5-6 часа. Всички други условия са спазени.
На 15ти ден имах  доминантен фоликул 18 мм  и док каза,че до 1 ден предстои О.Такава не е проследявана с ехограф на сл.ден, т.е. не мога да съм сигурна дали фоликулът се е спукал.Ако допуснем,че е била на 16ти ден,мога да повторя изследването   в понеделник ,което се пада 8ми ден.( В събота и неделя тук няма работеща лаборатория.)Да го повторя ли,или вече е късно?
Виж целия пост
# 612
Скрит текст:
Здравей ,Денис! Имам нужда отново от мнение ,моля!
Правих си изследване на прогестерон  на 7ми ден от предполагаемата  О и резултатът е 5.87 при референтни   жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   
Може ли да се направи извод дали изобщо е имало О този месец? Тестът за О беше положителен на 15ти ден.Имам  и графика на БТ в подписа до сега,макар и за непълен месец,само не знам дали се отваря newsm78
Възможно ли е изобщо да настъпи бременност с такъв прогестерон???
Благодаря предварително! bouquet
Здравей!
Графиката не е много показателна, нещо не мериш правилно - или е орално или не държиш достатъчно време терм-ра./
Ако е имало О. , според мен е била на 16/17 ден от МЦ, прогестерон се изследва на 24 ден от МЦ. Ако не е изследван тогава, не е показателен.

Ако Прогестеронът беше изследван на 7 ден след О. и стойността е 5.87 /лут. ф. 4.44-28.03/ - показва, че не е имало О. , а когато няма О., няма как да има зачеване.
Нивата на Прогестерона се преценяват / ниски - високи/ след доказана О.
Благодаря,Денис!  
БТ меря орално с дигит. термометър сутрин в 5-6 часа. Всички други условия са спазени.
На 15ти ден имах  доминантен фоликул 18 мм  и док каза,че до 1 ден предстои О.Такава не е проследявана с ехограф на сл.ден, т.е. не мога да съм сигурна дали фоликулът се е спукал.Ако допуснем,че е била на 16ти ден,мога да повторя изследването   в понеделник ,което се пада 8ми ден.( В събота и неделя тук няма работеща лаборатория.)Да го повторя ли,или вече е късно?
Оралното измерване е много неточно, трябва да се мери анално.
Дигиталният терм-р се държи 2-4 мин след сигнала.
За прогестерона, повтори го заедно с Е2, не е късно.
Ще чакам да пишеш  Peace
 
Виж целия пост
# 613
Ще то направя,Денис!Благодаря за  отзивчивостта!
Виж целия пост
# 614
Скрит текст:
Денисче, и аз да се примоля за коментар. Правени са днес на 2-ри ден на МЦ:

LH            4.97 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH          9.67 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  26.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  86.46 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

Само да отбележа, че са правени на 1-ви цикъл след задържан аборт в 8-9 г.с. и по принцип съм с доста намален ЯР /десния Я въобще не работи/. Много ли е зле положението според теб? Благодаря ти!  bouquet
Много скоро след аборта са изследвани и не е редно много да им се вярва.
ФСХ е висок, причината може да е и функциониране само на един яйчник.
Пролактинът трябва да се провери през ЛФ / тогава, високите му нива създават проблем/
Е2 също е висок, но най-вероятно трябва още време докато се нормализират хормоните.
Денис, в скрит текст съм дала хормоните ми от миналия месец. Днес на 2-ри ден пуснах отново. Притеснена съм, защото МЦ този месец ме изненада на 20-ти ден. Още повече се притесних като си видях хормоните днес,  пълна боза са. Ето ги, прави ми впечатление, че са коренно различни от предния месец:
 
LH            7.38 mIU/ml   /жени фол. фаза 1.09-12.5/
FSH          20.81 mIU/ml   /жени фол. фаза 2.5-10.2/
Prolactin  8.4 ng/ml      /жени 2.8-29.2/
Estradiol  27.38 pg/ml    /жени фол. фаза 19.5-144.2/

С такъв висок ФСХ ановулаторен цикъл ли да очаквам според теб?  Пролактинът и естрадиолът не са ли с много ниски стойности? Предполагам, че е възможно да има и такива месеци между тези с нормални стойности на хормоните. А и сигурно заради миседа през май все още не са се нормализирали. Поне три месеца ли са необходими за нормализирането им? За минимум толкова настоява моя доктор преди да стартираме следващ опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия