Боледуване на децата ни - тема 49

  • 56 285
  • 738
# 540
Момичета много Ви благодаря за бързите отговори,страхотни сте! Малко със закъснение пиша,но два дни се влачим с този Гентазон,Десибел,Инфлуцит и сироп Личенсед(или нещо такова)Еми кашли тази сутрин и е влажна кашлицата,вчера се поти цяла вечер,което ме кара да си припомням пневмонията преди няколко месеца.Сега ще го мариновам с лук и чесън да видим.
Виж целия пост
# 541
Панкейс,при нас Десибела беше пълна безмислица.Никога и нищо не е помагал на моето дете.
Тете,дано се разминете само със сопол,без Т.
Месечинке,да се оправяте скоро и Вие.
Виж целия пост
# 542
Леле, каква разходка си направихме днес! Екипирах дребното с гумените ботуши и гумения гащеризон и го пуснах да вършее из локвите Crazy Във всяка локва се навря, в най-дълбоките с най-големи подскоци, хората се скъсаха от смях с нас. Обаче си беше супер забавление.
Виж целия пост
# 543
Аз днес пак гледам "дупката" и ми се струва, че расте. #Crazy
Виж целия пост
# 544
Африканчо,
къде точно се намира тази дупка? Да не е задната фонтанела, бре? Не мога да си представя, че ако е фрактура ще расте, звучи ми абсолютно невъзможно. Не че фонтанела може да расте, де Rolling Eyes
Виж целия пост
# 545
Къде точно се намира тази "дупка"?
Пп. ОПС,месечинка е питала същото  Blush
Виж целия пост
# 546
Африканчо , и аз щях да питам за фонтанелата.



Месечинке , страхотно е било това шляпане из локвите  Crazy
Виж целия пост
# 547
Не, не е фонтанелата. Фонтанелата я виждам, но бебето има толкова малка фонтанела и оформен череп (и лекарите го казаха), че и фонтанелата вече не е много мека. Тази дупка е толкова мека, колкото фонтанелата ѝ някъде и е по диагонал нагоре вдясно.
Каза ми една жена (чието дете е имало депресионна фрактура на 9 месеца), че и депресионна фркатура минава без операция; колкото е по-малко бебето, толкова по-добре, защото черепът е мек, мозъкът избутва като балон нагоре счупеното и "дупката" се заличава.
Ама на бебето като са му твърди вече костите и оформен черепът...
Виж целия пост
# 548
Има две фонтанели май, нещо такова мернах оня ден....ама те лекарите едва ли ще пропуснат, ако е това...
Виж целия пост
# 549
Африканчо, не психясвай така.  Hug Нали ще ви следят и ще ходите пак, ще се види, ако има нещо (дано да няма). Ако можеш, снимай вдлъбнатината, за да я покажеш на лекарите. Или като водиш бебето другия път специално им покажи какво те притеснява на главичката. А защо мислиш, че нараства, по-вдлъбнато ли изглежда? Да не е игра на сянката...
Виж целия пост
# 550
Тета, ами не, няма как да сбъркат. Ама се чудя защо ми казаха, че това е особеност на черепа, като никъде няма такова другаде, и е и меко. Шансът да не е от удара е минимален, ама според мен. Дано да греша. И дано рентгенът да не е изпуснал нещо.
Силвиана, то не може да се снима, не се вижда на снимка, защото е малко. Жената, с която говорих, и на чието дете не са правили операция е било с импресионна фрактура, широка колкото монета от 1 лев и дълбока поне 5 мм. И само се ео правило, защото черепът на бебето е бил още много мек. Пък нашият като е оформен вече. Макар че нашето е много по-малко - по-малко от 1 стотинка и 1 мм най-много дълбоко.
Започвам да си мисля, че това мекото е кръвоизлив (хематом) и като спада, се показва по-дълбока "дупка", затова ми се струва, че се увеличава...


Добре де, как рентгенът не е отчел нищо... Уфф..
Ами аз го показах миналия път това вдлъбнатото и казаха, че нямало нищо, тоест началникът само ни гледа де. Каза да не се тревожа, не било импресионна фрактура. Ама тогава защо е вдлъбнато...
Виж целия пост
# 551
Африканчо, а на коя част на главата е? Да не е някоя от фонтанелите? Дори и затворени, там е нормално малко по-меко да седи. А също и при недостиг на вит. Д първите признаци са, че омекват едните кости на черепа, ама кои точно вече не си спомням името им, някъде отстрани на черепа се падаха.
Виж целия пост
# 552
Ами отзад нагоре, леко вдясно. На ниво среда на чело почти, ако гледаш главата отстрани. Не са фонтанелите... Ма пък как рентгенът ще изпусне. Не знам. Освен ако е мн малка фрактура.
Виж целия пост
# 553
Африканчо, опипай твоя череп отзад на описаното място и ще видиш, че имаш вдлъбнатини там, където описваш за детето. Аз имам  Embarassed. Иначе и аз мислех за фонтанелите, но щом казваш, че не е  Peace. Аз лично заради тази вдлъбнатина, която описваш, бих замъкнала бебока при доктора. Лично да го огледа отново и да се изкаже за вдлъбнатото, но не се притеснявай излишно. Можело е много, много по-страшно  Hug.
Виж целия пост
# 554
Кой да ти каже. Според мен, да ти е мирна главата, потърси и второ мнение-дори да е излишно, поне да потвърдят, че не е нещо сериозно...и разпитай подробно и първия лекар.

Аз се зачетох за назалните фрактури, заради счупения нос на племенника и ми настръхнаха косите - то нерви могат да се засегнат, черепа да се засегне, абе ужасии. Посъветвах сестра ми да разпита утре и за евентуална възможност при удара да е засегнат и черепа, тоест....да изключат черепна травма. Все пак глава е, мозък, не е шега работа. То като ти смелят носа, може и черепа отзад да се засегне.. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия