Остров Тасос /Тема 9/

  • 122 620
  • 767
# 345
Ферито е безплатно за деца до 5г. А цената за 5-10г. е 1.5Е. За възрастни е 3.50Е.  Това е отпреди два дни.
Виж целия пост
# 346
Аз понеже съм родом от Габрово и се каня да отидем само за 1 ден на Тасос...някой знае ли колко струва и дали има автомобили под наем? Вместо да плащаме отиване и връщане за колата, да наемем една за деня на острова.

редактирам се - на първа страница си има линкове.
Но ако някой има личен опит - нека сподели.
Виж целия пост
# 347
Някой с отзиви за Hotel Golden Sand -Thasos
Някъде беше писано,но не успявам да го намеря ,вилички ли бяха,студия ли?
На сестра ми са предложили,не искат голям хотел с храна,нещо на плажа,къщички..)))
Благодаря bouquet
Виж целия пост
# 348
Здравейте момичета.Много ви моля ако някой има отзиви за хотел Athanasia -Limenas,да каже.Също бих се радвала да споделите информация за плажа в Лименас,Голдън Бийч,Мраморния.Дали се ползва чадър и шезлонг срещу консумация?Как вървят цените по таверните?На 17 ти пътуваме.
Виж целия пост
# 349
Здравейте момичета.Много ви моля ако някой има отзиви за хотел Athanasia -Limenas,да каже.Също бих се радвала да споделите информация за плажа в Лименас,Голдън Бийч,Мраморния.Дали се ползва чадър и шезлонг срещу консумация?Как вървят цените по таверните?На 17 ти пътуваме.
Здравей, мога да кажа само за Голдън Бийч, защото там бяхме почти през цялото време. Чадърите и шезлонгите се стопанисват от таверните и заведенията на плажната ивица. Изчаква се сервитьор от съответното заведение да дойде /аз ги обърках първия ден Simple Smile/ и срещу консумация се ползват цял ден чадъри и шезлонги. Много хубава практика и жалко, че я няма при нас. Миналата седмица чадърите на Златни пясъци бяха 8лв, шезлонг 8л и шалтета по3лв. На Мраморния мъжът ми отказа да отиде, гледайки тебеширените коли от мрамора. Бяхме на Парадайз бийч, там мисля, че бяха със заплащане, но не помня какво беше. Плажът там също е хубав, но аз не открих някаква голяма разлика от Голдън Бийч.
Виж целия пост
# 350
Пропуснах да отговоря за таверните - калмари от 8-10 евро, октопод около 10-12евро, сувлаки около 7 евро, джироси по 3евро, бира 3-4 евро /в мини маркетите около 1,1-1,40евро/, сок 3 евро, фреш 4 евро, узо 200мл 8 евро. Вода на плажа 500мл 0,50 евро. Изключително ми хареса салатата Верде със сушени домати, ядки, зехтин - тя беше около 6 евро.
Най-много на Скала Панагия ми харесаха таверна Финикас и таверна на плажа Flisvos. В последната ни заприказва много любезен сънародник от Сливен и ни препоръча рибно плато от 27 евро, което включваше няколко вида риба. Мидите там бяха страшно вкусни. Разбира се децата, след като си отядоха от калмари два дни минаха само на джироси, които са някъде след Финикас, до супермаркета. Джиросите са много вкусни около 3 евро.
В Лименас бяхме в Сими, където също ни посрещнаха българи, там също беше приятна кухнята, намира се на пристанището
Виж целия пост
# 351
Цените в магазините , пазарите и таверните на Тасос са същите като останала Гърция.Като груб приблизителен ориентир цифрите са долу горе като в България , само че вместо лева плащаш евро .Примерно тук хляб 1 лев - там 1 евро , бира тук 3 лв. - там 3 евро , пражола , сувлаки или шницел тук 8 лв. - там 8 евро , хотел тук 50 лв. - там 50 евро.Ама това си е много груб приблизителен ориентир нали разбирате.
Има и места на които се плаща - Салиара примерно :чадър - 2 евро , шезлонг - 5 евро , на плажа Тарсанас има надпис минимална консумация за ползване на чадър и шезлонг - 3 евро.И надпис да не се внася на плажа храна отвън , защо ли на сръбски Simple SmileSimple SmileSimple Smile ?
Виж целия пост
# 352
Много благодаря за информацията.Имам и друг глупав въпрос.Има ли оси и змии както се пише навсякъде където чета.
Виж целия пост
# 353
Змии не съм чувала досега да има, а и не съм виждала. Относно осите, има ги да, но не е нещо фрапиращо. Единствено, когато сте на маса и има месо, риба или миди, се събират много.
Пропуснах да кажа, че против оси е много ефикасно да се запали смляно кафе във фолио или пепелник. Изпробвано е, доста бягат от миризмата.
Виж целия пост
# 354
Много благодаря за информацията.Имам и друг глупав въпрос.Има ли оси и змии както се пише навсякъде където чета.
В едната от таверните, където имаше пчели ни дадоха действително купичка, в която имаше запален някакъв прах против насекоми. Аз лично нищо необичайно не видях. Много се притеснявах от морски таралежи, но на посещаваните плажове не видях, имаше само по скалите - те са едни малки черни топки.
Днес чух, че увеличават присъствието на служители на Маказа, за да се избегнат чакания по границата
Виж целия пост
# 355
Вместо да плащаме отиване и връщане за колата, да наемем една за деня на острова.

ще платите отиване и връщане за колата около 45 евро.Няма как да наемете кола по евтино.
Виж целия пост
# 356
Привет от Лименас.Времето е лошо в момента вали дъжд.Надяваме се утре да се оправи за да може да отидем на плаж.Пълно е с народ ,много вкусна храна.Ако имате въпроси питайте.
Виж целия пост
# 357
Момичета има ли на Тасос някакви кофти последствия по плажовете след циклона Медуза, че се каним да го навестим края на седмицата? Специално за Макриамос ме интересува? Успокои ли се морето или е още бурно?
Виж целия пост
# 358
Времето днес се оправи, в Лименария няма поражения, за другаде по острова не знам. Не уцелихме време ние, но като чета другаде какво е било, ние тук минахме тънко направо.  Peace Иначе наистина има много оси, голяма напаст са-хем навсякъде където сядахме палеха кафе и пак  Tired Иначе наистина храната е прясна и вкусна.
Виж целия пост
# 359
Благодаря ти много. Ще се разтърся за нещо против оси и комари из аптеките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия